Jak usunąć konto na Instagramie? Instrukcja

Nie chcesz dłużej korzystać z Instagrama i planujesz usunięcie konta na tym portalu społecznościowym? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak usunąć konto na Instagramie dosłownie w kilka chwil!
jak usunąć konto na instagramie

Instagram to obok Facebooka jedno z najbardziej angażujących mediów społecznościowych. Ten popularny portal społecznościowy umożliwia przede wszystkim dzielenie się kolorowymi fotografiami. Z serwisu każdego dnia korzysta nawet 500 mln użytkowników. Niektórzy z nich mogą się znudzić tą aktywnością, co prowadzi do pytania, jak usunąć konto na Instagramie. Okazuje się, że to wcale nie takie proste i szybkie! Przeczytaj, jak zniknąć z Instagrama – na chwilę lub na zawsze!

Dlaczego coraz więcej osób rezygnuje z Instagrama?

Można wymienić wiele powodów, dla których coraz więcej osób zastanawia się, jak usunąć konto na Instagramie. Jednym z najważniejszych jest to, że wraz z założeniem konta aplikacja otrzymuje wiele danych. Gdy publikujesz post, wówczas Instagram zbiera mnóstwo informacji. Zyskuje także tzw. metadane za każdym razem, gdy wymieniasz wiadomości ze znajomymi (np. data czy miejsce). Istotne jest jednak to, że wszystkie te działania są w pełni legalne (zgadzasz się na nie podczas zakładania konta). Inni natomiast decydują się na usunięcie profilu na Instagramie, ponieważ dochodzą do wniosku, że aplikacja pochłania zbyt dużo cennego czasu.

Jak usunąć konto na Instagramie – wybrać dezaktywację czy trwałe usunięcie?

Aby usunąć konto na Instagramie, wystarczy ci dostęp do komputera i internetu. Zastanawiając się, jak usunąć konto na Instagramie, musisz podjąć decyzję, czy chcesz trwale, czy jedynie tymczasowo zniknąć z grona użytkowników portalu. Gdy wybierzesz tę pierwszą opcję, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nie będziesz miał dostępu do danych powiązanych z kontem i nie będziesz mógł zalogować się do aplikacji. Konto zostanie usunięte po 30 dniach. Ciekawszym rozwiązaniem jest tymczasowe wyłączenie konta. W takim przypadku nie utracisz zdjęć i filmów ani żadnych innych treści. Nie znikną także polubienia czy listy obserwujących i obserwowanych kont.

Dezaktywacja konta na Instagramie

Nie jesteś pewien, czy chcesz trwale usunąć konto na Instagramie? Jeśli masz zamiar zniknąć z tego portalu społecznościowego, ponieważ chwilowo czujesz się przytłoczony ogromem treści publikowanych w tym medium lub po prostu brakuje ci pomysłów do tworzenia ciekawych postów, to zdecyduj się na tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie. To idealne rozwiązanie również wtedy, gdy prowadzisz konto marki, która nagle musi przerwać swoją działalność.

Jak dezaktywować konto na Instagramie?

Jak usunąć konto na Instagramie na pewien czas? Oto prosta instrukcja:

 1. Wejdź na swój profil. Koniecznie musisz skorzystać z komputera stacjonarnego lub przeglądarki internetowej, jeśli chcesz usunąć konto na Instagramie w telefonie. Dezaktywacja nie jest możliwa w aplikacji mobilnej Instagrama.
 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu i przejdź do opcji ,,Profil”, a następnie ,,Edytuj profil”.
 3. Przewiń stronę w dół i skorzystaj z opcji ,,Tymczasowe wyłączenie konta”.
 4. Udziel odpowiedzi na pytanie, dlaczego chcesz wyłączyć konto.
 5. Następnie podaj hasło i kliknij ,,Wyłącz tymczasowo konto”.

Jak przywrócić tymczasowo wyłączone konto na Instagramie?

Co jednak, gdy dojdziesz do wniosku, że chcesz na nowo móc korzystać z Instagrama? Wystarczy, że ponownie się zalogujesz.

Jak usunąć konto na Instagramie na stałe?

Podjąłeś ostateczną decyzję o zakończeniu swojej przygody z Instagramem? Usuwanie konta na Instagramie w tym przypadku będzie przebiegało nieco inaczej. Skorzystaj z naszej prostej instrukcji, jak usunąć konto na Instagramie na stałe!

 1. Wejdź na stronę https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ i zaloguj się na niej na swoje konto, podając adres e-mail i hasło do Instagrama, aby złożyć wniosek o usunięcie konta.
 2. Podaj powód, dla którego chcesz usunąć konto, a następnie ponownie wprowadź hasło.
 3. Ostatnim etapem jest kliknięcie ,,Trwale usuń moje konto”.

Jak skopiować dane z konta na Instagramie?

Konto na Instagramie jest usuwane wraz ze wszelkimi opublikowanymi treściami. Zwykle następuje to w ciągu 30 dni, choć czasem proces trwa nawet 90 dni. Tak długa procedura może wynikać z ewentualnej zwłoki systemu kopii zapasowych bądź z prawa obowiązującego na terenie danego kraju. Z tego względu warto, abyś skopiował materiały, zanim usuniesz konto. Dane możesz pobrać w aplikacji Instagrama lub w wersji webowej. Niezależnie od tego, czy korzystasz z aplikacji na telefon, czy przeglądarki internetowej, wystarczy, że wejdziesz w ustawienia konta i klikniesz polecenie ,,Pobierz dane”, a następnie będziesz postępować zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie.

Czy można usunąć powiązane konto na Instagramie?

Wiesz już, jak usunąć konto na Instagramie – tymczasowo lub na stałe. Co jednak w sytuacji, gdy chcesz skasować tylko jedno z wielu kont na portalu, które jest powiązane z jednym loginem? Przede wszystkim wiedz, że jest to możliwe. Wystarczy, że:

 1. Klikniesz swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu i przejdziesz do swojego profilu.
 2. Znajdziesz ikonę z trzema poziomymi liniami, znajdującą się w prawym górnym rogu i przejdziesz do ,,Ustawienia”.
 3. Wybierzesz ,,Dane logowania” i zaznaczysz ikonkę trzech kropek obok konta, które chcesz usunąć.
 4. Ostatnim krokiem jest dotknięcie przycisku ,,Usuń” – wtedy konto zostanie usunięte.

Jak ukryć swój profil na Instagramie?

Nie do końca chciałbyś usuwać swoje konto na Instagramie, a jednocześnie obawiasz się o swoją prywatność? Powinieneś rozważyć ukrycie swojego profilu przed użytkownikami, bo dzięki tej opcji tylko wybrane osoby będą miały dostęp do publikowanych przez ciebie treści. Aby tak było, możesz zablokować pojedynczych użytkowników lub wybrać opcję ,,Konto Prywatne” – jak ją włączyć? Pokażemy ci to krok po kroku:

 1. Wejdź na swój profil i wybierz ikonę w prawym, górnym rogu menu.
 2. Wybierz ,,Ustawienia”, a następnie przycisk ,,Prywatność” i tam dokonaj zmiany z konta publicznego na prywatne.

W powyższym tekście przedstawiliśmy ci poradnik krok po kroku, jak usunąć konto na Instagramie. Gdy postanowisz zniknąć z tego portalu, nie powinno ci to sprawić najmniejszych problemów.

Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć konto google

Jak usunąć konto Google i Gmail? Przeczytaj nasz krótki poradnik!

Następny artykuł
jak usunąć konto na facebook

Jak usunąć konto na Facebooku? Zobacz prostą instrukcję

Zobacz też