Jak wybrać program do faktur?

Program do faktur przyspiesza wystawianie dokumentów sprzedażowych, gwarantując przedsiębiorcom oszczędność czasu. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu rozwiązań. Czym wyróżniają się te, które zapewniają maksymalne korzyści? Sprawdź!

Możliwość wystawiania wszystkich potrzebnych dokumentów

Faktury VAT, faktury zaliczkowe czy końcowe – to kilka przykładowych dokumentów sprzedażowych, które dotyczą różnych typów transakcji. Choć z części z nich korzystamy rzadko, to warto posiadać narzędzie, które pozwala sprawnie wystawiać je wszystkie. Dlaczego? M.in. ze względu na zróżnicowane podejście kupujących.  

Dla przykładu, klient chciałby poznać warunki transakcji, w tym ceny poszczególnych pozycji. W tym celu wystawia się fakturę proformę, której nie wykazuje się w rejestrach VAT, ale stosuje jako dokument pomocniczy w komunikacji z kontrahentem po to, aby dostarczyć mu kompletu informacji o cenie towaru lub usług.

Intuicyjna obsługa

Dobry program do faktur generuje wszystkie potrzebne dokumenty i pozwala robić to intuicyjnie. Dlaczego? Prostota jest pożądaną cechą każdego narzędzia do faktur, bo klienci stawiają na nie, aby przyspieszyć prace i w efekcie zaoszczędzić czas. Tak więc zanim wybierzesz konkretne narzędzie, sprawdź czy jest ono intuicyjne w obsłudze i nie wymaga od użytkowników przedzierania się przez szeregi nieczytelnych interfejsów.

Mobilność

Dzięki mobilnemu programowi do fakturowania wygenerujesz dokument na swoim smartfonie – zawsze, kiedy zajdzie potrzeba, np. w podróży lub na wakacjach

Wysoki poziom ochrony danych

Wybierając program do faktur, łatwo zapomnieć o kwestii bezpieczeństwa. A przecież jeden wyciek danych może wywołać konsekwencje wizerunkowe, finansowe i prawne. Jak temu zapobiec? Stawiając na program do wystawiania faktur, który oferuje wysoki poziom zabezpieczeń technologicznych.

Przystępna cena

Kolejna kwestia – koszty. Najlepiej kiedy ceny są przystępne, bo każdemu z nas zależy na rozsądnym zarządzaniu finansami, zwłaszcza w czasach hiperinflacji. Ile więc powinien kosztować program do fakturowania? Na to pytanie trudno udzielić konkretnej odpowiedzi. Warto jednak wziąć pod uwagę kryterium ekonomiczności i sprawdzić, czy oferowany zakres funkcji programu jest adekwatny do jego ceny.

Jak to zrobić?

Przed użyciem przetestuj!

Część producentów oferuje testowe wersje programów, pozwalając klientom poznać ich działanie w praktyce i sprawdzić, czy spełniają ich potrzeby.

Przykładem jest działający w chmurze program Streamsoft Firmino przeznaczony dla mikro i małych firm, który w wersji podstawowej jest dostępny bezpłatnie.

Co oferuje w ramach darmowej subskrypcji ?

Wszystkie rodzaje faktur w jednym narzędziu !

Ze Streamsoft Firmino wystawisz wszystkie rodzaje faktur: faktura marża, faktura proforma, faktura korygująca, faktura eksportowa, faktura walutowa i zaliczkowa. W przypadku braku potrzebnych informacji program automatycznie uzupełni dane kontrahenta, pobierając je z bazy GUS (na podstawie NIP). Z kolei przy sprawnym organizowaniu dokumentów sprawdza się funkcja nadawania statusów (wydrukowany, anulowany, rozliczony itd.).

Program umożliwia też sporządzanie faktur w języku obcym (angielskim, francuskim, niemieckim itd.) i dowolnej walucie, automatycznie przeliczając wartości zgodnie z najnowszym kursem NBP.

Estetyczne dokumenty zgodne z wizerunkiem firmy

Program zadba też o szczegóły wizerunkowe firmy. Oferuje różne szablony wydruków i wiele kolorów, które ułatwiają tworzenie faktur zgodnych z kodem wizualnym firmy. Tak przygotowaną fakturę z łatwością wydrukujesz lub wyślesz w pliku PDF, w razie potrzeby załączając dodatkowe dokumenty (umowy, instrukcje itp.)

Gwarancja bezpieczeństwa

Program przechowuje wszystkie informacje na specjalnych serwerach z certyfikatem SSL. Jest zgodny z RODO i pozwala na szyfrowanie transmisji danych na wzór tych stosowanych w bankowości online. Poza tym codziennie tworzy zapasowe kopie zasobów, zabezpieczając firmę przed utratą danych.

Na wysoki poziom bezpieczeństwa wpływa też model samej usługi – czyli, która minimalizuje możliwość utraty danych np. w wyniku awarii systemu czy zniszczenia sprzętu.  

Aplikacja Mobilna !

Dzięki Aplikacji mobilnej wystawisz fakturę niezależnie od aktualnej lokalizacji: w podróży czy bezpośrednio u klienta. Aplikacja działa na smartfonach z systemem IOS/Android i posiada przejrzysty interfejs, który chroni wzrok oraz pozwala sprawnie wystawić dokument sprzedażowy w 3 prostych krokach. Bez obaw o pomyłkę i konieczności ciągłego nanoszenia poprawek.  

Materiał promocyjny

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Na co zwrócić uwagę wybierając dysk zewnętrzny?

Następny artykuł

Dieta dla osób pracujących przed komputerem - jak zadbać o zdrowie w biurze?

Zobacz też