Jak zresetować MacBooka? Sprawdź, co zrobić krok po kroku!

Na co dzień jesteś szczęśliwym posiadaczem MacBooka? Koniecznie sprawdź, jak zresetować macbooka, jeśli planujesz go sprzedać lub oddać!
Jak zresetować MacBooka

Zresetowanie MacBooka to po prostu przywrócenie go do ustawień fabrycznych. To najważniejsza czynność, którą wykonuje się zazwyczaj przed przekazaniem sprzętu nowemu właścicielowi, a także wtedy, gdy pojawiają się pewne problemy z systemem. Jak zresetować MacBooka krok po kroku? Sprawdź!

Na czym polega resetowanie komputera?

Chcesz wiedzieć, czym właściwie jest resetowanie komputera, czyli przywracanie ustawień fabrycznych? Jest to po prostu trwałe usunięcie z komputera wszystkich danych osobistych i innych treści – czyli przywrócenie go do stanu, w jakim był w momencie zakupu w sklepie. W związku z tym resetowanie komputera do ustawień fabrycznych to najlepszy sposób, aby ochronić swoją prywatność i wszelkie wrażliwe informacje. To jednak nie wszystko. Resetowanie komputera może być również bardzo pomocne, gdy podczas użytkowania pojawią się pewne problemy z systemem, a Ty nie będziesz w stanie w żaden inny sposób ich rozwiązać. 

Kiedy przywraca się ustawienia fabryczne w macbooku?

Komputer służył Ci do pracy, rozrywki lub rozwijania hobby? Nie da się zaprzeczyć, że większość osób właściwie nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez laptopa. Niezależnie od tego, do jakich celów wykorzystujesz swój sprzęt, po pewnym czasie możesz mieć ochotę na zmiany. Przywracanie ustawień fabrycznych, czyli resetowanie komputera to czynność, którą wykonuje się właśnie wtedy, gdy chcesz sprzedać używany komputer, planujesz oddać go komuś z rodziny lub chcesz pozbyć się pewnych problemów z pracą systemu. Resetowanie mcbooka nie jest trudne, jednak warto pamiętać o kilku kwestiach i dobrze przygotować się do tego zadania. Nawet jeśli nie znasz się świetnie na komputerach, nie musisz się niczym martwić – z pewnością sobie poradzisz. 

Jak zresetować macbooka krok po kroku? 

Zastanawiasz się, jak zresetować macbooka? Chcesz wiedzieć, jakie czynności powinieneś wykonać krok po kroku? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że to dosyć prosta czynność, która nie wymaga specjalnych umiejętności i wiedzy. Z pewnością sobie poradzisz. Wystarczy, że zastosujesz się do poniższych wskazówek. Resetowanie macbooka krok po kroku:

  • Pierwszym krokiem jest utworzenie kopii zapasowej swoich danych zgromadzonych na komputerze. Wszystko po to, abyś nie utracił ważnych plików, zdjęć i innych dokumentów. 
  • Następnie wyloguj się ze wszystkich kont – iTunes, iCloud, iMessage, Facebook i innych. Usuń również wszelkie informacje o karcie Apple Pay. 
  • Zrestartuj komputer Mac w trybie odzyskiwania za pomocą opcji – uruchom ponownie. 
  • Przytrzymaj klawisz Command + R aż do momentu, gdy na ekranie pojawi się okno odzyskiwania. 
  • Następnie wybierz folder narzędzia, potem narzędzia dyskowe i wyczyść dysk twardy. 
  • Wybierz – disk utility, główny wolumin, a następnie opcję – usuń. 
  • Ostatni krok to zainstalowanie systemu od nowa. 

Wykonanie tych kilku zadań pomoże Ci zresetować macbooka, jeśli planujesz go sprzedać lub chcesz usprawnić pracę systemu. 

Jeśli chcesz zresetować macbooka do ustawień fabrycznych, bez problemu możesz zrobić to samodzielnie w zaciszu własnego domu. Nie potrzeba do tego specjalnej wiedzy oraz umiejętności. Wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek. 

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak zresetować opaskę mi band 4

Jak zresetować opaskę mi band 4? Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku!

Następny artykuł
jak wyłączyć klawisze funkcyjne

Jak wyłączyć klawisze funkcyjne? Sprawdź, co zrobić krok po kroku!

Zobacz też