Jak otworzyć plik ZIP z hasłem w bezpieczny sposób?

Otworzenie pliku ZIP z hasłem może sprawić niemałe problemy. Nie wiesz, jak to zrobić? Na spokojnie! Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, jak otworzyć plik ZIP z hasłem.
Jak otworzyć plik ZIP z haslem

Pliki ZIP mogą być zabezpieczone hasłem. Wówczas, aby je otworzyć, musisz podać hasło. Mogłoby się wydawać, że nie ma innego sposobu, aby otworzyć archiwum. Co zatem w sytuacji, gdy nie pamiętasz lub zwyczajnie nie znasz hasła do ZIPa? Wtedy warto skorzystać z programu, który pomoże je złamać. Zwykle jest to skuteczny sposób. Dowiedz się więcej na temat, jak otworzyć plik ZIP z hasłem!

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z cyfrowekursy.pl

Czym jest plik ZIP?

ZIP to powszechnie znany format pliku archiwum, który wykorzystuje się do kompresji jednego, czy też większej ilości plików w jednym folderze. Jest to sposób na to, aby zmniejszyć ich rozmiar i ułatwić ich przesyłanie. Sposób działania plików ZIP jest dokładnie taki sam jak folderów znajdujących się na komputerze. Bardzo często pliki ZIP zabezpiecza się hasłem. Czy wiesz, jak otworzyć plik ZIP z hasłem? 

Jak otworzyć plik ZIP z hasłem? Polecane programy

Aby rozpakować plik ZIP z hasłem, czy też bez niego, potrzebny będzie ci do tego odpowiedni program. Najpopularniejszy jest WinRAR, który świetnie radzi sobie nie tylko z plikami RAR, ale także z plikami ZIP. Jego obsługa nie powinna sprawić ci żadnych problemów. Jeśli nie chcesz się na niego zdecydować, to może zainteresuje cię inny program 7-Zip.

Jak otworzyć plik z hasłem – krok po kroku 

Wystarczy, że zainstalujesz wybrane narzędzie, a następnie będziesz postępować zgodnie z poniższymi krokami.

  • Kliknij plik prawym przyciskiem myszki.
  • Wybierz opcję ,,Wypakuj do…”.
  • Wpisz hasło i kliknij ,,Ok”.
  • Otwórz katalog. 

I gotowe! Możesz teraz korzystać z pliku zabezpieczonego hasłem. Jak widzisz, wypakowanie pliku ZIP z hasłem wcale nie jest trudne. Jeśli jednak zawiera on bardzo ważne dane, to pamiętaj, aby nie dostał się w niewłaściwe ręce po wypakowaniu. 

Jak otworzyć plik ZIP bez hasła? Wykorzystaj narzędzia online!

Wiesz już, że istnieje wiele programów, które pozwalają rozpakować skompresowane pliki. Być może jednak zastanawiasz się, jak otworzyć plik ZIP z hasłem, którego nie pamiętasz? Najpopularniejszym sposobem na to jest skorzystanie z narzędzia online. Obecnie istnieje mnóstwo witryn, które umożliwiają odblokowanie takiego pliku, choć musisz wiedzieć, że nie wszystkim można zaufać. Za największe zalety tej metody uważa się to, że jest ona darmowa (często jednak tylko w przypadku krótkich haseł), a także bezpieczna – zastosowano odpowiednie środki bezpieczeństwa. Musisz jednak wiedzieć, że korzystając z tej metody, przekazujesz dane do źródeł internetowych, co może wiązać się z pewnym ryzykiem. 

Jeśli dokładnie zapoznałeś się z wyżej zamieszczonymi informacjami, to na pewno już wiesz, jak otworzyć plik ZIP z hasłem. Niezależnie od tego, czy pamiętasz hasło, czy też zdarzyło ci się je zapomnieć, po przeczytaniu naszego artykułu nie powinieneś mieć najmniejszych problemów z rozpakowaniem takiego pliku. 

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak otworzyć plik PDF w Wordzie

Jak otworzyć plik PDF w Wordzie? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Następny artykuł
Jak otworzyć plik XML w Excelu

Jak otworzyć plik XML w Excelu w szybki sposób?

Zobacz też