Czym jest Asystent Google? Jak włączyć i wyłączyć komendę w telefonie z Androidem? Instrukcja jak wyłączyć Asystenta Google.

Czym jest Asystent Google? Czy można go pobrać z Google Play? Jak wyłączyć Asystenta Google?
jak wyłączyć asystenta google

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czym jest Google Asystent i jak wygodnie z niego korzystać, przeczytaj nasz artykuł! Wyjaśniamy w nim również to, jak wyłączyć Asystenta Google!

Asystent Google — co to jest i jak włączyć go przyciskiem?

Asystent Google jest usługą, której głównym zadaniem jest usprawnienie i przyspieszenie korzystania ze smartfona wyposażonego w system operacyjny Android. Jest automatycznie zainstalowany na każdym telefonie komórkowym, który pracuje na oprogramowaniu z zielonym robotem. Pozwala na wyszukiwanie informacji oraz wydawanie poleceń za pomocą głosu. Mimo tego, że docelowym zadaniem Asystenta Google jest ułatwienie użytkownikowi korzystanie z urządzenia, wiele osób narzeka na jego działanie i decyduje się go usunąć. W jaki sposób wyłączyć Google Asystenta? Dowiesz się tego w dalszej części artykułu!

Dlaczego użytkownicy chcą usunąć Asystenta Google?

Głównym zarzutem jest automatyczne uruchamianie się Asystenta bez polecenia użytkownika. Dzieje się tak najczęściej, gdy przytrzymasz przycisk ekranu głównego za długo, ponieważ w ten sposób uruchamia się usługa firmy Google. Co więcej, aplikacja często uruchamia się w kieszeni, gdy przypadkowo wciśnie się przycisk home. Irytujące jest również uruchamianie aplikacji poprzez wypowiedzenie słów podobnych do tych, które wywołują uruchomienie Asystenta. W efekcie przypadkowe naciśnięcie lub wypowiedzenie podobnego hasła może doprowadzić do uruchomienia się usługi. Może to być irytujące, ponieważ Asystent Google może podpowiadać, co należy wykonać, podzielić się z tobą prognozą pogody czy nawet wyłączyć światło w kuchni.

Jakie funkcje ma Google Asystent?

Przed usunięciem Asystenta Google warto poznać jego funkcje, ponieważ mogą one być przydatne. Warto wiedzieć, że usługa Google w przeciwieństwie do Siri z systemu iOS rozpoznaje język polski. Jeśli lubisz nowoczesne technologie i jesteś typem gadżeciarza, możesz docenić funkcjonalności Asystenta Google.

Pozwala on przede wszystkim na zarządzanie telefonem komórkowym za pośrednictwem głosu. W ten sposób możesz uruchomić latarkę, sterować dźwiękiem bez dotykania urządzenia lub surfować po Internecie bez użycia rąk. To przydatne, szczególnie gdy prowadzisz samochód lub zajmujesz się czymś, co uniemożliwia ci klasyczne korzystanie ze smartfona.

Jeśli w twoim mieszkaniu lub domu znajdują się inteligentne urządzenia, takie jak oświetlenie, termometr, piekarnik czy głośniki, możesz używać ich z poziomu telefonu za pośrednictwem głosu. W ten sposób możesz zmienić natężenie światła, temperaturę w piekarniku lub aktualnie graną muzykę.

W ten sposób można przetłumaczyć również słowa, a nawet całe zdania na języki dostępne w aplikacji Tłumacz Google. Warto wiedzieć, że Asystent Google zarówno powie przetłumaczone wyrażenie, jak i wyświetli tekst w formie wizualnej.

Asystent Google aktualnie można aktywować za pomocą komendy głosowej, a także wykorzystując przycisk Home. Co więcej, aplikacja ma funkcję rozpoznawania utworów za pomocą wysłuchania fragmentu piosenki. W formie ciekawostki można stwierdzić, że Asystent Google może opowiadać kawały. W tym celu wystarczy wydać komendę opowiedz mi żart.

Jak włączyć i wyłączyć uruchamianie asystenta po przytrzymaniu przycisku home?

Asystenta Google można skonfigurować na dowolny sposób. Irytujące może być uruchamianie aplikacji za pośrednictwem przycisku Home. Z tego powodu warto zablokować tę funkcjonalność. W tym celu należy wejść do zakładki Aplikacje i powiadomienia w ustawieniach telefonu i znaleźć Aplikacje domyślne. Następnie powinno się przejść do Asystenta i rozpoznawania mowy i w Aplikacji asystującej wybrać Brak. W ten sposób możesz nadal używać Asystenta Google, ale nie będzie on uruchamiany po przytrzymaniu klawisza Home.

Czy warto korzystać z Asystenta Google?

Asystent Google potrafi wykonać wiele funkcji, jednak nie każdy z niego korzysta. Dla wielu osób jest irytującym oprogramowaniem, więc wiele osób decyduje się na usunięcie go.

Ok Google, czyli komendy głosowe w telefonie z Androidem

Asystent Google może być uruchomiony po wypowiedzeniu sformułowania Hello lub Dzień dobry. W ten sposób można uzyskać informacje związane z pogodą, planem dnia czy optymalną trasą z domu do pracy.

Jak wyłączyć Asystenta Google w kilku krokach?

Asystent Google dla wielu osób jest irytującą funkcją. Z tego powodu użytkownicy często wyłączają tę aplikację. W tej sytuacji należy wejść w aplikację Google i otworzyć Ustawienia. Po wejściu w Asystenta Google należy znaleźć przycisk Telefon, gdzie będziesz mógł dezaktywować funkcję Asystenta Google. W ten sposób wyłączysz aplikację, przez co nie będziesz w stanie jej uruchomić za pośrednictwem przycisku Home oraz funkcji głosowych.

Jak odinstalować Asystenta Google na smartfonie?

Asystent Google jest aplikacją wbudowaną w funkcje telefonu, jednak można go odinstalować. W tym celu należy otworzyć ustawienia telefonu, znaleźć aplikację Google w zakładce Aplikacje i powiadomienia. Następnie należy odinstalować aktualizacje. Sam Asystent całkowicie wyłączony do chwili, gdy znów zdecydujemy się go włączyć. 

Wiesz już, jak wyłączyć Asystenta Google. Mimo tego, że jest przydatną aplikacją, dla wielu osób jest uprzykrzający i wiedza ta może okazać się przydatna.

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć konto na tik toku

Media społecznościowe — poradnik do zarządzania kontem w aplikacji social media. Jak usunąć konto na Tik Toku? Trwałe usunięcie TikToka

Następny artykuł
Jak otworzyć plik ISO

Jak otworzyć plik ISO? Zobacz prosty sposób!

Zobacz też