Czy można odzyskać usunięte wiadomości z Messengera? Sposoby na odzyskanie wiadomości na Facebook. Jak przywrócić usunięte wiadomości na Messengerze?

Jak przywrócić usunięte wiadomości na Messengerze? Czym jest Messenger i w jaki sposób bezpiecznie z niego korzystać? Sprawdź nasz artykuł!
jak przywrócić usunięte wiadomości na messengerze

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak przywrócić usunięte wiadomości na Messengerze oraz gdzie znajdują się kopie zapasowe twoich danych, trafiłeś w dobre miejsce. Z poniższego artykułu dowiesz się, gdzie znajdziesz informacje o danej konwersacji oraz w jaki sposób przywrócić usunięte wiadomości. Wbrew pozorom proces ten nie jest bardzo skomplikowany!

Czym jest Messenger?

Facebook Messenger jest popularną aplikacją stworzoną przez firmę Meta, której głównym zastosowaniem jest wysyłanie wiadomości, zdjęć, filmów, emoji i innych plików. Co więcej, Messenger jest w stanie umożliwić automatyczne wysyłanie wiadomości i kontaktowanie się z klientami, na przykład za pośrednictwem dedykowanego bota. Oprogramowanie to służy również do wysyłania wiadomości głosowych, a także wideorozmów i połączeń telefonicznych. Messenger jest dostępny na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android lub iOS. To niezwykle popularna aplikacja. W 2017 roku z usług Facebook Messenger korzystało ponad 1,2 miliarda użytkowników na całym świecie.

Messenger a Facebook

Na początku swojego istnienia Messenger nosił nazwę Facebook Chat, ponieważ był ściśle związany z serwisem społecznościowym. Od 2011 roku przemianowano go na Facebook Messenger. Pierwotnie korzystanie z komunikatora było możliwe tylko i wyłącznie dla użytkowników Facebooka. W 2015 roku właściciele wprowadzili możliwość rejestracji w Messengerze za pośrednictwem numeru telefonu. Jednakże opcja ta zniknęła w 2019 roku i aktualnie nowi użytkownicy, którzy chcą korzystać z Messengera, muszą założyć konto na Facebooku. Od 2016 roku funkcjonuje również usługę Messenger Lite, czyli okrojoną wersję aplikacji, która jest pozbawiona dodatkowych funkcji, na rzecz lepszej wydajności.

Zastosowania Messengera dla użytkowników

Messenger przede wszystkim służy do komunikacji z innymi użytkownikami. To alternatywa dla tradycyjnych wiadomości SMS. Ponadto daje on możliwość zapisywania całej rozmowy w chmurze, wykonywania połączeń głosowych i wideo, a także korzystania z multimediów i minigier. W Messengerze możesz również reagować na wiadomości, a także usunąć wiadomość z czatu, a nawet archiwizować całą konwersację.

Jak usunąć wiadomości na Messengerze?

Proces usuwania wiadomości w Messengerze jest bardzo prosty. Wystarczy przytrzymać treść wybranej wiadomości, a następnie wybrać opcję usunięcia jej u wszystkich. Można również skasować cały czat. W tym celu należy kliknąć opcje konwersacji i skasować jej historię.

Czy można odzyskać wiadomości z Messengera?

Jeśli usuniemy konwersację, można odczytać usunięte wiadomości z Messengera, ale będzie się to wiązać z kontaktem z Facebookiem. Przede wszystkim warto wiedzieć, że odzyskiwanie usuniętych wiadomości jest możliwe, ponieważ wszystkie czaty, treści wiadomości na FB i inne dane są przechowywane na serwerach Meta. Jest to spowodowane prawem Unii Europejskiej, które wymusza na podmiotach przetwarzających cyfrowe dane wysyłanie rozmówcom informacji na ich temat na jego życzenie. W efekcie, nawet gdy użytkownik cofnął wiadomość można pobrać swoje informacje z serwerów, ponieważ zapisy rozmów są przechowywane nawet przez 10 lat.

