Szybka gotówka na nowy komputer – jak ją pozyskać?

W dzisiejszych szybko zmieniających się świecie technologii, posiadanie nowoczesnego komputera jest niezwykle istotne. Jednak nie zawsze mamy wystarczające środki finansowe, aby tę potrzebę zaspokoić natychmiast. W przypadku, gdy niezwłocznie potrzebujemy gotówki na zakup nowego komputera, laptopa, czy innego niezbędnego sprzętu remedium na nasze problemy może być „szybka gotówka”. Istnieje co najmniej kilka sposobów na pozyskanie niezbędnych funduszy. Jednym z nich jest zaciągnięcie kredytu w komercyjnym banku lub pożyczki w firmie pozabankowej. Alternatywnie pieniądze możemy pożyczyć od najbliższych lub na jednej z platform zajmujących się pożyczkami społecznościowymi. Niekiedy korzystne jest również skorzystanie z zakupów ratalnych oferowanych przez sklepy ze sprzętem komputerowym. Jeśli dysponujemy czasem i przedmiotami odpowiedniej wartości, możemy również zająć się ich sprzedażą przez Internet. W tym artykule przedstawimy pokrótce każdą z tych form pozyskania środków. W taki sposób, aby każdy mógł dopasować formę pozyskania gotówki do swoich potrzeb i możliwości.

Tradycyjny kredyt bankowy

Najbardziej oczywistą formą pozyskania środków jest skorzystanie z kredytu bankowego. Jeśli zdecydujemy się na kredyt gotówkowy, nie musimy przedstawiać powodu, dla którego sięgamy po ten rodzaj pożyczki. Musimy się jednak przygotować, że przy wyższej kwocie kredytu nasza zdolność kredytowa będzie badana dość skrupulatnie. Im o wyższą kwotę się staramy, tym bank będzie domagał się spełnienia większej liczby stawianych wytycznych. Oprócz oczywistych kryteriów, jak pełnoletność, czy posiadanie dowodu osobistego, bank będzie wymagał udokumentowania swoich dochodów. Ponadto przed podjęciem decyzji o przyznaniu środków lub odrzuceniu wniosku banki zawsze sprawdzają bazy informacji kredytowej i bazy dłużników. Jeśli jednak nie mamy historii kredytowej (nie korzystaliśmy wcześniej z żadnych zobowiązań finansowych) lub na naszym koncie widnieją opóźnienia w spłacie, to istnieje spora szansa, że bank odrzuci nasz wniosek. W przypadku, gdy mamy stałe źródło dochodu, które szybko możemy udokumentować, bardzo dobrą zdolność kredytową i nienaganną historię spłat poprzednich zobowiązań to szanse na pozyskanie gotówki są duże.

Pożyczka pozabankowa stacjonarnie i online

W zależności od naszej potrzeby i naszych możliwości finansowych w firmie pozabankowej możemy starać się o pożyczkę krótkoterminową lub pożyczkę ze spłatą rozłożoną na raty. Szybka gotówka w firmie pozabankowej nabiera realnego znaczenia (https://lendup.pl/szybka-gotowka/). Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę online, to faktycznie otrzymanie środków na dowolny cel to kwestia – jak deklarują niektóre firmy pożyczkowe kilkunastu minut. Oczywiście w przypadku pozabankowych firm pożyczkowych, wnioskodawca również musi udowodnić, że otrzymuje stałe dochody i jest w stanie spłacić zobowiązanie bez utraty płynności finansowej. Ponadto pożyczkodawcy również sprawdzają bazy informacji kredytowej i gospodarczej, a także bazy dłużników. Możemy jednak spotkać się z większą akceptacją pożyczkodawców. Niekiedy niewielkie opóźnienia w spłacie są akceptowane. Wiele firm pożyczkowych akceptuje również inne źródła dochodu, nie jest zatem konieczne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Osoby pracujące na podstawie umów cywilno-prawnych również mogą starać się o pożyczkę pozabankową. Warunkiem jej otrzymania jest jednak ciągłość umów.

