Jak usunąć kanał na YT? Poradnik

Jak usunąć kanał YT? Przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, jak tymczasowo ukryć swój kanał oraz trwale usunąć konto na YouTube. Praktyczny poradnik krok po kroku dla początkujących twórców.
jak usunąć kanał na yt

Z artykułu dowiesz się jak usunąć kanał na YT oraz jak go tymczasowo ukryć. Usunięcie konta spowoduje utratę wszystkich udostępnionych filmów na YouTube, dlatego warto dobrze przemyśleć swoją decyzję.

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie kanału YouTube?

YouTube stał się alternatywą dla tradycyjnej telewizji. W serwisie możesz znaleźć treści o dowolnej tematyce, a najbardziej popularni twórcy przyciągają miliony widzów. Serwis pozwala pozostawiać komentarze i odpowiedzi pod filmami, dlatego każdy może się wypowiedzieć na temat danego twórcy i konkretnego filmu.

Od dłuższego czasu platforma umożliwiła monetyzację udostępnianych filmów, dlatego coraz więcej osób skuszona marzeniami o sławie i dużych pieniądzach decyduje się założyć konto na YT. Jeśli jesteś twórcą i z jakiegoś powodu chcesz wyłączyć konto, będziesz mógł je permanentnie usunąć lub ukryć tymczasowo.

Jak usunąć kanał na YT z opcją przywrócenia?

Usunięcie kanału YouTube nie jest możliwe poprzez urządzenia mobilne z androidem oraz iOS, możesz to zrobić jedynie poprzez YouTube Studio. Tworzenie treści wideo wymaga od twórców dużego zaangażowania i poświęconego czasu, dlatego zarówno my, jak i serwis YouTube rekomenduje zawieszenie kanału, co także powoduje, że przestaje on być widoczny dla użytkowników podczas przeglądania platformy. Warto, żebyś zdecydował się na tę opcję, jeśli nie masz pewności, czy za jakiś czas nie postanowisz działać dalej.

Jak usunąć kanał na YT tak, aby można było go ponownie przywrócić? Należy skorzystać z opcji ukrycia kanału, dzięki czemu nie stracisz swoich subskrybentów, polubień i filmów. Informacje te staną się prywatne i dostępne wyłącznie dla ciebie. Pamiętaj jednak, że w momencie ukrycia profilu utracisz wszystkie dotychczasowe komentarze, ale konto w innych usługach Google pozostanie bez zmian.

Ukrycia twojego kanału możesz dokonać w kilku prostych krokach. W pierwszej kolejności powinieneś się zalogować do panelu YouTube Studio i wybrać z bocznego paska zakładkę „Ustawienia”. Następnie należy kliknąć przycisk „Kanał” i przejść do sekcji „Ustawienia Zaawansowane”. Kliknij ikonę z napisem „Usuń treści z YouTube”, po czym serwis przekieruje cię do strony, w której możliwe jest ukrycie konta. Zostaniesz poproszony o dane logowania do twojego konta Google. Po ich wpisaniu należy wejść w zakładkę „Chcę ukryć swoje treści” i potwierdzić zlecenie.

Trwałe usunięcie kanału na YT

Jak usunąć kanał YT bez możliwości jego przywrócenia? Jeśli rozważyłeś już wszystkie inne możliwości i zdecydowałeś się usunąć kanał YouTube, masz możliwość zniknąć bezpowrotnie z serwisu. Musisz jednak wiedzieć, że zamknięcie go, sprawi, że cała zawartość, w tym komentarze, filmy, playlisty i historia przeglądania, a także wiadomości zostaną wykasowane.

Po usunięciu kanału, jego adres URL i nazwa nie będą już widoczne w statystykach ani nie będzie można ich wyszukać. Czas oglądania i inne dane pozostaną jako część raportów zbiorczych, ale nie będą już powiązane z twoim kanałem.

Jeśli nadal chcesz usunąć kanał, w pierwszej kolejności zaloguj się do YouTube Studio i na lewym pasku bocznym odszukaj „Ustawienia”. Kolejno wybierz „Kanał” i „Ustawienia Zaawansowane”. Na dole strony znajdziesz opcję „Usuń treści z YouTube”, kliknij napis i wpisz swoje dane do logowania, a następnie wybierz „Chcę trwale usunąć swoje treści” i potwierdź, klikając „Usuń moje treści”

Wykonanie powyższych działań spowoduje, że Twoje konto na YouTube zostanie permanentnie usunięte. Może minąć trochę czasu, nim zostanie to zaakceptowane przez dział zarządzania, dlatego nie zdziw się, gdy przez jakiś czas nadal będziesz widział miniatury swoich filmów na stronie.

Jak przywrócić ukryty kanał?

Wiesz już jak usunąć kanał na YT bezpowrotnie oraz tymczasowo. Jeśli wybrałeś ukrycie swoich treści, zawsze masz możliwość ich przywrócenia w kilku prostych krokach. Zaloguj się do serwisu YouTube, a następnie kliknij „Strona Tworzenia Kanału”. Poproszony zostaniesz o wypełnienie krótkiego formularza. Ważne, abyś nie zaznaczył opcji „Aby użyć nazwy firmy lub innej, kliknij tutaj”, ponieważ spowoduje to utworzenie całkowicie nowego profilu. Po zatwierdzeniu formularza twój kanał stanie się z powrotem widoczny dla innych użytkowników.

Jeśli chcesz zawiesić działalność w serwisie YouTube, masz dwie możliwości. Wiesz już jak usunąć kanał YT bezpowrotnie, ale jest to metoda rzadko wybierana. Ten sam efekt uzyskasz, ukrywając swój profil, ale zawsze będziesz mógł powrócić do tworzenia, jeśli tylko zmienisz zdanie. Nie utracisz w ten sposób swoich materiałów i subskrybentów.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć pocztę głosową

Jak usunąć pocztę głosową w telefonie u operatorów Plus, Orange, Play i T-Mobile

Następny artykuł

Przenoszenie służbowych maili między komputerami. Jak to zrobić?

Zobacz też