Jak usunąć konto na Allegro? Sprawdź jak usuwać takie konta bez zbędnych formalności!

Marketing internetowy i kupowanie online to obecnie standard. Jednak czasami z jakiegoś powodu chcemy z tego zrezygnować lub ograniczyć to dzieciom. Warto wówczas wiedzieć, jak usunąć konto na Allegro. Podpowiedź znajdziesz poniżej!
jak usunąć konto na allegro

Jak usunąć konto na Allegro? Wystarczy kilka prostych kroków. Ważne jest jednak to, aby niczego nie pominąć. Przed samym procesem usuwania konta powinniśmy uregulować z tym serwisem wszystkie zaległości. Sprawdź jak to zrobić już teraz!

Chcesz zaprzestać korzystania z Allegro? Najpierw dopełnij formalności!

Tutaj zdecydowanie więcej problemów mogą mieć osoby, które sprzedawały, a nie tylko kupowały coś na tym znanym serwisie aukcyjnym. Zanim konto zostanie usunięte trzeba:

  • Anulować lub dokończyć rozpoczęte zakupy;
  • Zamknąć rachunek fakturowy i wyłączyć tę usługę (nie każdy ten rachunek posiada);
  • Wypłacić środki z zakładki Allegro Finanse;

Zanim usuniesz konto i odstąpisz od umowy zawartej z Allegro powinieneś wyłączyć usługę Abonament dla Sprzedających. Nie każdy użytkownik z tego korzysta, a opcja ta znajduje się w zakładce Abonamenty. Jeśli zaś chodzi o wypłacanie środków ze swojego konta Allegro to świetną opcją są przelewy natychmiastowe przez PayU czy Przelewy24.

Ile wynosi okres wypowiedzenia przed usuwaniem konta?

Pamiętaj, że po wykonaniu powyższych kroków nie należy już wystawiać przedmiotów na sprzedaż. Musisz wiedzieć, że odstąpienie od umowy a wypowiedzenie umowy to dwie inne kwestie. Pierwsza jest dla nas dostępna jedynie przez 14 dni od rejestracji, czyli założenia nowego konta na portalu. Konsument może bez konsekwencji odstąpić od umowy a serwis usunie dane osobowe i przestanie je przetwarzać. Mogą być jedynie gromadzone ogólne dane do prowadzenia analiz statystycznych. Panel do logowania będzie dla nas od tej pory nieaktywny. Inaczej sytuacja wygląda po przekroczeniu dwóch tygodni od założenia konta.

Pełne wypowiedzenie przed usunięciem konta Allegro

Musisz wiedzieć, że rozwiązanie umowy nie następuje od razu. Okres wypowiedzenia po rezygnacji z oferty Allegro trwa 60 dni. Od dnia wypełnienia i przesłania wniosku (w formie formularza) wiele funkcji będzie dla nas niedostępne. Nie będzie można brać udziału w licytacjach, robić zakupów na Allegro czy wystawić nowych przedmiotów. Możliwe będzie natomiast dokończenie rozpoczętych zakupów, prowadzenie rozpoczętych dyskusji, zgłaszanie roszczeń i kontaktowanie się z działem wsparcia. Po siedmiu dniach Allegro automatycznie usunie wystawione przez nas oferty. Przy odstąpieniu od zawartej umowy czas na rozpatrzenie wniosku jest krótszy i wynosi 20 dni roboczych.

Jak usunąć konto na Allegro – Ostateczne rozwiązanie umowy z Allegro krok po kroku!

Obecnie możesz łatwo usuwać założone konta bez zbędnych formalności. Należy postępować następująco:

  • zalogować się na konto wpisując poprawny login i hasło;
  • jeśli nie możesz znaleźć nigdzie formularza to przejdź na stronę allegro.pl/rozwiazywanie-umowy/wniosek/rozwiazanie;
  • po zapoznaniu z informacjami kliknij Wyślij wniosek;
  • w kolejnym kroku zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojej decyzji;
  • na przypisany do konta adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie wypowiedzenia umowy.

Konsekwencje

Jak widać usuwanie swojego konta Allegro jest proste i wygląda podobnie do rezygnacji z usług Amazon czy Ebay. Pamiętaj, że od wysłania wniosku o rezygnację z usług serwisu Allegro będzie stawał się on dla Ciebie nieaktywny. Po upływie 60 dni nie będziesz mógł się logować, a już wcześniej niemożliwe będzie wykonywanie żadnych transakcji.

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć komentarze w wordzie

Czym są komentarze z dokumentów tekstowych? Jak usunąć komentarze w Wordzie? Microsoft Word — jak usuwać znaczniki?

Następny artykuł
jak usunąć konto na spotify

Jak usunąć konto na Spotify? Anulowanie subskrypcji, zamknięcie i usunięcie konta Spotify Premium – Poradnik!

Zobacz też