Komputer do gier – ile kosztuje profesjonalny PC dla gracza?

nastolatek gra w gry komputerowe

Każdy doświadczony gracz wie, że profesjonalny komputer gamingowy zapewnia najwyższą jakość rozgrywki, co szczególnie przekłada się na wydajność w najnowszych tytułach. W końcu najwyższe ustawienia graficzne wymagają potężnej maszyny, która wyrenderuje nawet najmniejsze szczegóły stworzone przez grafików. Ile kosztuje profesjonalny PC dla gracza i skąd wziąć środki na jego zakup?

Ile kosztuje dobry komputer do gier?

Ceny sprzętu komputerowego, w tym kart graficznych oraz procesorów, już od kilku lat dynamicznie rosną, osiągając coraz to kolejne historyczne maksima. Duży wpływ na to ma szybka rewolucja technologiczna i wprowadzanie coraz to nowych generacji sprzętu. To właśnie dlatego za dobry komputer do gier trzeba obecnie zapłacić co najmniej 5000 zł. To duża suma, ale nawet ona nie daje całkowitej gwarancji rozgrywki w najnowsze tytuły na najwyższych ustawieniach graficznych. Największy koszt w profesjonalnym PC to rzecz jasna karta graficzna, która często potrafi pochłonąć nawet połowę całego budżetu. Zresztą najlepsze komputery obsługują dwie lub więcej kart graficznych połączonych w technologii SLI – taki zestaw kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych! Inne podzespoły, które dużo kosztują to procesor oraz płyta główna. Pozostałe elementy peceta są tańsze, ale to nie znaczy, że są nieważne – przy dobrym zestawie nie należy na nich oszczędzać, co dodatkowo podnosi koszty peceta!

Gdzie kupić dobry komputer do gier?

Doświadczeni gracze dobrze wiedzą, że komputer do gier najlepiej jest złożyć samemu, dobierając jego konfigurację do własnych potrzeb. Oczywiście by to zrobić, należy mieć odpowiednią wiedzę lub uzyskać pomoc od specjalistów. Mniej popularnym rozwiązaniem jest zakup gotowego zestawu dla graczy. Jeszcze kiedyś były one dobierane na pół gwizdka, przez co gotowce zyskały złą sławę, ale obecnie sklepy komputerowe oferują dobre, gotowe zestawy w atrakcyjnych cenach. Niezależnie od wybranej opcji, warto pamiętać, by kupić komputer z potencjałem do rozbudowy w przyszłości. W końcu prędzej czy później trzeba będzie wymienić części na nowe!

Skąd wziąć środki na zakup PC do gier?

Jeśli nie masz wolnych środków na zakup wymarzonego PC do gier, to nie musisz rozpaczać! Wystarczy, że zaciśniesz pasa i zaczniesz oszczędzać. Po kilku lub kilkunastu miesiącach uzbierasz środki na zakup komputera. Jeśli ci się śpieszy lub boisz się, że ceny kart graficznych znów wystrzelą w kosmos, to rozważ wzięcie pożyczki lub kredytu gotówkowego. Nie jest to wcale tak kosztowne rozwiązanie, jak się może wydawać. Przykładowo atrakcyjny kredyt po 1 miesiącu pracy pozwoli ci na sfinansowanie wymarzonego komputera, a następnie spłatę zobowiązania w kilkunastu lub kilkudziesięciu wygodnych ratach. Co istotne, możesz w każdej chwili zwrócić zobowiązanie przed czasem, dzięki czemu znacząco zmniejszysz koszt kredytu. To oczywiście jeden z wielu sposobów na zdobycie niezbędnych środków. W końcu profesjonalny komputer do gier to ogromny koszt, ale też inwestycja w możliwie najwyższy komfort grania!

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
pokój dla gracza w nowym domu

Jak urządzić profesjonalny pokój dla gracza w nowym domu jednorodzinnym?

Następny artykuł
Gra na komputerze na L4

Czy podczas zwolnienia lekarskiego można grać w gry komputerowe?

Zobacz też