Jak usunąć kogoś z Messengera i Facebooka? Sprawdź!

Chcesz zarchiwizować jedną z konwersacji w aplikacji lub usunąć kontakt? Być może zależy ci zignorowaniu danej osoby lub jej całkowitym zablokowaniu? Na każde z tych pytań znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku. Sprawdź, jak usunąć kogoś z Messengera!
jak usunąć kogoś z messengera

Obecnie wśród młodych ludzi Messenger jest jedną z najpopularniejszym aplikacji umożliwiających szybkie kontaktowanie się. Niestety czasem dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji związanych z niechcianymi wiadomościami. Na szczęście w Internecie nie trzeba akceptować tego typu zachowań i można łatwo się przed nimi chronić. Dowiedz się, jak usunąć kogoś z Messengera i dalej spokojnie korzystać z aplikacji.

Archiwizacja lub usunięcie rozmowy na Messengerze

Nie chcesz, by treść rozmowy w dalszym ciągu była widoczna w aplikacji? Możesz ją ukryć lub trwale usunąć w kilkanaście sekund. Sprawdź, jakie to proste.

Na początku włącz aplikację Messenger na swoim smartphonie. Odszukaj rozmowę, którą chcesz zarchiwizować lub usunąć. Następnie przytrzymaj na niej palec przez kilka sekund. Na ekranie twojego telefonu pojawi się nowe okienko z kilkoma możliwościami. Pierwszą z nich będzie opcja „archiwizuj”, jej użycie pozwoli ukryć rozmowę, jednak nie usunie jej trwale, a jej treść będzie możliwa do przywrócenia. By całkowicie usunąć konwersację kliknij opcję poniżej, czyli „usuń”.

Usunięcie kontaktu z aplikacji Messenger

Nie chcesz, by dana osoba miała możliwość szybkiego i łatwego nawiązania z tobą kontaktu? Wyjaśniamy, jak usunąć kogoś z Messengera.

W tym przypadku należy zacząć od włączenia aplikacji Facebook. Następnie wyszukaj profil znajomej osoby, którą chcesz usunąć z kontaktów. Przejdź do strony z jego profilem, w prawym górnym rogu znajdziesz sekcję „Znajomi”. Po kliknięciu rozwiną się kolejne opcje w tym „usuń z grona znajomych”. Wybierając ją, jednocześnie usuniesz kontakt z Messengera oraz daną osobę z grona twoich znajomych.

Jak usunąć kogoś z Messengera na zawsze?

Jeżeli definitywnie nie chcesz, by dana osoba miała z tobą kontakt, wykonaj wszystkie kroki z tego poradnika. Sprawdź, jak usunąć kogoś z Messengera raz na zawsze.

Zacznij od otworzenia aplikacji. W swojej liście kontaktów znajdź osobę, którą chcesz zignorować lub zablokować, po czym wybierz historię konwersacji (nawet, jeśli w danej chwili pozostaje ona pusta). Kliknij ikonę „I” znajdującą się w prawym górnym rogu, a następnie przejdź do zakładki „prywatność”. Możesz wybrać jedną z dwóch opcji:

  • „ignoruj wiadomości” – wybór tej opcji sprawi, że dana osoba będzie miała możliwość napisania do ciebie wiadomości, ale ta nie pojawi się na głównej stronie twojej aplikacji;
  • „blokuj” – wybierz tę opcję, by całkowicie zablokować kontakt.

Korzystając z aplikacji, pamiętaj o dbaniu o swój dobrostan psychiczny i nie pozwalaj na nękanie psychiczne. Już wiesz, jak możesz usunąć kogoś w Messengerze, by dalej z niego korzystać bez zakłóceń.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć konto na tinderze

Jak usunąć konto na Tinderze? Tłumaczymy w poradniku jak trwale zniknąć z Tindera

Następny artykuł
jak usunąć wiadomości z messengera u odbiorcy

Jak usunąć wiadomości z Messengera u odbiorcy?

Zobacz też