W celu rozpoczęcia procedury odzyskiwania wiadomości, które zostały usunięte, należy uruchomić aplikację Messenger. Następnie wystarczy wejść w ustawienia konta, które znajdziesz po kliknięciu na swoje zdjęcie profilowe. Znajdują się one w lewym górnym rogu aplikacji. Kolejnym krokiem będzie potwierdzenie tożsamości i znalezienie zakładki „Twoje informacje na Facebooku” i skorzystanie z opcji pobrania informacji o twoim koncie. W tym miejscu Messenger zapisuje wszystkie informacje, które możesz pobrać w dowolnym momencie. Usługa ta jest bezpłatna i dostępna dla każdego. Otrzymasz informacje w formacie HTML lub JSON.

Warto wiedzieć, że proces pobierania danych może potrwać nawet kilka dni. Jednakże zawsze masz prawo zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze i pamiętaj, że da się odzyskać usunięte przez nadawcę wiadomości.

Jak robić kopię zapasową konwersacji?

Tak naprawdę nie musisz się tym martwić. Messenger działa na serwerach Mety i to właśnie tam są przechowywane wszystkie informacje związane z twoim kontem na Facebooku i historią czatów na Messengerze. Każdy może odzyskać utracone wiadomości, ponieważ są one automatycznie przechowywane na serwerach i tworzone są kopie zapasowe. Możesz odzyskać w ten sposób wiadomości, które są usunięte zarówno u nadawcy, jak i u odbiorcy. W tym przypadku powiedzenie, że w Internecie nic nie znika jest jak najbardziej prawdziwe. Dane Facebooka zostają na serwerach przez wiele lat.

Jak przywrócić usunięte wiadomości z Messengera?

W sytuacji, gdy usuniesz czat, nie jesteś w stanie przywrócić go samodzielnie. Jednakże przed kontaktem z Facebookiem warto sprawdzić archiwum konwersacji, ponieważ często ludzie archiwizują konwersację, zamiast je usuwać. W tym celu należy znaleźć opcję zarchiwizowanych czatów, ponieważ w tym miejscu znajdziesz wszystkie stare konwersacje i czaty grupowe. W ten sposób będą one możliwe do odczytania. Natomiast jeśli oznaczyłeś konwersację jako spam, znajdziesz ją w folderze „Inne”. Z tego powodu, zanim Facebook wyśle kopię zapasową twoich danych, warto sprawdzić te dwa miejsca, ponieważ celowo usunięte wiadomości i czaty mogły trafić właśnie tam.

Odzyskiwanie wiadomości z Messengera za pomocą zewnętrznych aplikacji

W Internecie możesz natknąć się na aplikację, które będą przedstawiać funkcję przywracania swoich danych z pamięci smartfona, jednak w większości przypadków są to zwykłe oszustwa. Facebook gromadzi dane na swoich serwerach, przez co nie warto korzystać z zewnętrznych aplikacji, ponieważ mogą one być niebezpieczne.

Wiesz już, jak przywrócić usunięte wiadomości na Messengerze. Wbrew pozorom to nie taki trudny proces, jednakże często może zająć nawet do kilku dni. Nawet jeśli twój znajomy usunął całą konwersację, jesteś w stanie wyjaśnić tę sytuację i odzyskać utracone wiadomości niezależnie od powodów skasowania czatu. Właśnie dlatego nie powinieneś martwić się, jeśli konwersacja lub konkretne wiadomości zostaną usunięte. Są one przechowywane na serwerach Mety nawet przez 10 lat.

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć zdjęcia z facebooka

Jak usunąć zdjęcia z Facebooka? Instrukcja usuwania niechcianych zdjęć profilowych lub ukrywania przed znajomymi. Sprawdź poradnik!

Następny artykuł
jak usunąć konto na tik toku

Media społecznościowe — poradnik do zarządzania kontem w aplikacji social media. Jak usunąć konto na Tik Toku? Trwałe usunięcie TikToka

Zobacz też