Jak usunąć konto na Facebooku? Zobacz prostą instrukcję

Nie korzystasz już z Facebooka i chciałbyś, aby twój profil zniknął z tego portalu społecznościowego? Nie wiesz jednak, jak to zrobić? Sprawdź nasz poradnik, w którym podpowiadamy, jak usunąć konto na Facebooku!
jak usunąć konto na facebook

Facebook to największy portal społecznościowy, z którego miesięcznie korzystają nawet 2 miliardy użytkowników, a wśród nich są zarówno osoby młodsze, jak i starsze. Mimo że wciąż cieszy się ogromną popularnością, to jednak niektórzy z niego rezygnują i jednocześnie zastanawiają się, jak usunąć konto. Powody takiej decyzji bywają różne, choć jednym z najczęstszych są doniesienia o nadużyciach prywatności danych gromadzonych przez serwis. Poniżej podpowiadamy,jak możesz usunąć konto na Facebooku na stałe lub tymczasowo.

Facebook – co to za serwis społecznościowy?

Facebook to portal społecznościowy, który umożliwia komunikację ze znajomymi. Pozwala na tworzenie grup, dzielenie się zdjęciami czy rozmaitymi przemyśleniami. Został uruchomiony 4 lutego 2004 roku, a jego twórcą jest Mark Zuckerberg. Cieszy się ogromną popularnością, choć są osoby, które zastanawiają się, jak usunąć konto na Facebooku.

Dlaczego niektórzy decydują się na usuwanie konta na FB?

Ludzie decydują się na usunięcie Facebooka z różnych powodów. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że można uzależnić się od korzystania z opisywanego serwisu. Zwłaszcza młodzi ludzie poświęcają wiele godzin dziennie na przeglądanie postów czy angażowanie się w to, co dzieje się na stronie. Często ich rodzice i inne osoby zwracają uwagę, że to medium zabiera mnóstwo czasu, który można by było poświęcić na bardziej pożyteczne rzeczy. Dodatkowo brak prywatności to równie ważny powód, dla którego coraz więcej użytkowników zastanawia się, jak usunąć konto na Facebooku.

Co wybrać – usunięcie konta, czy jego dezaktywację?

Chcesz się odciąć od tego portalu? Masz zatem dwie opcje – możesz dezaktywować konto lub je usunąć na stałe. To pierwsze rozwiązanie pozwoli zachować wszystkie dane profilu. Nie martw się – w takim przypadku profil nie będzie aktywny dla innych, a ty nie będziesz otrzymywał powiadomień i wiadomości. Będziesz mógł nadal korzystać z Messengera i logować się za pośrednictwem serwisu do innych aplikacji. Jeśli natomiast zdecydujesz się na usunięcie konta z Facebooka na stałe, to nie będziesz dłużej pobierać żadnych treści, a wiadomości, zdjęcia, wpisy czy konto na Messenger zostaną usunięte.

Jak usunąć konto na Facebook tymczasowo?

Gdy nie jesteś pewien, czy kiedyś nie będziesz chciał wrócić do korzystania z Facebooka, warto, abyś usunął konto na FB tymczasowo. Czy wiesz jednak, jak usunąć konto na Facebooku na pewien czas? Jest to bardzo proste i zajmie ci dosłownie kilka chwil! Oto proces dezaktywacji konta.

  1. Kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu profilu.
  2. Przejdź do ,,Ustawienia i prywatność”, wybierz ,,Ustawienia”, a następnie opcję ,,Twoje informacje na Facebooku”.
  3. Wybierz opcję ,,Dezaktywacja i usunięcie”, później kliknij ,,Dezaktywuj konto”, a następnie ,,Kontynuuj do dezaktywacji konta”, stosując się do wyświetlonych instrukcji.

Czy da się ponownie aktywować konto na Facebooku?

Po dezaktywacji konta możesz ponownie je aktywować. W odróżnieniu od sytuacji, w której decydujesz się na trwałe usunięcie profilu, w przypadku tymczasowej dezaktywacji nie obowiązują żadne ramy czasowe. Oznacza to zatem, że w każdym momencie możliwa jest reaktywacja konta. W tym celu należy się zalogować za pomocą odpowiedniego adresu e-mail (lub numeru telefonu) i hasła – ten proces nie sprawi ci żadnych problemów!

Jak usunąć konto na FB na stałe?

Chcesz trwale usunąć swój profil, lecz nie wiesz, jak wygląda proces usunięcia konta na Facebooku na stałe? Zobacz, jak usunąć konto na Facebooku na zawsze!

  1. Wybierz strzałkę w prawym górnym rogu profilu.
  2. Znajdź ,,Ustawienia i prywatność”, a następnie ,,Ustawienia”.
  3. Kliknij opcję ,,Twoje informacje na Facebooku”, a następnie ,,Dezaktywacja i usunięcie”.
  4. Wybierz ,,Usuń konto na stałe”, a później ,,Przejdź do usuwania konta”.
  5. Teraz wystarczy, że klikniesz przycisk ,,Usuń konto”, podasz hasło i będziesz kontynuować zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie.

Czy da się anulować usunięcie konta na Facebooku?

Podjąłeś pochopną decyzję o usunięciu konta i teraz zastanawiasz się, czy da się anulować procedurę? Mamy dobrą informację! Masz szansę odzyskać swój profil, jeśli nie minęło 30 dni od chwili rozpoczęcia usuwania konta na Facebooku. Wystarczy, że zalogujesz się i klikniesz opcję ,,Anuluj usunięcie”. Musisz też wiedzieć, że usunięcie wszystkich dodanych treści czasem trwa nawet 90 dni od chwili zainicjonowania procesu likwidacji konta. Nawet gdy podjąłeś decyzję o rezygnacji z portalu i minęło 90 dni, to kopia danych może być nadal przechowywana w pamięci zapasowej.

Korzystanie z Facebooka ma wiele zalet i wad. Z pewnością jednak warto wiedzieć, jak usunąć konto na Facebooku, gdy stwierdzisz, że chcesz się odciąć od tego serwisu. Znasz już instrukcję krok po kroku, jak tego dokonać, dlatego nie powinno ci to sprawić najmniejszych problemów.

Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć konto na instagramie

Jak usunąć konto na Instagramie? Instrukcja

Następny artykuł
jak zwolnić miejsce na dysku

Jak zwolnić miejsce na dysku? Poznaj kilka prostych wskazówek!

Zobacz też