Jak otworzyć plik ISO? Zobacz prosty sposób!

Jeśli zdarza ci się regularnie korzystać z komputera, to prędzej czy później na pewno spotkasz się z plikami z rozszerzeniem ISO. Wówczas możesz zastanawiać się, jak otworzyć plik ISO? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie!
Jak otworzyć plik ISO

Robisz porządki na komputerze i natknąłeś się na tajemnicze pliki ISO? A może znalazłeś interesujący plik ISO w sieci, pobrałeś go, lecz nie wiesz, jak zajrzeć do jego zawartości? Niezależnie od sytuacji na pewno będziesz zadawał sobie pytanie, jak otworzyć plik ISO szybko i sprawnie? Na szczęście my to wiemy. Przeczytaj najpierw, czym jest plik ISO.

Czym są pliki ISO?

Pliki ISO bywają bardzo często nazywane obrazami płyty, co wynika z tego, że są precyzyjną kopią wybranego dysku CD/DVD. To dość prosty format, dzięki któremu można archiwizować posiadane płyty, a później odtwarzać je na komputerze bez fizycznego napędu CD/DVD. Gdy natomiast dojdzie do uszkodzenia oryginalnego nośnika, istnieje możliwość ponownego nagrania takiego obrazu na płytę. Choć pliki ISO nie są rzadko używane, to jednak wciąż wiele osób może zadawać sobie podstawowe pytanie, które brzmi – jak otworzyć plik ISO?

Jak otworzyć plik ISO za pomocą archiwizatora?

Poszukując odpowiedzi na pytanie, jak otworzyć plik ISO, musisz wiedzieć, że istnieje na to wiele sposobów. Jednym z nich jest skorzystanie z nowoczesnego archiwizatora – masz do wyboru m.in. 7zip i WinRAR. Jest to bardzo proste. Jedyne co musisz zrobić, to włączyć archiwizator, wybrać odpowiedni plik w menu, otworzyć go i podać ścieżkę do pliku ISO. Jeśli chcesz, to możesz również kliknąć prawym przyciskiem myszki na plik ISO, a następnie znaleźć opcję ,,Otwórz za pomocą”. Ostatnim krokiem jest wybór właściwego archiwizatora na wyświetlonej liście programów.

Jak otworzyć plik ISO w aplikacji Daemon Tools?

Osoby, które nierzadko korzystają z plików ISO i je otwierają, często polecają narzędzie o nazwie Daemon Tools, z którego korzystanie jest banalnie proste! Dużym plusem na pewno jest to, że oprogramowanie jest w dwóch wersjach – bezpłatnej i płatnej. Jak otworzyć plik ISO w Daemon Tools? Najpierw musisz go pobrać i prawidłowo zainstalować, aby móc otworzyć dowolny plik ISO i zamontować go na wirtualnym dysku. 

Jakie programy obsługują pliki ISO?

Oprócz tych wyżej wymienionych programów możesz skorzystać również z wielu innych takich jak m.in.:

  • Nero Multimedia Suite;
  • ImgBurn;
  • ISO Burner;
  • Alcohol 120%; 
  • AnyToISO.

Z powyższego artykułu wiesz już, jak otworzyć plik ISO. Nie ma na to jednego sposobu – jest ich naprawdę wiele, dlatego sam musisz zdecydować, który jest dla ciebie najlepszy. Mamy nadzieję, że wszystkie przekazane wskazówki okażą się dla ciebie przydatne i już nigdy nie będziesz miał problemu z dotarciem do zawartości znajdujących się w tego typu plikach.

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak wyłączyć asystenta google

Czym jest Asystent Google? Jak włączyć i wyłączyć komendę w telefonie z Androidem? Instrukcja jak wyłączyć Asystenta Google.

Następny artykuł
Jak otworzyć plik ODT

Jak otworzyć plik ODT? Sprawdź prostą instrukcję!

Zobacz też