Jak usunąć konto na Tinderze? Tłumaczymy w poradniku jak trwale zniknąć z Tindera

Jak usunąć konto na Tinderze? Przeczytaj artykuł i poznaj różne funkcje najpopularniejszej aplikacji randkowej na świecie. Pamiętaj, że samo usunięcie aplikacji nie spowoduje, że użytkownik przestanie być widoczny dla innych.
jak usunąć konto na tinderze

Z artykułu dowiesz się jak usunąć konto na Tinderze. Poznasz też bliżej możliwości najpopularniejszej randkowej aplikacji mobilnej oraz dowiesz się, jakie ukryte funkcje posiada. Na popularność serwisu składa się wiele czynników, ale najważniejszy to brak czasu. Społeczeństwo pracuje coraz dłużej i ciężej, przez co chętniej korzysta z serwisów typu Tinder czy Badoo.

Założenie profilu na Tinderze pozwoli ci znaleźć miłość życia?

Tinder to jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych na świecie, dzięki której miliony osób znalazło swoją drugą połówkę. Aplikacja jest darmowa, co nie znaczy, że nie można za drobną opłatą za subskrypcję sprawić, że twój profil stanie się dla innych bardziej atrakcyjny. Działa na urządzeniach wyposażonych zarówno w system Android, jak i iOS. Wyszukiwanie potencjalnych partnerów oparto na lokalizacji GPS, dzięki czemu możesz przeglądać profile osób znajdujących się niedaleko ciebie. Podobnie jak popularny Facebook, Tinder także powstał w murach uczelni, gdzie wykorzystywano jego możliwości na potrzeby lokalnej społeczności uczniowskiej, ale bardzo szybko zdobył popularność na całym świecie.

Działanie aplikacji oparte jest na przeglądaniu profili innych użytkowników. Przesunięcie palcem w prawo akceptuje profil potencjalnego partnera, w lewo natomiast odrzuca go. Ponieważ użytkownicy często za pomocą tej przełomowej aplikacji znajdują swoją miłość, coraz częściej pojawia się pytanie, jak usunąć konto na Tinderze i nie wyświetlać się już w proponowanych pozycjach innym użytkownikom.

Jak usunąć konto na Tinderze – opcja uśpienia konta

Jak usunąć konto na Tinderze? Istnieje kilka możliwości, które sprawią, że twój profil nie będzie się wyświetlał w propozycjach dla innych użytkowników. Usuwanie konta jest ostatecznością, ponieważ po ponownym zalogowaniu się, nie będziesz miał możliwości powrotu do poprzednich par. Jednym z kilku rozwiązań jest uśpienie konta Tinder.

Jeśli nie jesteś zdecydowany w stu procentach czy usunąć profil, możesz skorzystać z możliwości tymczasowego uśpienia. Jest to bardzo wygodna opcja, dzięki której znikniesz z aplikacji niezauważalnie i tylko tymczasowo. Jak usunąć konto na Tinderze w sposób odwracalny, czyli skorzystać z opcji uśpienia? Nie jest to skomplikowane, wystarczy przejść do menu „Ustawienia”, a następnie wybierz opcję „Usuń konto”.

Nie obawiaj się, wybór tej opcji nie powoduje usunięcia konta, ale pojawi się kolejne okno wyboru, w którym należy kliknąć przycisk „Uśpij konto”. Ukrycie profilu za pomocą wymienionej opcji pozwala po ponownym zalogowaniu powrócić do starych par i konwersacji.

Kilka możliwości tymczasowego zniknięcia z Tindera

Twórcy aplikacji przewidzieli, że nie każdy związek, który początkowo wydaje się idealny, przetrwa próbę czasu, dlatego umożliwili użytkownikom kilka możliwości tymczasowego zniknięcia. Jak usunąć konto na Tinderze w sposób umożliwiający powrót do wszystkich zapisanych danych? Kolejnym na to rozwiązaniem jest ukrycie profilu, które sprawi, że tymczasowo twój profil nie będzie się wyświetlał innym użytkownikom, a jednocześnie nie znikną twoje pary i nadal będziesz mógł prowadzić konwersacje z innymi użytkownikami.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu chcesz ukryć się w aplikacji, musisz wybrać ikonę profilu w lewym górnym rogu, a następnie przejść do „Ustawienia”, po czym wybrać opcję „Odkrywanie” i odznaczyć odpowiednią pozycję, która sprawi, że twoje konto z Tindera stanie się niewidoczne dla innych. Jest to proces całkowicie odwracalny.

Jak usunąć konto na Tinderze bezpowrotnie?

Jak usunąć konto na Tinderze? Nie wystarczy, że się wylogujesz i usuniesz aplikację, ponieważ nadal będziesz widoczny dla innych użytkowników, co może być dla ciebie kłopotliwe. Jedynym rozwiązaniem jest permanentne usunięcie profilu. Chcąc trwale skasować konto, należy zrobić to z poziomu aplikacji mobilnej. Na samym dole w ustawieniach znajdziesz opcję „Usuń konto”, po jej kliknięciu należy wybrać ponownie żądanie usunięcia konta i dopiero wtedy pojawi się komunikat o pomyślnym usunięciu profilu.

Dla pewności powinieneś sprawdzić, czy wszystko się udało, a konto zostało wykasowane. Jeśli tak, to w konsekwencji utracisz wszystkie dotychczasowe dane, opis profilu, konwersacje i zdjęcia.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Karta pamięci microSD dla profesjonalistów. Czym się charakteryzuje?

Następny artykuł
jak usunąć kogoś z messengera

Jak usunąć kogoś z Messengera i Facebooka? Sprawdź!

Zobacz też