Komputer stacjonarny – co czeka nas w 2024?

W świecie technologii nowe trendy pojawiają się niezwykle często. Co nas czeka w 2024 roku w sektorze komputerów stacjonarnych? Czym będą wyróżniać się najnowsze procesory oraz karty graficzne? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Komputery stacjonarne – z czego wynika ich popularność? 

Komputer stacjonarny to dla wielu osób znacznie lepszy wybór aniżeli laptop. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim tym, iż zdecydowana większość komputerów stacjonarnych oferuje o wiele wyższą wydajność w porównaniu z laptopami. Dodatkowo, PC-ty są zdecydowanie tańsze. Dla osób o ograniczonym budżecie, które szukają zaawansowanego technologicznie sprzętu komputer stacjonarny to absolutny strzał w dziesiątkę. 

Komputery stacjonarne mają też bardzo ważną zaletę, jaką jest możliwość rozbudowywania komponentów, np. “dokładania” pamięci RAM, zmianę karty graficznej a nawet procesora, dysku twardego i innych podzespołów. Dzięki temu po pewnym czasie eksploatacji można dostosować urządzenie do własnych potrzeb bez konieczności kupowania nowego komputera. 

Jakie zmiany zajdą w komputerach stacjonarnych w 2024 roku? 

Fani nowych technologii niejednokrotnie zastanawiają się, jakie ciekawostki pojawią się w komputerach stacjonarnych w 2024 roku. W tym względzie należy wspomnieć przede wszystkim o zaplanowanej na 2024 rok premierze procesorów Intela o nazwie Arrow Lake.

Jak przekonuje producent, mają one oferować wzrost wydajności jednowątkowej w porównaniu z Raptor Lake nawet o 40 procent. Trzeba też nadmienić, ze w serii Arrow Lake może zostać zwiększona maksymalna liczba rdzeni. Procesory mają być dostępne w konfiguracji 8 rdzeni, co zapewni lepszą wydajność wielowątkową o około 40 procent. 

W 2024 roku spodziewany jest też dalszy wzrost popularności monitorów w rozdzielczości 4K, ultraszybkich kart graficznych typu RTX a także spadku cen wydajnych i bezpiecznych dysków SSD, które gwarantują znacznie szybszą prędkość zapisu i odczytu zgromadzonych danych. 

Materiał promocyjny.

Archiwum: listopad 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Odblokowanie możliwości: pożyczki bez kontroli rejestru dłużników

Następny artykuł

Internet stacjonarny czy bezprzewodowy? Co różni oba te rozwiązania?

Zobacz też