Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7? Czy dezaktywacja aktualizacji jest bezpieczna? Czym są aktualizacje w Windows?

Wielu użytkowników komputerów martwi się, że aktualizacje systemu Windows unieruchomią sprzęt nawet na kilka godzin. Sprawdź, jak wyłączyć aktualizację Windows 7 na swoim komputerze. To naprawdę proste.
jak wyłączyć aktualizację windows 7

Aktualizacje Windows to coś, co mocno irytuje wielu użytkowników komputerów z tym systemem operacyjnym. Dlaczego? Te najczęściej włączają się w najmniej spodziewanych godzinach. Odkładanie aktualizacji w czasie nigdy nie przynosi zamierzonych efektów i dodatkowo spowalnia komputer. Pamiętaj, że systemy operacyjne często mają luki w bezpieczeństwie, które naprawiane są właśnie przez aktualizacje oprogramowania. Sądzisz, że nie potrzebujesz poprawek systemu? Dowiedz się, jak wyłączyć aktualizacje Windows 7 bezpowrotnie.

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7? O czym warto pamiętać?

Zanim ostatecznie podejmiesz decyzję o wyłączeniu automatycznych aktualizacji systemu Windows 7, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Przy okazji dezaktywacji aktualizacji, wyłącz także:

  • centrum akcji Windows;
  • automatyczne aktualizacje w Windows Update Blocker.

Zastanawiasz się, jak wyłączyć aktualizacje Windows 7? W praktyce to bardzo proste. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut na lekturę poradnika, a następnie przystąpisz do działania. Niezależnie od tego czy działasz na laptopie, czy na komputerze stacjonarnym, procedura zawsze wygląda tak samo.

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7? Krok po kroku

Chcesz wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu Windows 7, ale nie wiesz jak? Oto krótki poradnik, dzięki któremu szybko przeprowadzisz proces dezaktywacji aktualizacji systemowych.

  1. Wejdź w menu start.
  2. Otwórz panel sterowania.
  3. Przejdź do zakładki Windows Update.
  4. Wejdź w ustawienia aktualizacji.
  5. Zaznacz opcję „Nie sprawdzaj dostępności aktualizacji (niezalecane)” i potwierdź przyciskiem OK.

Przy okazji usuń też dzienniki w ustawieniach zalecanych aktualizacji. Dzięki temu masz pewność, że aktualizacje systemu Windows 7 nie będą już twoim problemem.

Całkowita dezaktywacja Windows Update. Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7?

Jako użytkownik systemu Windows masz też drugą opcję na wyłączenie aktualizacji. Wystarczy, że dezaktywujesz usługi Windows Update na swoim komputerze. Dzięki temu nowe aktualizacje nie będą w ogóle wyszukiwane przez system. W tym przypadku wejdź w ustawienia administracyjne systemu i odszukaj zakładkę usług Windows Update. We właściwościach wybierz opcję zatrzymania usługi. Następnie zresetuj komputer. Po ponownym uruchomieniu automatyczne aktualizacje ani monity o ich dostępności nie będą wyświetlane na ekranie twojego komputera. Wiesz już, jak wyłączyć aktualizacje Windows 7. Nie obawiaj się dłużej, że twój komputer rozpocznie aktualizację oprogramowania systemowego w najmniej odpowiednim momencie pracy.

Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak sformatować dysk zewnętrzny

Jak sformatować dysk zewnętrzny? Jakie oprogramowanie będzie odpowiednie? Czy usunięte dane można odzyskać?

Następny artykuł
jak otworzyć plik xlsx

Jak otworzyć plik xlsx? Co to za rozszerzenie dokumentu? Czy arkusze kalkulacyjne otwierają się tylko w programie Excel?

Zobacz też