Jak wysłać duży plik? Czy duże pliki można wysyłać przez Internet? Jak działają hostingi plików online?

Przesyłanie plików o dużych rozmiarach przez sieć Internetową to częsty problem wielu użytkowników komputerów. Skrzynki e-mail mają w tym przypadku spore ograniczenia. Sprawdź. jak wysłać duży plik bez żadnych ograniczeń!
jak wysłać duży plik

Ogólnie przyjęte ograniczenia na skrzynkach elektronicznych zazwyczaj obejmują pliki w rozmiarze do 25 MB. To niewiele, biorąc pod uwagę fakt, iż w dzisiejszych czasach dokumenty źródłowe mogą mieć rozmiar nawet kilku gigabajtów. Obecnie wysyłanie obszernych e-maili nie jest już możliwe. Jak wysłać duży plik z pominięciem ograniczeń transferu? Jest wiele rozwiązań, dzięki którym w prosty sposób udostępnisz niezbędne zasoby swoim klientom i nie tylko. Internetowe serwisy pozwalają na przesyłanie dużych plików, choć nie zawsze bez ograniczeń. Sprawdź, jak wysłać duży plik i przekonaj się, że to łatwiejsze niż sądziłeś.

Jak wysłać duży plik? Darmowe czy płatne alternatywy udostępniania zasobów?

Wysyłanie obszernych plików przez Internet jest możliwe. Poznaj najciekawsze sposoby, dzięki którym wyślesz duże objętościowo dokumenty z pominięciem skrzynki e-mailowej. Aby przesłać duży plik do innego odbiorcy, wykorzystaj Internetowe serwisy takie, jak:

 • WeTransfer;
 • Dysk Google;
 • Fromsmash;
 • TransferXL;
 • Firefox Send;
 • Dropbox;
 • i wiele innych…

Załączniki wysyłane przez Internet w niektórych przypadkach mogą ważyć nawet kilkanaście gigabajtów. Dysk online to ciekawe rozwiązanie. W ten sposób nie tylko bezpiecznie przechowasz swoje dokumenty i efekty prac, ale także udostępnisz je na ściśle określonych warunkach. Wykorzystaj Dysk Google, a znacznie ułatwisz swoją codzienną pracę. Przechowywanie dokumentów w chmurze jest w 100% bezpieczne, pod warunkiem, że nikomu nie udostępniasz danych dostępowych do swojego konta.

Chcesz wysłać plik o dużej objętości? Serwer Internetowy będzie dobrym rozwiązaniem. Portale takie, jak WeTransfer, Dropbox i inne umożliwiają przesłanie pliku i wygenerowanie linku do pobierania dokumentu. W ten sposób naprawdę wygodnie prześlesz plik dowolnym rozszerzeniu. Sprawdź, jak wysłać duży plik przez wybrane serwisy Internetowe. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji, dzięki którym unikniesz uploadu plików przez pocztę Gmail.

Jak wysłać duży plik za darmo przez WeTransfer? Podpowiadamy!

Metoda udostępniania plików przez serwis WeTransfer jest naprawdę wygodna. Plik o rozmiarze do 2 GB wyślesz całkowicie za darmo. W ramach funkcjonalności tego hostingu wygenerujesz link do pobrania plików o dużych rozmiarach. Możesz też wysyłać pliki bezpośrednio na adres e-mail odbiorcy. Pamiętaj, że wysyłanie plików przez WeTransfer pozwala na ich pobranie przez wygenerowany link tylko przez 7 dni. Po tym czasie dokumenty znikają z serwera bezpowrotnie.

Jak wysłać duży plik przez Fromsmash? Krótki poradnik

Wiadomości e-mail mocno ograniczają rozmiar załączników. Zastanawiasz się, jak przesłać duży plik za pomocą Fromsmash? Ten serwis Internetowy pozwoli ci wysłać duży załącznik nawet powyżej 2 GB. Pamiętaj, że dokumenty o większej wadze są uploadowane znacznie wolniej niż te poniżej pułapu 2 GB. Oprócz tego, w ramach serwisu masz wygodny podgląd plików fotograficznych i nie tylko. Pliki udostępnione w ramach tego serwisu są dostępne aż przez 14 dni. Dodatkowo zabezpieczysz je hasłem, jeśli tylko tego potrzebujesz.

TransferXL – jak wysłać duży plik przez ten serwis?

Darmowy pakiet serwisu Internetowego TransferXL pozwoli ci szybko przesłać duży plik o wadze nawet do 5 GB. Niestety w tym przypadku narażasz się na limity pobierania danych do 10 GB tygodniowo. Oznacza to, że przykładowy dokument o wadze do 5 GB pobierzesz tylko dwa razy w tygodniu. Dużym atutem tego portalu jest opcja zapisywania plików na serwerze, które dodatkowo będą chronione hasłem. Ważność wrzuconych plików w TransferXL obejmuje tylko 7 dni.

