W artykule odpowiadamy na pytanie, jak usunąć pocztę głosową. Poznasz także różne możliwości, które oferuje aktywna usługa oraz krótką jej historię. Wiele osób twierdzi, że w dobie SMS-ów, internetu i zaawansowanych komunikatorów jest to przestarzała usługa, jednak niezliczona ilość mniejszych i większych firm nie wyobraża sobie bez niej funkcjonować.
Skąd się wzięła popularność poczty głosowej?
Bez wątpienia w procesie popularyzacji poczty głosowej w Polsce, miało Hollywoodzkie kino. Do kraju nad Wisłą wszystkie nowinki techniczne docierały z opóźnieniem, ale na ekranach telewizorów od długiego czasu można było podziwiać amerykańskie filmy, w których przewijał się wątek automatycznej sekretarki. Wyposażone w nią były stacjonarne aparaty telefoniczne i pozwalała ona nagrać się rozmówcy, podczas kiedy właściciel numeru nie mógł lub nie chciał odebrać telefonu.
W latach dziewięćdziesiątych nikt nie zadawał sobie pytania, jak usunąć pocztę głosową, ponieważ automatyczna sekretarka była wyznacznikiem luksusu i prestiżu. Znacznie różniła się od usługi, którą znasz obecnie. W przeszłości rozmowy nagrywane były za pomocą wbudowanego lub dołączanego do aparatu telefonicznego urządzenia rejestrującego, a nagrania przechowywane były lokalnie w domu odbiorcy. Aktualnie obsługa poczty głosowej jest o wiele wygodniejsza, ponieważ nagrania przechowywane są na serwerze operatora, a ty masz do nich dostęp z każdego miejsca na świecie.
Zwiększono także funkcjonalność samej usługi. Jeśli nie masz możliwości wykonania połączenia głosowego, możesz wysłać wiadomość SMS do odbiorcy, a specjalny automat odczyta mu twoją wiadomość. Wiele osób korzysta z gotowych plików dźwiękowych z zabawnymi powitaniami, które z łatwością można ustawić tak, aby usłyszała je osoba dzwoniąca na numer telefonu. Mimo że poczta głosowa już nie cieszy się tak dużą popularnością, to wiele firm nadal nie wyobraża sobie kontaktu z klientami bez tej usługi.
Jak usunąć pocztę głosową będąc abonentem sieci T-Mobile?
Wyłączenie poczty głosowej posiadając numer w sieci T-Mobile, przysporzy ci najmniej komplikacji, ponieważ wystarczy użyć odpowiedniego kodu, który należy wybrać z klawiatury aparatu. Po wpisaniu ekspresowego żądania o treści 002 następuje zwieszenie przekierowania połączeń na pocztę głosową. Jest jednak jeden wyjątek, ponieważ ta funkcjonalność nie jest dostępna dla osób posiadających usługę „Domyślne przekierowanie połączeń na pocztę głosową”. Jeśli masz ją włączoną, pozostaje ci kontakt z biurem obsługi klienta.
Wyłączenie poczty głosowej u operatora sieci PLAY
Jak usunąć pocztę głosową u operatora sieci PLAY? Możesz zrobić to na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest użycie specjalnego kodu *111*56*2# i dotyczy jedynie usługi „Poczta Głosowa Standard”, Drugą możliwością jest wpisanie kodu *111*144*2#, za jego pomocą wyłączysz usługę „Poczta Głosowa Lite”. Ostatnią opcją jest dezaktywacja poczty poprzez aplikację mobilną lub zalogowanie się na konto abonenckie.
Jak usunąć pocztę głosową u operatora sieci Orange
Operator sieci Orange umożliwia wyłączenie poczty głosowej na kilka sposobów. Możesz tego dokonać, wysyłając SMS o treści „REZ” pod numer 501, skorzystać z aplikacji mobilnej lub logując sie jako użytkownik panelu abonenckiego „Mój Orange”. Ostatnim i często najwygodniejszym sposobem jest wprowadzenie na klawiaturze aparatu specjalnego kodu*105*1*1#.
Rezygnacja z poczty głosowej u operatora sieci Plus
Jeśli posiadasz ofertę abonamentową, Plus umożliwił dwie metody jak usunąć pocztę głosową. Pierwsza z nich to wysłanie SMS o treści „DEAKT PS”, a druga poprzez logowanie w panelu abonenckim. Dla użytkowników ofert prepaid przygotowano specjalny kod *122*00*01#.