Jak usunąć family link aplikację powiązaną z kontem Google?

Jak usunąć family link? To pytanie pojawia się coraz częściej zarówno ze strony rodziców, jak i dzieci, które chciałyby się jej pozbyć ze swojego smartfona. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób można to zrobić. Z artykułu dowiesz się jak usunąć family link ze smartfona swojego dziecka. Jeśli nie znałeś do tej pory tego przydatnego narzędzia do kontroli rodzicielskiej, poznasz jego funkcjonalność.
jak usunąć family link

Family link na systemy android i iOS – w jaki sposób pomaga administrować kontami google?

Internet poza swoimi nieocenionymi zaletami ma również ciemną stronę, na którą w szczególności narażeni są najmłodsi użytkownicy. Family link pozwala nie tylko ograniczyć czas, który spędza twoje dziecko przed ekranem smartfona, ale pozwala także kontrolować, z jakich aplikacji może korzystać, sprawdzać historię wyszukiwania YouTube czy przeglądać prywatne wiadomości na Instagramie. Wiele osób zastanawia się jak usunąć family link i czy jest to możliwe jako dziecko. O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Family link – role i członkowie rodziny

Aplikacja family link dzieli się na dwie części. Pierwsza należy do administratora, czyli rodzica, który za pomocą specjalnej konsoli może zarządzać uprawnieniami na urządzeniu swojej pociechy. Poprawne działanie aplikacji wymaga stworzenia grupy rodzinnej, czyli połączonych ze sobą kont google, mogących korzystać z różnych przywilejów jak na przykład współdzielenie aplikacji.

Rodzic ma możliwość zablokowania smartfona dziecka po określonym czasie użytkowania, wyświetlania niektórych wiadomości, włączenia i wyłączenia dostępu do aplikacji, a także daje dostęp d historii przeglądarki. Dzięki temu dziecko bez zgody rodzica nie będzie miało dostępu do szkodliwych dla niego treści, a ty w łatwy sposób logując się do Family link będziesz mógł ustawić dostęp do poszczególnych programów i witryn, a także monitorować zarówno czas korzystania z urządzenia, jak i niektóre wiadomości. Tylko rodzic ma wiedzę i możliwości jak usunąć family link w poprawny i łatwy sposób.

W jakich przypadkach sprawdzi się Family link?

Po przypisaniu użytkownikom odpowiednich ról rodzic otrzymuje wiele możliwości kontroli swojej pociechy. Wystarczy zalogować się do Family link i przejść do odpowiedniej zakładki, aby uzyskać dostęp do między innymi:

 • lokalizacji pociechy (w każdym momencie możesz zweryfikować położenie smartfona dziecka dzięki GPS),
 • ograniczenia czasu spędzanego w sieci (po ustawieniu limitu godzinowego, smartfon dziecka automatycznie się zablokuje),
 • wyłączania dostępu do niektórych stron i aplikacji,
 • sprawdzenia jakie programy dziecko ma zainstalowane na swoim urządzeniu,
 • kontroli nad zakupami pociechy w sieci.

Aplikacja Family link u niektórych budzi wątpliwości, czy to aby nie nadmiernie wkraczające w prywatność dziecka narzędzie, jednak pamiętaj, że dzieci są w większym stopniu narażone na niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z internetu, dlatego warto je kontrolować. Tego typu rozwiązania zaleca się w przypadku użytkowników poniżej 13 roku życia. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz:

 • zdalnie blokować smartfon pociechy,
 • ustalić stałe pory snu (dzięki ograniczeniu czasowemu unikniesz sytuacji, w których dziecko mogłoby niepostrzeżenie korzystać ze smartfona do późnych godzin nocnych),
 • ustalić dzienny limit godzinowy korzystania z urządzenia,
 • mieć pewność, że w każdym momencie dokładnie wiesz, gdzie twoje dziecko się znajduje, dzięki lokalizacji GPS.

Jak usunąć family link będąc administratorem grupy rodzinnej?

Jeśli chcesz zrezygnować z kontroli rodzicielskiej, to w każdym momencie masz taką możliwość. Wystarczy rozwiązać grupę rodzinną, usunąć konto google family link, a następnie odinstalować family link z urządzenia dziecka. Aplikację możesz w każdym momencie pobrać ze sklepu google play i ponownie założyć blokadę.

Aplikacja posiada niestety również słabe strony. W internecie pojawia się coraz więcej odpowiedzi na pytanie, jak usunąć family link bez wiedzy rodzica. Nie należy to do najprostszych czynności, ale na wielu forach można znaleźć informacje krok po kroku, dlatego warto, żebyś i ty to wiedział.

Czy można usunąć aplikację lub dezaktywować kontrolę nie znając kodu PIN?

Usunięcie kontroli na koncie dziecka jest możliwe jedynie za pomocą nadanego przy instalacji kodu PIN. Jak usunąć family link bez usuwania konta google? To pytanie coraz częściej pojawia się na wielu forach, ponieważ część rodziców usuwała nie aplikację a całe konta swoich pociech. Co prawda przez jakiś czas po jego usunięciu nadal można takie konto przywrócić bez narażenia się na utratę wszystkich danych, ale korzystniej jest dokonać poprawnej dezaktywacji aplikacji.

Instrukcja jak usunąć family link krok po kroku:

 • w momencie usuwania, aplikacji powinna być zainstalowana zarówno na urządzeniu rodzica, jak i smartfonie dziecka,
 • w aplikacji family link na smartfonie dziecka należy usunąć użytkownika rodzic, podając hasło,
 • rodzic z pozycji swojego smartfona usuwa dziecko z grupy,
 • na tym etapie można bezpiecznie odinstalować family link z rządzenia pociechy,
 • ostatni punkt to ponowne zalogowanie do konta google na urządzeniu dziecka.

Jak usunąć Family link bez podawania haseł i kodu PIN?

Istnieje możliwość usunięcia family link z poziomu smartfona dziecka, bez podawania haseł i kodu PIN. Pamiętaj, że poniższe czynności spowodują usunięcie aplikacji, ale sposób nie jest zalecany przez producenta. Potraktuj to jako możliwość awaryjną i nie podawaj tych informacji swojemu dziecku.

Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest usunięcie pamięci podręcznej sklepu google. Czynność ta może zaburzyć działanie innych aplikacji. Jeśli pojawiła się informacja, że nie można usunąć pamięci podręcznej, należy w pierwszej kolejności wymusić zatrzymanie sklepu google oraz Family link. Po wykonaniu obu czynności będziesz mógł usunąć Family link bez podawania haseł i kodu PIN.

Family link to jedno z wielu skutecznych narzędzi, które pozwolą kontrolować działalność twojego dziecka w sieci. Warto z niej skorzystać, ponieważ zwiększy bezpieczeństwo pociechy, nie pozbawiając jej dostępu do smartfona.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć pin z karty sim

Jak usunąć PIN z karty SIM? Praktyczny poradnik

Następny artykuł
jak usunąć aplikacje

Jak usunąć aplikacje w smartfonach z systemem android i telefonie iPhone?

Zobacz też