Jak otworzyć plik XML w Excelu w szybki sposób?

Pliki XML są dość często spotykane w Internecie, dlatego prędzej czy później możesz zastanawiać się, jak otworzyć plik XML w Excelu? Na szczęście jest to bardzo proste! Z naszą instrukcją krok po krok poradzisz sobie z tym bez problemu!
Jak otworzyć plik XML w Excelu

Wyróżnia się niezliczoną liczbę różnych formatów plików. Od czasu do czasu możesz spotkać się z plikami XML. Jest to po prostu format zapisu języku formalnego przeznaczonego do przedstawiania rozmaitych danych. Istotną informację jest to, że nie jest on uzależniony od systemu, zatem możesz z niego korzystać niezależnie od tego, czy pracujesz na komputerze z systemem operacyjnym Windows, Mac Os X, czy Linux. Istnieje wiele sposobów na otworzenie pliku XML. Jeśli zastanawiasz się, jak otworzyć plik XML w Excelu, to koniecznie sprawdź nasz artykuł. 

Jak otworzyć plik XML w Excelu krok po kroku?

Gdy interesuje cię odpowiedź na pytanie, jak otworzyć plik XML, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi krokami. Postępuj zgodnie z nimi, a na pewno poradzisz sobie z tym zadaniem.

  1. Otwórz Excela.
  2. Znajdź sekcję  ,,Przeglądaj”, poszukaj dokumentu w formacie XML i otwórz go.
  3. W wyświetlonym menu kliknij opcję ,,Jako tabela XML” i wybierz ,,Ok”.
  4. Po wykonaniu tych wszystkich czynności plik XML powinien otworzyć się w Excelu. 

Jak otworzyć plik XML w przeglądarce internetowej?

Poszukując najprostszego sposobu na otworzenie pliku XML, warto wiedzieć, że jest to możliwe w dowolnej przeglądarce do przeglądania Internetu. Niezależnie, czy korzystasz z Chrome, Mozilla Firefox, czy Internet Explorer – jest to możliwe! Aby otworzyć plik XML tą metodą, wystarczy, że prawym przyciskiem klikniesz odpowiedni plik, wybierzesz opcję ,,Otwórz za pomocą” i spośród wyświetlonych elementów znajdziesz odpowiednią przeglądarkę, co spowoduje otworzenie się pliku XML w nowej karcie. 

Jakie są inne sposoby na otworzenie pliku XML?

Powyżej przedstawiliśmy ci instrukcję, jak otworzyć plik XML w Excelu i przeglądarce internetowej. Być może jednak zastanawiasz się, jak otworzyć taki plik jeszcze innym sposobem, bez konieczności pobierania oprogramowania. Wiesz zatem, że możesz skorzystać z dostępnych narzędzi do przeglądania online. Istnieje ich naprawdę mnóstwo, a dodatkowo wszystkie są łatwe w użyciu. Do najpopularniejszych witryn zalicza się m.in.: CodeBeautify.org, XMLGrid.net, czy PoradnikiPoint.com. Są to edytory XML dostępne za darmo, które pozwalają na przeglądanie i edycję plików XML. Korzystanie z nich nie powinno sprawić ci najmniejszego problemu. 

Uzyskałeś już odpowiedź na najważniejsze pytanie, czyli jak otworzyć plik XML w Excelu. Wiesz też, że możesz dotrzeć do treści zawartych w pliku również na inne sposoby. Od Ciebie zależy, na który z nich się zdecydujesz. Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się dla Ciebie przydatny, a otwieranie plików XML nie będzie już problematyczne.

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak otworzyć plik ZIP z haslem

Jak otworzyć plik ZIP z hasłem w bezpieczny sposób?

Następny artykuł
Jak otworzyć plik EPUB

Jak otworzyć plik EPUB w najprostszy sposób?

Zobacz też