Grzegorz Pacławski

Studiował na Politechnice Wrocławskiej o kierunku programowanie mikroprocesorów. Od dziecka interesuje się programowaniem. Posiada certyfikaty prestiżowych przedsiębiorstw, np.: Google i Microsoft Google Certified Professional Cloud Architect AWS Certified Solutions Architect – Associate AWS Certified Cloud Practitioner

Jak usprawnić działanie średnich i dużych firm?

Każdy przedsiębiorca dąży do ciągłego rozwoju swojej firmy. Sposoby na to są bardzo różne – wdrażanie nowych technologii, zatrudnianie specjalistów w konkretnych dziedzinach, digitalizacja czy zakup najnowocześniejszych urządzeń. Wiele zależy od specyfiki konkretnej branży. Czy istnieją rozwiązania uniwersalne mogące usprawnić działanie praktycznie każdego rodzaju biznesu?

Windows Server – co to jest?

Z systemów operacyjnych Microsoftu korzystają niezliczone ilości przedsiębiorstw – zarówno małych i średnich firm, jak i dużych, międzynarodowych korporacji. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że gigant z Redmond swego czasu postanowił wprowadzić na rynek specjalne oprogramowanie, które umożliwia obsługiwanie serwerów w firmach – czyli właśnie Windows Server. Czym dokładnie cechuje się to oprogramowanie, które w 2022 roku doczekało się kolejnej aktualizacji? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Co powinien mieć laptop dla grafika?

Posiadanie talentu twórczego i estetycznego smaku sprawia, że ludzie decydują się zostać grafikami komputerowymi. Nic w tym dziwnego – to popularny i dobrze płatny zawód, do podjęcia którego nie trzeba mieć studiów, a jedynie ukończyć kursy, jak również wejść w posiadanie laptopa dla grafika. Tylko jaki powinien on być? Czas się dowiedzieć.

Pozycjonowanie stron w Białymstoku – jakie korzyści niesie ze sobą ta strategia marketingowa?

Pozycjonowanie stron internetowych to proces, który ma na celu poprawienie widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Jest to ważna strategia marketingowa, która pomaga w promocji i zwiększeniu zasięgu Twojej firmy. W Białymstoku działa wiele agencji SEO, które oferują kompleksowe usługi z zakresu pozycjonowania stron. Jedną z nich jest firma SeoDash, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron internetowych dla firm z różnych branż. Oto główne korzyści wynikające z pozycjonowania stron:
Dieta dla osób pracujących przy komputerze

Dieta dla osób pracujących przy komputerze

Praca przy komputerze przez wiele godzin dziennie może być bardzo szkodliwa dla zdrowia. Długotrwałe siedzenie przy biurku, brak aktywności fizycznej i niewłaściwa dieta to czynniki, które negatywnie wpływają na organizm. W tym artykule dowiesz się, jakie produkty spożywcze powinieneś wybierać, aby zachować dobrą formę i zdrowie.
Nowoczesne technologie w rolnictwie

Nowoczesne technologie w rolnictwie

Rolnictwo to jedna z kluczowych gałęzi gospodarki, a wraz z postępem technologicznym zmienia się również sposób jej funkcjonowania. W dzisiejszych czasach coraz większą rolę odgrywają innowacyjne technologie, które pozwalają na większą efektywność i optymalizację procesów. W poniższym tekście dowiesz się, jakie nowoczesne technologie stosuje się w rolnictwie, a także jak wpływają one na ceny zboża
chat gpt

ChatGPT – co to jest?

Wiele osób pyta o ChatGPT. Co to jest? Niektórzy określają usługę największym przełomem informacyjnym od czasu wynalezienia internetu. Inni widzą w niej przede wszystkim wady i zagrożenia. Poznaj najważniejsze informacje o narzędziu od Open AI!

Monitor OLED Samsung Odyssey G8 jako monitor gamingowy

Polubiliśmy duże ekrany – zarówno jako kinomaniacy, jak i miłośnicy gier. Bardzo często odnosimy wrażenie, że im większa będzie przekątna prezentowanego obrazu, tym lepsze będą wrażenia z rozrywki. Może się jednak zdarzyć, że zwyczajnie nie mamy możliwości na to, by pozwolić sobie na potężny monitor do komputera, na którym będziemy ogrywać najnowsze tytuły. Czy to sprawia, że przykładowo monitor 34 cale nie zagwarantuje nam tak miło spędzonego czasu przy grze? Niekoniecznie. Diabeł tkwi w szczegółach, a te wydają się szczególnie interesujące w przypadku monitora OLED Odyssey G8 od marki Samsung.
jak usunąć family link

Jak usunąć family link aplikację powiązaną z kontem Google?

Jak usunąć family link? To pytanie pojawia się coraz częściej zarówno ze strony rodziców, jak i dzieci, które chciałyby się jej pozbyć ze swojego smartfona. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób można to zrobić. Z artykułu dowiesz się jak usunąć family link ze smartfona swojego dziecka. Jeśli nie znałeś do tej pory tego przydatnego narzędzia do kontroli rodzicielskiej, poznasz jego funkcjonalność.
recenzje gier

Recenzje gier – jak je pisać?

Pisanie recenzji gier komputerowych potrafi sprawić sporo problemów. Na szczęście większości z nich da się uniknąć. Wystarczy stosować się do kilku istotnych zasad dotyczących tworzenia tego typu treści. Wyjaśniamy, jak tworzyć recenzje gier komputerowych.