Jak usunąć aplikacje w smartfonach z systemem android i telefonie iPhone?

Jak usunąć aplikacje systemowe w smartfonach z systemem android i iOS? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, które programy możesz usunąć jak to zrobić w praktyce. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie aplikacje możesz usunąć samodzielnie.
jak usunąć aplikacje

Z artykułu dowiesz się jak usunąć aplikacje ze swojego smartfona. Podpowiemy, które z nich możesz odinstalowywać bez żadnych konsekwencji oraz krok po kroku wytłumaczymy jak to zrobić w urządzeniach z systemem android, oraz iOS.

Jak usunąć aplikacje z urządzeń stacjonarnych?

Komputery stacjonarne na dobre zagościły w prawie każdym domu i raczej każdy wie, jak usunąć aplikacje z systemu Windows czy komputera MAC. Urządzenia oparte na Windowsie mają w menu specjalną zakładkę, usuń program, dzięki której w łatwy i szybki sposób można pozbyć się zbędnych programów i usuwać aplikacje. Co prawda zawsze pozostają jakieś drobne pliki w folderach, wymagające czyszczenia ręcznego lub za pomocą specjalnych programów, ale nie jest to duże wyzwanie.

W komputerach MAC najczęściej zaleca się przeniesienie aplikacji, którą chcesz usunąć bezpośrednio z pulpitu do kosza, ale nie jest to zgodne z prawdą, ponieważ zawsze pozostanie sporo zbędnych plików wymagających czyszczenia ręcznego. Najlepiej skorzystać z dedykowanego przycisku, który pozwala usuwać programy w całości. A jak to jest w przypadku smartfonów? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Jak usunąć aplikacje z urządzenia z systemem android?

Jak usunąć aplikację ze smartfona wyposażonego w system android? W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy da się odinstalować daną aplikację na telefonie. Niektórych programów systemowych nie da się usunąć, ponieważ według producenta mogłoby to wpłynąć na stabilność całego systemu. Czasem jest to prawda, ale zdarza się, że producent podpisał umowę z operatorem sieci komórkowej i zainstalował na przykład na menu nakładkę danego operatora. I na to istnieje sposób, ale jest to bardziej zaawansowane i nie będziemy opisywali całego procesu krok po kroku, ponieważ root systemu może przynieść więcej szkód niż pożytku. Skupimy się natomiast na wyłączeniu niepotrzebnych aplikacji zainstalowanych przez ciebie ze sklepu Google play lub innego.

Usunięte programy możesz zawsze zainstalować ponownie, pamiętaj jednak, że te płatne będą dostępne jedynie po zalogowaniu się do twojego konta Google. Musisz też zwracać uwagę na aktualizacje systemowe, których nie ma możliwości usunąć. Jak usunąć aplikacje ze smartfona z systemem Android? Można zrobić t na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest przytrzymanie przez kilka sekund palca na ikonie programu, którego chcesz się pozbyć. Pojawi się krótkie menu, w którym należy kliknąć „Informacje o aplikacji”, a następnie na dole „odinstaluj”.

Programy, które chcesz usunąć, możesz znaleźć też na liście aplikacji. Druga opcja jest o tyle wygodniejsza, że będziesz dokładnie widział, ile zajmują pamięci konkretne aplikacje i gry, dzięki czemu łatwiej ci będzie odzyskać jak najwięcej miejsca na dysku w twoim urządzeniu. Jak usunąć aplikacje drugim sposobem? Wyszukaj w menu smartfona „Ustawienia”, następnie „Aplikacje” i kliknij „Zarządzaj aplikacjami”. W tym miejscu możesz posortować programy według nazw, dat lub rozmiaru co bardzo ułatwi ci szukanie aplikacji, którą chcesz odinstalować.

Jak usunąć aplikacje ze smartfonów iPhone?

W urządzeniach z systemem iOS niektórych aplikacji nie da się usunąć. Firma nie pozwala odinstalowywać tych programów, które fabrycznie na smartfonie zostały wgrane. Dzieje się tak dlatego, a przynajmniej tak tłumaczy to Apple, że wiele z nich jest bardzo mocno związanych z systemem. Aby sprawdzić, czy można odinstalować daną aplikację, należy przytrzymać wciśniętą ikonę danego programu do momentu pojawienia się nowego okna. Po wykonaniu tej czynności pojawi się tekst informujący, że daną grę czy program można usunąć z urządzenia lub można usunąć aplikację z ekranu głównego.

Druga z możliwości przydaje się w przypadku nieusuwalnych programów, ponieważ zawsze możesz je ukryć, jeśli są ci niepotrzebne. Wszystkie gry pobrane z App Store możesz w każdym momencie usunąć i ponownie zainstalować, jeśli twój sprzęt spełnia wymagania.

Jak widzisz usuwanie aplikacji ze smartfonów, nie jest trudne, a dzięki naszemu poradnikowi z pewnością sobie z tym poradzisz.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć family link

Jak usunąć family link aplikację powiązaną z kontem Google?

Następny artykuł
jak usunąć blokadę ekranu samsung

Jak usunąć blokadę ekranu Samsung? Praktyczny poradnik

Zobacz też