Pożyczki społecznościowe

Choć pożyczki społecznościowe są w Polsce dostępne od kilku lat, to nie cieszą się taką popularnością, jak na zachodzie. Pożyczki społecznościowe możliwe są dzięki specjalnym platformom internetowym. Każda osoba, która chce pożyczać pieniądze — zarówno w roli pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy musi przejść proces weryfikacji tożsamości. Niektóre platformy dla zwiększenia bezpieczeństwa sprawdzają również użytkowników w bazach informacji kredytowej. Zarejestrowany użytkownik może wystawić ogłoszenie na specjalnej tablicy i poinformować innych użytkowników o tym, że dysponuje środkami w celu ich pożyczenia lub, że jest zainteresowany pożyczką. Platforma służy zatem do połączenia konsumentów w pary, nie bierze jednak bezpośredniego udziału w transakcji. Po stronie pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy leży ustalenie zasad i reguł pożyczki, a także spisanie odpowiedniej umowy. Ten rodzaj zobowiązania również może mieć wysokie oprocentowanie, ze względu na duże ryzyko, które podejmuje pożyczkodawca. Pożyczki społecznościowe są z pewnością dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają regularnych dochodów. Dzięki tej formie pożyczania można dostosować pożyczkę do swoich potrzeb. Więcej na temat bezpiecznego pożyczania przeczytamy na stronie internetowej lendup.pl

Zakupy na raty

Wiele sklepów komputerowych poszerzając swoją ofertę, proponuje zakupy na raty. Jednak należy pamiętać, że rozłożenie spłaty na raty możliwe jest dzięki współpracy sklepu z bankiem. Przy zakupach ratalnych również sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa i historia kredytowa. Ponadto często konieczne jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, co podwyższa koszty zakupu. 

Pożyczki prywatne

Nie da się ukryć, że najkorzystniej wypadają pożyczki od rodziny i najbliższych. Na ogół potrzebne środki pożyczamy wówczas od rodziców, dziadków lub wujostwa. Zdarza się, że po pożyczkę zwracamy się również do najbliższych znajomych i przyjaciół. Przeważnie zobowiązania te są nieoprocentowane i nie spisujemy żadnej umowy. Niestety minusem pożyczek od rodziny są nieprzyjemne sytuacje, gdy nie mamy pieniędzy na ich spłatę, lub jeśli pożyczkodawca nagle zażąda ich zwrotu. Nie każdy także ma do kogo zwrócić się po środki. Wiele osób również nie chce obarczać swoich bliskim swoimi problemami finansowymi. Czy pożyczanie od rodziny jest dobre? Tak, jeśli mamy pewność, że pożyczka nie wpłynie negatywnie na nasze relacje i gdy wiemy, że zwrócimy ją w ustalonym terminie. W przeciwnym razie nie warto ryzykować.

Alternatywne źródła pozyskania szybkiej gotówki

Jeśli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy na zakup komputera, możemy podjąć dodatkową pracę. Czasami kilka nadprogramowych godzin pozwoli nam na odkładanie niezbędnej sumy. Jeśli komputer jest naszym narzędziem pracy, to zapewne szybko znajdziemy sposób, na dodatkowy zarobek. Inną opcją jest, dokładne rozglądniecie się po swoim mieszkaniu. Zdarza się, że mamy całkiem sporo przedmiotów, które straciły dla nas swoją wartość. Warto zatem wystawić je na platformach sprzedażowych. Dzięki zdobytym środkom nie będziemy musieli korzystać z tak wysokiej pożyczki.

Archiwum: lipiec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Praca programisty – jak szybko zdobyć doświadczenie?

Następny artykuł

Jak sfinansować sprzęt i oprogramowanie dla studia graficznego?

Zobacz też