Jak zresetować iPhone? Sprawdź, krok po kroku

Jesteś posiadaczem iPhone’a i obawiasz się, że nie będziesz wiedział, co zrobić, gdy telefon odmówi posłuszeństwa? Sprawdź, jak zresetować iPhone, gdy pojawi się problem!
jak zresetować iphone

Z pewnością zgodzisz się z tym, że smartfony to obecnie urządzenia, bez których właściwie nie można funkcjonować. Oczywiście to stwierdzenie warto traktować z małym przymrużeniem oka, gdyż jeszcze kilkanaście lat temu wszyscy świetnie radzili sobie bez telefonów komórkowych. Jednak zdecydowanie te małe urządzenia ułatwiają codzienną komunikację z innymi ludźmi, pracę online, a także umożliwiają rozrywkę. Czy można chcieć czegoś więcej? Otóż okazuje się, że dla użytkowników bardzo ważny jest również design i ekskluzywność. To niektóre z powodów, które sprawiły, że tak popularna stała się marka Apple. To właśnie iPhone jest telefonem pożądanym zarówno przez młodszych, jak i starszych użytkowników. Jeśli zaliczasz się do grona posiadaczy tego smartfona, koniecznie powinieneś dowiedzieć się, co zrobić, gdy urządzenie odmówi posłuszeństwa lub jakie czynności należy wykonać, jeśli będziesz chciał sprzedać sprzęt. Sprawdź, jak zresetować iPhone do ustawień fabrycznych!

Marka Apple – co warto o niej wiedzieć?

Apple Inc. to amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne, które swoją siedzibę ma w Kalifornii. Zostało założone 1 kwietnia 1976 roku przez Steve’a Wozniaka, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a. To niezwykle popularna i ceniona na rynku firma, która zajmuje się projektowaniem oraz produkcją komputerów, smartfonów, a także oprogramowania i serwisów internetowych. Zdecydowanie można powiedzieć, że marka Apple wyróżnia się na rynku ze względu na unikalny design, wizerunek i realizowane kampanie reklamowe. To firma, która osiągnęła ogromny sukces na całym świecie, a jej produkty pożądane są przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Dlaczego iPhony są tak popularne?

W kontekście marki Apple i iPhonów, które cieszą się ogromną popularnością, warto zastanowić się, skąd wziął się tak ogromny sukces wspomnianych produktów. Nie da się ukryć, że to jedne z najbardziej pożądanych na rynku sprzętów, choć ich cena nie należy do niskich. Pierwszym czynnikiem, który wyjaśnia pozycje marki na rynku, jest z pewnością unikalny i wyróżniający się design. Smartfony marki Apple to proste i eleganckie urządzenia dostępne w różnych modelach i wariantach kolorystycznych. Kolejny argument przemawiający na korzyść omawianej marki to świetny aparat, który jest ważny dla większości użytkowników. Większość smartfonów marki Apple z powodzeniem może zastąpić klasyczny aparat – oczywiście zadowolą one amatorów. To tylko kilka czynników, które wpływają na rosnącą popularność iPhone’a i innych sprzętów od marki Apple.

Przywracanie urządzenia do ustawień fabrycznych

Choć marka Apple jest niezwykle popularna i ceniona, znana z niezawodności, to nie oznacza to, że jako użytkownik iPhone nie będziesz miał żadnych problemów ze sprzętem. Niestety to produkty, które mogą czasami odmówić posłuszeństwa. W takim przypadku prostym rozwiązaniem jest przywrócenie iphone’a do ustawień fabrycznych. To dosyć drastyczna metoda, która zazwyczaj jest ostatecznością. Nazywana jest inaczej twardym resetem. Tę czynność należy również wykonać, zanim zdecydujesz się na sprzedaż lub oddanie smartfona innej osobie. W ten sposób chronisz swoje dane, które zgromadziłeś na telefonie podczas użytkowania.

Czym jest miękki reset?

Najprostszym rozwiązaniem, którego powinieneś spróbować, jeśli Twój telefon odmawia posłuszeństwa, jest tak zwany miękki reset. Co to właściwie oznacza? Miękki reset polega po prostu na wyłączeniu i ponownym włączeniu iPhone’a. Możesz to zrobić, przytrzymując jednocześnie przycisk blokady i przycisk zwiększania głośności. Kolejny krok to przesunięcie w prawo suwaka z opcją wyłączenia telefonu. Następnie należy ponownie uruchomić telefon, przytrzymując przycisk boczny. Jeśli takie działania nie przyniosą pożądanego efektu, a telefon wciąż nie będzie sprawnie funkcjonował, możesz przywrócić go do ustawień fabrycznych.

Jak zresetować iPhone krok po kroku?

Twój telefon nie działa prawidłowo? Zastanawiasz się, jak samodzielnie rozwiązać problem? A może planujesz sprzedaż iphone’a? Chcesz dowiedzieć się, jak zresetować iPhone’a do ustawień fabrycznych? Wykonanie tak zwanego hard reset jest proste – poznaj instrukcję krok po kroku:

  • Przed przywróceniem telefonu do ustawień fabrycznych warto zabezpieczyć zgromadzone dane przez wykonanie kopii zapasowej.
  • Następnie wejdź w ustawienia, otwórz zakładkę – ogólne.
  • Wybierz polecenie – wyzeruj, a następnie – wymaż zawartość i ustawienia.
  • Na ekranie pojawi się prośba o autoryzację procesu, powinieneś wpisać kod blokady lub hasło. Zależy jaką metodę autoryzacji wybrałeś wcześniej.
  • Ostatni krok to potwierdzenie i poczekanie, aż proces się zakończy. Cały proces może potrwać kilka minut.

Podane wskazówki z pewnością sprawią, że poradzisz sobie z wykonaniem tak zwanego hard reset. Przywracanie ustawień fabrycznych w telefonie możesz wykonać, gdy telefon przestał prawidłowo działać, ale też, gdy planujesz sprzedać lub oddać go innej osobie. Pamiętaj jednak, że bardzo ważne jest zabezpieczenie zgromadzonych danych. W innym przypadku stracisz swoje zdjęcia i wiele innych ważnych plików.

W dzisiejszym świecie bardzo trudno jest funkcjonować bez takich urządzeń jak smartfon lub komputer. Z pewnością zgodzisz się z tym, że niezbędny jest również dostęp do internetu. Właśnie dzięki temu możesz korzystać z różnych portali społecznościowych, komunikować się z innymi użytkownikami i dzielić się faktami ze swojego życia. Wspomniane urządzenia są również niezbędne w pracy, szczególnie gdy pracujesz zdalnie. Jednym z najbardziej popularnych i pożądanych smartfonów jest iPhone. To urządzenie od marki Apple, które cieszy się ogromną popularnością już od wielu lat. Wynika to między innymi z unikalnego designu, a także renomy i ekskluzywności tej marki. Warto dodać, że sprzęt oferowany przez Apple nigdy nie należał do tanich. Marka ceniona jest również za niezawodność. Jednak podobnie jak w przypadku urządzeń innych firm, może zdarzyć się sytuacja, że smartfon odmówi posłuszeństwa. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest przywrócenie go do ustawień fabrycznych. Powinieneś dowiedzieć się, jak zresetować iPhone’a również, gdy chcesz go sprzedać lub oddać innemu użytkownikowi.

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak podzielić dysk na partycje

Jak podzielić dysk na partycje? Poznaj szczegółową instrukcję!

Następny artykuł
jak zresetować netflix na telewizorze

Jak zresetować Netflix na telewizorze? Sprawdź, co powinieneś zrobić

Zobacz też