Media społecznościowe — poradnik do zarządzania kontem w aplikacji social media. Jak usunąć konto na Tik Toku? Trwałe usunięcie TikToka

Jak usunąć konto na Tik Toku? Czy warto kasować dane z najpopularniejszej platformy społecznościowej? Co zrobić, gdy nie pamiętam hasła?
jak usunąć konto na tik toku

Jakie są konsekwencje decyzji o usunięciu konta na TikToku? Kiedy informacje po dezaktywacji konta nie będą widoczne? Jak usunąć konto na Tik Toku? Kompleksowy poradnik!

Czym jest i jak powstał Tik Tok?

Tik Tok to aktualnie jedna z najpopularniejszych aplikacji. Jest to serwis społecznościowy, w którym użytkownicy mogą umieszczać krótkie filmiki, wykorzystując do tego animacje, podkłady muzyczne, efekty specjalne i specjalne filtry, które zwiększają atrakcyjność odbioru. Tik Tok jest fenomenem wśród młodego pokolenia. Aktualnie z tej platformy korzysta ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie! Co więcej, internauci spędzają tutaj najwięcej czasu. Warto wiedzieć, że aplikacja jest na rynku już od wielu lat. W 2014 roku powstało Musical.ly, czyli platforma, która docelowo miała być startupem edukacyjnym. Twórcy jednak musieli przejść na stronę bardziej rozrywkową, ponieważ nie osiągnęła ona zakładanego sukcesu. W ten sposób powstała platforma, na której można było tworzyć krótkie filmiki, które łączyły wideo, muzykę i sieć społecznościową. W 2018 roku Musical.ly połączono z serwisem społecznościowym Tik Tok i w efekcie powstała niesamowicie popularna platforma rozrywkowo-społecznościowa.

Tik Tok daje możliwość wyrażenia siebie poprzez muzykę, taniec i wiele innych artystycznych form. Każdy użytkownik może korzystać z platformy bezpłatnie, a przy tym jest w stanie w prosty sposób publikować krótkie treści. Są one zdecydowanie łatwiej przyswajalne i przyjemniejsze w odbiorze w dzisiejszych dynamicznych czasach, dzięki czemu Tik Tok wyprzedził popularnością takie platformy jak Instagram, Twitter czy YouTube.

Media społecznościowe — najpopularniejsze aplikacje

W dzisiejszych czasach social media są niezwykle ważnym elementem popkultury. To nieodłączna część codziennego życia miliardów ludzi. Na przestrzeni lat różne platformy były na topie. Początkowo w Polsce funkcjonowała Nasza Klasa, która skutecznie została zastąpiona przez Facebooka. Następnie powstały platformy, takie jak Twitter, Instagram, Snapchat czy Tinder. Ogromną popularnością cieszą się również rozrywkowe aplikacje, do których należy właśnie Tik Tok, YouTube czy Netflix.

Jak założyć konto na TikToku?

Proces założenia konta na platformie Tik Tok jest bardzo proste. Należy podać swój adres email, wybrać nazwę użytkownika, ustawić hasło, potwierdzić link z maila i tak naprawdę możesz rozpocząć korzystanie z tej popularnej aplikacji.

Jak usunąć konto na Tik Toku?

Co więcej, samo usunięcie konta na Tik Toku jest banalnie proste. Niestety wiele osób ma z tym problemy, ponieważ opcja ta nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Jeśli chcesz usunąć je skutecznie, powinieneś zalogować się na swoje konto i otworzyć aplikację. Następnie w prawym górnym rogu ekranu znajdziesz ikonę trzech kropek. W tej zakładce znajdziesz opcję Ustawienia i prywatność. Na dole ekranu powinieneś widzieć kategorię Zarządzanie kontem. To właśnie z tego poziomu jest możliwe usunięcie konta na TikToku. Po wybraniu tej opcji aplikacja przekieruje cię do procesu weryfikacji i potwierdzenia tożsamości. Wszystko ze względu na zabezpieczenia przed usunięcie konta innego użytkownika. Będziesz musiał się ponownie zalogować za pomocą konta Google, emaila lub numeru telefonu.

Tik Tok poprosi cię również o wyjaśnienie swojej decyzji. Jest to jednak opcja jedynie statystyczna, więc nie musisz się przejmować wyborem.

Czy konto Tik Tok można usunąć trwale?

Pamiętaj, że po potwierdzeniu tożsamości Tik Tok przed trwałym usunięciem konta poinformuje cię o konsekwencjach tej decyzji. Przede wszystkim nie będziesz w stanie zalogować się do platformy, utracisz dostęp do wielu zabawnych filmików i nie otrzymasz zwrotu pieniędzy za zakupione przedmioty. Warto jednak pamiętać, że użytkownicy aplikacji nadal mogą mieć dostęp do czatów, wiadomości. Co więcej, trwałe usunięcie konta następuje dopiero po upłynięciu kilku tygodni, a na serwerach Tik Toka przechowywane są one przez lata. W celu usunięcia konta możesz również odwiedzić witrynę tiktok.com.

Usunięcie konta TikTok a przywrócenie danych

Warto wiedzieć, że użytkownicy platformy mogą przywrócić dane z konta przed upływem 30 dni od wysłania formularza o usunięcie konta. W tym okresie twoje konto nie będzie widoczne publicznie, ale wciąż wszystkie dane są zachowane. Przed reaktywacją konta również będziesz musiał potwierdzić swoją tożsamość numerem telefonu lub adresem email. Dodatkowo aplikacja, podobnie jak w przypadku usuwania konta, poprosi cię o wpisanie kodu z sms-a wysłanego na ten numer telefonu.

Wiesz już, jak usunąć konto na Tik Toku. Właściciele platformy postanowili maksymalnie ułatwić proces zakładania i usuwania okna, przez co każdy bez problemu poradzi sobie z tym procesem.

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak przywrócić usunięte wiadomości na messengerze

Czy można odzyskać usunięte wiadomości z Messengera? Sposoby na odzyskanie wiadomości na Facebook. Jak przywrócić usunięte wiadomości na Messengerze?

Następny artykuł
jak wyłączyć asystenta google

Czym jest Asystent Google? Jak włączyć i wyłączyć komendę w telefonie z Androidem? Instrukcja jak wyłączyć Asystenta Google.

Zobacz też