Udostępnianie plików przez Filestofriends – jak wysłać duży plik za pośrednictwem tego portalu?

Aby wysłać dowolnie duży plik lub folder, nie musisz logować się w serwisie Filestofriends. Prosty w obsłudze portal pozwala na przesyłanie dokumentów do 1 GB, ale tylko do 5-ciu odbiorców jednocześnie. Do każdego pliku możesz dołączyć stosowną uwagę. Niestety korzystanie z tego hostingu daje dostęp do wrzuconych plików tylko przez 2 dni.

Transferowanie dokumentow przez Dropbox – jak wysłać duży plik przez dysk Internetowy?

Jeszcze do niedawna Dropbox nie był popularnym usługodawcą. Obecnie to jeden z najpopularniejszych serwisów pozwalających na udostępnianie zasobów o dużych rozmiarach. Chcesz wiedzieć, jak wysyłać duże pliki przy pomocy Dropboxa? Wystarczy, że wrzucisz dowolny dokument do apletu użytkownika i wygenerujesz link do pobrania. W darmowej wersji serwisu użytkownicy mają dostęp do zaledwie 100 MB transferu. Pliki znikają z serwera średnio po 3 lub 7 dniach. Kiedy wykupisz dodatkowy abonament w serwisie, prześlesz bez problemu pliki o rozmiarach 20 GB lub nawet 50 GB. Maksymalny pakiet transferu obejmuje w tym przypadku opcję wymiany plików do 250 GB.

Jakie dokumenty można wysłać mailem? Czy wysyłanie dużych plików jest możliwe?

Korespondencja e-mailem pozwala na przesyłanie plików najczęściej do rozmiaru 25 MB. Chcesz udostępnić większy dokument za pośrednictwem poczty e-mail? Wirtualne dyski będą w takiej sytuacji bardzo pomocne. Przechowywanie plików zajmuje sporo miejsca na dysku twardym. Oczywiście, możesz w tym celu wykorzystać też Dysk Google lub Internetowe serwery. Dzięki temu za dodatkową opłatą otrzymasz sporo miejsca w tzw. chmurze, gdzie maksymalny rozmiar transferowanych plików sięga kilkuset GB.

Przez pocztę elektroniczną bez problemu wyślesz różnego rodzaju dokumenty takie, jak pliki:

 • Word;
 • Excel;
 • PowerPoint;
 • efekty prac graficznych;
 • pliki wideo;
 • fotografie;
 • i wiele innych…

Darmowe przesyłanie plików online o dużej wadze jest jak najbardziej możliwe. Pamiętaj, że bezpłatne serwery najczęściej ograniczają transfer danych do kilku gigabajtów. Możesz łatwo zwiększyć swoje możliwości, jeśli wykupisz płatne usługi dowolnego hostingu. WeTransfer to jedna z najlepszych opcji na udostępnianie linków do pobrania ogromnych plików. Kiedy wykupisz pakiet premium, zyskasz całkowity brak ograniczeń odnośnie wielkości przesyłanych plików.

Czy transferowanie plików przez hostingi jest bezpieczne? Jak wysłać duży plik i zadbać o swoją prywatność?

Chcesz przesłać plik jako załącznik w e-mailu? Jeśli ten jest zbyt duży, wykorzystaj opcję przesyłania dużych plików przez Internet. Obecnie w sieci działa wiele serwisów hostingowych, które pozwalają na darmowy i płatny transfer plików. Dzięki temu wystarczy, że prześlesz wygenerowane łącze odbiorcy, a ten pobierze duży dokument bezpośrednio z serwera. Jeśli przesyłasz ważne dokumenty firmowe lub pliki objęte prawem autorskim, wybieraj tylko takie hostingi, które pozwalają na zabezpieczenie transferu hasłem. Dzięki temu ochronisz swoją prywatność i nie narazisz się na przykre skutki kradzieży udostępnianych danych w sieci. Aby przesłać duży plik przez Internet, nie potrzebujesz kompleksowej wiedzy z zakresu IT. Wystarczy ci przeglądarka online i szybkie łącze Internetowe, dzięki któremu w krótkim czasie wykonasz upload pliku i wygenerujesz link do jego pobrania.

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak zrobić format komputera

Jak zrobić format komputera?

Następny artykuł
jak sformatować telefon

Jak sformatować telefon? Jak wygląda resetowanie systemu Android oraz iOS? Czy samodzielny twardy reset jest bezpieczny dla urządzenia?

Zobacz też