Jak usunąć kartę z Google Play? Poznaj różne formy płatności w Google

Jak usunąć kartę z Google Play? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj bliżej możliwości, które oferuje sklep Google Play. Praktyczny poradnik poruszania się po tej przydatnej każdemu użytkownikowi smartfona aplikacji.
jak usunąć kartę z google play

Jak usunąć kartę z Google Play? Na to i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule. Dowiesz się, w jaki sposób korzystać z aplikacji, a także wykupować i rezygnować z różnych subskrypcji. Podpowiemy, w jaki sposób szukać tańszych lub bezpłatnych odpowiedników popularnych gier i programów. Poznasz też podstawowe funkcje sklepu, dostępnego na urządzenia z systemem android.

Google Play – co to za aplikacja?

Usługa Google Play to aplikacja zainstalowana na każdym urządzeniu z systemem android, której nie możesz usunąć. Pomaga w aktualizacji różnych składników systemu operacyjnego, wbudowanych aplikacji, zakupionych gier oraz programów. Korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne, ale wyszukując za jej pomocą interesujące cię gry i programy, z pewnością natkniesz się na takie, które będą wymagały jednorazowej opłaty lub comiesięcznej subskrypcji.

Chcąc dokonać zakupu, należy w pierwszej kolejności dodać do Google Pay kartę kredytową lub płatniczą. Jest to jedna z wielu metod płacenia za aplikacje, które możesz skonfigurować w ustawieniach płatności. W dalszej części tekstu opowiemy o innych opcjach zapłaty i wyjaśnimy jak usunąć kartę z Google Play.

Formy płatności dostępne w Google Play

Google Play pozwala na wybór jednej z wielu dostępnych metod płatności. Podstawową z opcji jest dodanie do swojego konta Google karty płatniczej, debetowej lub kredytowej. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie karty są akceptowalne, a zależy to od wielu różnych czynników. Jeśli twoja karta nie działa, mimo że znajduje się na liście, powinieneś poprosić o pomoc przedstawiciela swojego banku. Do konta możesz dodać karty:

  • Visa Electron;
  • Visa;
  • American Express;
  • MasterCard.

Jeśli twoja karta kredytowa wygasła, zmieniłeś operatora bankowego lub po prostu nie chcesz już korzystać z płatnych usług, zastanawiasz się zapewne jak usunąć kartę z Google Play. Cała operacja jest bardzo prosta i wyjaśnimy ją krok po kroku.

Płatności w aplikacji sklep Play możesz dokonać także w ramach opłat rachunku za telefon. W Polsce umożliwiają to operatorzy sieci Play, Orange, Plus oraz T-Mobile, ale działa jedynie w ofertach abonamentowych. Kolejną możliwością jest uzupełnienie salda Google lub zakup specjalnej karty podarunkowej. Paysafecard to kolejna usługa umożliwiająca opłaty za treści cyfrowe dostępne w sklepie. Istnieje także możliwość zapłaty poprzez PayPal oraz przelewem tradycyjnym, natomiast realizacja ostatniej z nich trwa najdłużej.

Jak usunąć kartę z Google Play lub ją zmienić?

Jak usunąć kartę z Google Play? Nie jest to skomplikowane, w pierwszej kolejności należy otworzyć aplikację Google Play na swoim telefonie i zalogować się do swojego konta. Następnie kliknij przycisk z trzema kreskami to tak zwana ikona hamburgera, znajdująca się w lewym górnym rogu. Z rozwijanej listy, która ci się pokaże, wybierz zakładkę „Formy płatności”. Poniżej znajdziesz kategorię„Więcej ustawień płatności” i w tym miejscu sprawdzisz wszystkie podpięte do konta karty umożliwiające dokonywania zakupów. Jeśli chcesz usunąć którąś z nich, kliknij „Usuń kartę”

Już wiesz, jak usunąć kartę z Google Play, a cała operacja nie zajmie ci więcej niż pięć minut.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć kontrolę rodzicielską

Jak usunąć kontrolę rodzicielską z różnych urządzeń. PS4, XBOX oraz Google Play

Następny artykuł
Jak usunąć konto na vinted

Jak usunąć konto na Vinted za pomocą aplikacji mobilnej?

Zobacz też