Jak podzielić plik PDF? Kiedy warto podzielić plik PDF na kilka mniejszych? Czy dzielenie plików PDF jest darmowe?

Zastanawiasz się, jak podzielić plik PDF? Bardzo często dzielenie plików PDF wiąże się z koniecznością posiadania płatnego oprogramowania. Na szczęście w sieci znajdziesz wiele narzędzi do darmowego dzielenia plików PDF.
jak podzielić plik pdf

PDF to najpopularniejszy format plików, w jakim przesyłane są dokumenty. Zarówno firmy, korporacje, jak i banki korzystają z tego formatu, przesyłając swoją dokumentację. PDFy występują też w formie interaktywnej. Dzięki temu jak odbiorca dokumentu wypełnisz go bez konieczności drukowania. Problem pojawia się, kiedy wysyłasz obszerne pliki PDF i te nie chcą zmieścić się w jednej wiadomości e-mail. Możesz też wyodrębnić konkretną stronę z PDF, której aktualnie potrzebujesz. Dowiedz się, jak podzielić plik PDF szybko i bez dodatkowych kosztów.

PDF – co to takiego?

Popularne pliki PDF to nic innego, jak format, który służy do prezentacji danych w formie cyfrowej. Wykorzystywany jest do prezentowania, przenoszenia i drukowania treści graficzno-tekstowych. Ten format dla plików stworzyła firma Adobe Systems, która jednocześnie udostępnia oprogramowanie służące do profesjonalnego zarządzania tego typu dokumentami.

Jak podzielić plik PDF? Krok po kroku

Masz duży plik PDF, który chcesz podzielić na kilka mniejszych? Zrobisz to na kilka sposobów. W pierwszej kolejności możesz wykorzystać dedykowane oprogramowanie od firmy Adobe. Chcesz wiedzieć, jak podzielić plik PDF za pomocą narzędzia Adobe Acrobat? Oto kilka kroków:

  1. Wybierz plik PDF, który chcesz podzielić.
  2. Zaloguj się w programie Adobe Acrobat.
  3. Ustaw linie podziału lub zakres stron, który chcesz podzielić.
  4. Zapisz ustawienia i poczekaj, aż oprogramowanie podzieli źródłowy plik PDF.
  5. Pobierz nowo utworzony plik i ciesz się sprawnie wykonanym podziałem.

Darmowe narzędzia do dzielenia plików PDF

Oczywiście masz też możliwość skorzystania z darmowych narzędzia online, które pozwalają na szybkie zarządzanie dokumentami PDF. Wykorzystując bezpłatne oprogramowanie, masz możliwość wykonywania takich czynności z dokumentami PDF, jak:

  • dzielenie;
  • łączenie;
  • edycja;
  • dodawanie nowych stron.

Chcesz wiedzieć, jak podzielić plik PDF z wykorzystaniem darmowych narzędzi przeglądarkowych? Ten krótki poradnik pomoże ci podzielić dowolny plik PDF i to całkowicie za darmo. Wystarczy, że załadujesz źródłowy dokument na stronę i wybierzesz opcję podziału. Pobierzesz każdą stronę jako osobny plik PDF lub w innej formie, jaką tylko wybierzesz.

O czym warto pamiętać, dzieląc dokumenty PDF? Jak podzielić plik PDF, aby nie stracić jakości dokumentu?

W przypadku programu Adobe Acrobat pliki PDF, które nadają się do podziału, nie mogą zajmować więcej miejsca na dysku niż 100 MB. Dodatkowo narzędzia Adobe oraz te internetowe pozwalają na podział maksymalnie 500 stron dokumentu na 20 innych plików
Zapisywanie podzielonych plików PDF jest bardzo proste. Kiedy już dokonasz podziału, wystarczy, że pobierzesz wybrane strony na swój dysk i to wszystko. Wiedząc jak podzielić plik PDF, utrzymasz porządek w swoich dokumentach. Kiedy potrzebujesz wysłać tylko jedną stronę z obszernego pliku PDF, podzielenie takiego dokumentu będzie kluczowe. Pamiętaj, że darmowe narzędzia zawsze mają pewne ograniczenia. Jeśli zależy ci na funkcjonalności i braku ryzyka uszkodzenia pliku źródłowego – wybieraj tylko sprawdzone konwertery plików PDF.

Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak zrobić obraz płyty

Jak zrobić obraz płyty w systemie Windows? Czym są pliki ISO? Do czego służą obrazy płyty?

Następny artykuł
jak wysłać duży plik mailem

Jak wysłać duży plik mailem? Czy wysyłka obszernych plików elektroniczną pocztą jest kłopotliwa?

Zobacz też