Na co zwrócić uwagę wybierając hosting, czy szybki hosting może być tani?

Jeśli chcemy stworzyć stronę internetową, potrzebujemy hostingu. Jednak jak wybrać dobry i wydajny hosting? W dzisiejszym artykule pochylimy się nad tym, na jakie parametry zwrócić uwagę, oraz czy dobry hosting można znaleźć w przystępnej cenie. Czytajcie dalej, jeśli stoicie przed wyborem usługi hostingowej.

Tani i szybki hosting, czy można to połączyć?

W internecie można znaleźć zróżnicowane propozycje hostingowe, dopasowane do mniejszych, jak i większych przedsiębiorców. Szukając korzystnych ofert, znaleźć można bezpłatny hosting w zamian za możliwość umieszczania banerów na stronie internetowej klienta, nie jest to zbyt dobra opcja, jeśli chcemy prowadzić stronę wolną od reklam. Warto zatem szukać niedrogich ofert od innych usługodawców. Szybki hosting w atrakcyjnej cenie zamówisz na www.seohost.pl, gdzie można go przetestować przez 7 dni za darmo. Dzięki temu możemy sprawdzić, czy warto zainwestować pieniądze w usługę tej firmy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu?

Usługę hostingową, powinniśmy dobierać do swoich potrzeb, jednak są aspekty, którymi powinien cechować się każdy dobry hosting. Niesamowicie ważne są takie aspekty jak szybkość ładowania strony internetowej, skalowalność czy bezpieczeństwo.

Szybkość hostingu i wydajność

Przy wyborze hostingu warto zwrócić uwagę na jego szybkość, a dokładniej na czas ładowania strony, im jest krótszy, tym lepiej. Jest to niezwykle ważne w szczególności branży e-commerce. Sklepy online z szybkim serwerem mogą zwiększyć swój czynnik konwersji, dzięki temu, że strona internetowa działa płynnie i bez zakłóceń. Szybkością charakteryzują się hostingi oparte na dyskach Non-Volatile Memory Express, które większość może znać jako dyski NVMe.

Bezpieczeństwo hostingu

Niezwykle ważna jest także ochrona strony internetowej. Bezpieczeństwo jest ważne niezależnie od branży i tego, czy prowadzimy sklep e-commerce, czy może stronę z rezerwacjami. By zapobiec włamaniom, atakom hakerów czy wirusom, warto wybierać firmy, które posiadają autorskie rozwiązania chroniące hosting. Certyfikat SSL jest rzeczą fundamentalną, nie może go zabraknąć, jednak warto także sprawdzić, czy dany usługodawca oferuje także inne rozwiązania. Warto zwrócić uwagę, czy dana oferta zawiera ochronę Anty DDoS, system Imunify360 czy firewall. 

Limity hostingu

Wybierając hosting, warto upewnić się, czy dana usługa nie ma z góry określonych limitów. Dobrze sprawdzić, czy na transfer, liczbę kont poczty, liczbę domen czy kont FTP nałożony jest limit. Może to być szczególnie ważne dla osób, które mają zamiar prowadzić więcej, niż jedną stronę WWW. 

Wybierając hosting internetowy, warto zwracać uwagę na wiele różnych aspektów, mimo wszystko cena nie powinna być jedynym czynnikiem, który będzie decydował o wyborze usługodawcy hostingu. Dobrze jest też zwrócić uwagę także na poszczególne parametry, które wpływają bezpośrednio na działanie strony internetowej.

Materiał promocyjny

Archiwum: październik 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Czy Twoja firma potrzebuje hurtowni danych?

Następny artykuł

Odblokowanie możliwości: pożyczki bez kontroli rejestru dłużników

Zobacz też