Jak usunąć konto na LinkedIn? Praktyczny poradnik o serwisie

Jak usunąć konto na LinkedIn? Przeczytaj artykuł i poznaj bliżej darmowy serwis cieszący się stale rosnącą popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Praktyczny poradnik zarządzania kontem LinkedIn.
jak usunąć konto na linkedin

Z artykułu dowiesz się jak usunąć konto na LinkedIn, ale też poznasz bliżej serwis społecznościowy zrzeszający użytkowników z całego świata. Dowiesz się, jak działa i do czego służy, dzięki temu znacząco zwiększysz swoje szanse na rynku pracy i otworzysz sobie furtkę do nowych wyzwań.

Konta LinkedIn – najważniejsze informacje

Nim odpowiemy na pytanie, jak usunąć konto na LinkedIn, przybliżymy ci profil działalności serwisu. Jest to międzynarodowy portal społecznościowy, który ułatwia kontakty biznesowe użytkownikom z całego świata. Profile na LinkedIn można podzielić na dwie grupy. Do pierwszej należą osoby poszukujące pracy, które dzięki możliwości dodania CV, świadectw ukończonych szkół i uczelni czy zdjęcia profilowego mogą stworzyć profesjonalny życiorys atrakcyjny dla potencjalnego pracodawcy.

Do drugiej grupy należą osoby poszukujące pracowników, które dzięki stale poprawianym algorytmom, mają możliwość znalezienia pracownika idealnego do swojego przedsięwzięcia. Dzięki LinkedIn masz możliwość wybierania wśród wielu potencjalnych kandydatów, bez konieczności umawiania się z każdym na spotkanie rekrutacyjne. Założenie konta jest bezpłatne, ale istnieją dodatkowe opcje jak na przykład LinkedIn premium, oferujące jeszcze więcej możliwości.

Dostępne możliwości, jak usunąć konto na LinkedIn

Serwis LinkedIn oferuje kilka możliwości, jak usunąć konto na LinkedIn tak, aby nie było widoczne dla innych. Jedną z podstawowych opcji jest permanentne zamknięcie konta, które równoznaczne jest z usunięciem wszelkich danych między innymi imieniem i nazwiskiem, kontaktami czy historią rozmów. Mniej radykalnym rozwiązaniem jest hibernacja, czyli tymczasowe zamknięcie konta, zablokowanie profilu, przez co staje się niewidoczny dla innych czy zablokowanie przychodzących wiadomości.

Jak usunąć konto na LinkedIn – tymczasowa hibernacja

Jeśli zastanawiasz się jak usunąć konto na LinkedIn bez jego całkowitej utraty, warto zastanowić się nad opcją hibernacji. Pozwoli ci to odpocząć od serwisu i uwolnić się od napływających ofert. Po upływie 24 godzin od momentu zlecenia tymczasowego usunięcia swojego profilu możesz wrócić do korzystania z niego w dowolnym momencie.

Hibernacja ogranicza widoczność i wyszukania cię nawet dla zapisanych kontaktów, ale wszystkie dane jak rekomendacje, wiadomości czy komentarze pozostaną zachowane.

Jako twoja nazwa wyświetlało się będzie „Członek LinkedIn”, a twoje zdjęcie profilowe zostanie podmienione na standardową ikonę. Chcąc zahibernować swoje konto, należy kliknąć ikonę „Ja” na stronie głównej, następnie rozwinąć listę i wybrać „Ustawienia i prywatność”. W kolejnym kroku musisz przejść do sekcji „Zarządzanie kontem”, następnie „Preferencje konta” i na koniec „Zmień tryb konta na hibernację”.

Jak usunąć konto na LinkedIn nie tracąc wszystkich danych?

Inną możliwością ukrycia swojego profilu jest odpowiednia personalizacja ustawień, dzięki czemu możesz ograniczyć otrzymywane wiadomości e-mail, ogłoszenia, reklamy czy informacje na temat twoich aktywności. Wszystkich zmian, w tym ograniczenie widoczności profilu możesz dokonać w sekcji „Ustawienia i Prywatność”. Sam możesz zdecydować, które dane na twoim profilu będą dostępne, a które ukryte dla odwiedzających. Chcąc przejść do ustawień prywatności, wybierz „Ja” na stronie głównej, a następnie z rozwijalnej listy „Ustawienia i Prywatność”.

Jak usunąć konto na LinkedIn trwale i nieodwracalnie?

Jeśli poprzednie rozwiązania okazały się dla ciebie niewystarczające i nadal chcesz wiedzieć, jak usunąć konto na LinkedIn to masz możliwość permanentnego zamknięcia konta LinkedIn, po czym cały twój profil zniknie. Pamiętaj, o rezygnacji z płatnych subskrypcji nim rozpoczniesz usuwanie konta i przywrócić podstawową opcję Basic, ponieważ w innym wypadku mogą być naliczane dodatkowe koszty. Możesz to zrobić z poziomu wyszukiwarki, ponieważ korzystanie z LinkedIn na telefonie jest mniej intuicyjne.

Zamykanie konta LinkedIn rozpocznij od pobrania kopii wszystkich dokumentów udostępnionych w profilu, dzięki czemu nie zostaną one utracone. Po usunięciu profilu jeszcze przez czternaście dni masz możliwość reaktywacji konta, ale nie zapewni to odzyskania utraconych danych. Musisz wiedzieć, że o usunięciu danych konta, może ono jeszcze przez jakiś czas być widoczne w wynikach wyszukiwania niektórych przeglądarek, wszystko zależy od sposobu przechowywania plików cookie.

Jak usunąć konto na LinkedIn? Serwis oferuje bardzo proste rozwiązanie, wystarczy kliknąć ikonę „Ja” w górnej części witryny, następnie wybrać z listy „Ustawienia i prywatność”, przejść do sekcji „Zarządzanie kontem” i wybrać „Preferencje konta”. Dalej należy nacisnąć przycisk „Zmień” i wybrać polecenie „Zamknij konto”. Poproszony zostaniesz o wskazanie powodu i podanie aktualnego hasła do LinkedIn.

Jak widzisz konta w LinkedIn można ukryć na wiele sposobów, nie trzeba uciekać się do ostateczności i usuwać całego profilu. Hibernacja pozwoli ci w każdym momencie przywrócić profil wraz ze wszystkimi zdobytymi kontaktami i danymi.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć apple id poprzedniego właściciela

Jak usunąć Apple ID poprzedniego właściciela iPhone?

Następny artykuł
jak usunąć konto na netflix

Jak usunąć konto na Netflix i anulować subskrypcję? Poradnik

Zobacz też