Jak skopiować kontakty z telefonu na komputer? Kiedy warto przenieść kontakty i jak można je przywrócić?

Kopiowanie kontaktów najczęściej ma miejsce wtedy, kiedy zmieniamy telefon na nowy. Nowoczesne urządzenia działają w chmurze. Dzięki temu przenoszenie danych jest proste. Sprawdź, jak skopiować kontakty z telefonu na komputer.
jak skopiować kontakty z telefonu na komputer

W dzisiejszych czasach, kupując nowy telefon, nie martwisz się już o przenoszenie swoich danych. Wszelkie ustawienia smartfona oraz kontakty zapiszesz bezpiecznie w chmurze. Po zalogowaniu się na swoje konto, np. Google, w nowym urządzeniu twoje kontakty i ustawienia zostaną automatycznie zaimportowane. Dla pewności wykonaj kopię zapasową kontaktów na komputerze. Kiedy bezpowrotnie sformatujesz urządzenie, nie będzie już możliwości odzyskania utraconych kontaktów. Dowiedz się, jak skopiować kontakty z telefonu na komputer. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych podczas przenoszenia ich do nowego telefonu.

Jak skopiować kontakty z telefonu na komputer? Po co to robić?

Zmiana telefonu na nowy często bywa problematyczna. Dlaczego? Ręczne wprowadzanie nowych i starych kontaktów jest czasochłonne. Podczas przenoszenia danych na nowego smartfona przyda ci się kopia kontaktów na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Dzięki temu załadujesz je do nowego urządzenia wtedy, kiedy tylko chcesz. Wiele osób nie wie, jak skopiować kontakty z telefonu na komputer. To prosta czynność, która zajmie ci nie więcej niż kilka minut. Jest wiele uniwersalnych sposób, jakie sprawdzają się w większości urządzeń mobilnych. Masz co najmniej trzy możliwości kopiowania kontaktów na komputer, a mianowicie:

  • kabel USB;
  • konto Google;
  • płatne i darmowe aplikacje ze Sklepu Play.

Jaki sposób jest najlepszy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Do transferu USB potrzebujesz sprawnego kabla oraz kilku minut wolnego czasu. Niektóre smartfony wymagają przy takich operacjach dedykowanego oprogramowania. Płatne i darmowe aplikacje zainstalujesz w pamięci telefonu. Przy ich pomocy wykonasz kopię zapasową, którą następnie zapiszesz na nośniku danych. Wygodną opcją jest konto Google, gdzie zapisywane są wszystkie dane na temat kontaktów. Utworzona w ten sposób kopia zapasowa kontaktów i danych z kalendarza jest przechowywana na dysku w chmurze. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby pobrać ją na fizyczny dysk komputera.

Czy kopiowane kontaktów z telefonu na komputer jest bezpieczne?

Kopiowanie kontaktów jest bezpieczne, pod warunkiem, że stosujesz się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nigdy nie udostępniaj nikomu pliku kontrolnego ze swoimi kontaktami. Jeśli zapisujesz go w chmurze, ustal mocne hasło dostępu. Zmiana telefonu obecnie nie wiąże się z całodniową zabawą w ponowną konfigurację sprzętu. Dla urządzeń z systemem Android wszystkie dane zapisywane są w chmurze i przenoszone z urządzenia na urządzenie w szybki i bezpieczny sposób.

Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak udostępnić plik na dysku google

Jak udostępnić plik na Dysku Google? Kto może mieć dostęp do dokumentów na dysku? Czy to bezpieczne?

Następny artykuł
jak sformatować dysk zewnętrzny

Jak sformatować dysk zewnętrzny? Jakie oprogramowanie będzie odpowiednie? Czy usunięte dane można odzyskać?

Zobacz też