Monitor OLED Samsung Odyssey G8 jako monitor gamingowy

Polubiliśmy duże ekrany – zarówno jako kinomaniacy, jak i miłośnicy gier. Bardzo często odnosimy wrażenie, że im większa będzie przekątna prezentowanego obrazu, tym lepsze będą wrażenia z rozrywki. Może się jednak zdarzyć, że zwyczajnie nie mamy możliwości na to, by pozwolić sobie na potężny monitor do komputera, na którym będziemy ogrywać najnowsze tytuły. Czy to sprawia, że przykładowo monitor 34 cale nie zagwarantuje nam tak miło spędzonego czasu przy grze? Niekoniecznie. Diabeł tkwi w szczegółach, a te wydają się szczególnie interesujące w przypadku monitora OLED Odyssey G8 od marki Samsung.

Monitor gamingowy – jakie potrzeby powinien spełniać?

Niezależnie od tego, czy postawimy na monitor 34 cale, czy może na jego mniejszą lub większą wersję – każdy z wariantów powinien bez wątpienia wyróżniać się kilkoma parametrami, które przekładają się na zadowolenie z użytkowania. Przede wszystkim mamy tutaj na myśli jakość obrazu, ale także dźwięku. Obecnie na rynku nie brakuje gier, gdzie nie tylko trenujemy swoją spostrzegawczość – istotne są również walory dźwiękowe. Czasem to pojedynczy odgłos może doprowadzić do tego, że uda nam się szybko zareagować i wygrać rozgrywkę.

Żeby obraz dobrze odwzorowywał szczegóły nawet najbardziej zaawansowanej grafiki, monitor gamingowy powinien być wyposażony w technologie, które pozwolą mu na prezentację głębi kolorów i właściwą płynność. Za tę drugą kwestię odpowiadają oczywiście takie czynniki, jak częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji.

Dobrym tego przykładem będzie chociażby monitor OLED, który pozwala osiągnąć właściwą wyrazistość czerni i bieli, a jednocześnie dobrze sobie radzi z wyświetlaniem całej palety innych kolorów. Dodatkowo coraz więcej graczy decyduje się na to, aby ich monitor gamingowy był zakrzywiony, co często zapewnia jeszcze lepsze wrażenia. Przykładem takiego modelu jest wspomniany Odyssey G8 od Samsung.

Monitor OLED Samsung Odyssey G8

Odyssey G8 to właśnie monitor 34 cale, który za sprawą ekranu OLED i procesora Neo Quantum na bieżąco analizuje wyświetlany obraz, a następnie optymalizuje go w taki sposób, by zapewnić korzystającej z niego osobie jak najlepszą jakość. Kolory są żywe i głębokie, a i kontrast może zadowolić nawet bardziej wymagających. Dodatkowym plusem jest tutaj wyświetlacz WQHD, który daje szerszą perspektywę w porównaniu do standardowego QHD, co może okazać się kluczowe w trakcie grania w gry.

Monitor gamingowy Samsung Odyssey G8 wyróżnia się także czasem reakcji zaledwie 0,1 milisekundy oraz częstotliwością odświeżania na poziomie 175Hz. Są to wartości w zupełności wystarczające, aby nie musieć martwić się o to, że obraz będzie się przycinał w trakcie angażującej rozgrywki. Za stabilność i płynność wyświetlanych treści odpowiada tutaj też opcja AMD Freesync Premium Pro.

Na uwagę w przypadku monitora OLED Odyssey G8 zasługuje też jego minimalistyczny design oraz prosty dostęp do funkcji smart TV. Może on być zatem umieszczony zarówno w salonie, jak i w sypialni czy w domowym biurze – wpasowuje się w wiele wnętrz i okazuje się też dość wszechstronny.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Inżynieria odwrotna

Inżynieria odwrotna - tworzenie nowych technologii

Następny artykuł

3 kompetencje miękkie, które pomogą ci rozwinąć karierę w IT

Zobacz też