Jak usunąć konto na Messenger bez Facebooka? Poradnik o dezaktywowaniu lub usunięciu trwałym konta Messenger

Z problemem dotyczącym tego jak usunąć konto na Messenger zmaga się obecnie wielu internautów. W rzeczywistości cały proces stałej dezaktywacji konta nie jest skomplikowany i nie zajmuje dużo czasu.
jak usunąć konto na messenger

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jak usunąć konto na Messenger to świetnie trafiłeś. Z poniższego informatora dowiesz się jak usuwać profil w tym popularnym komunikatorze. Sprawdź już teraz!

Czym jest konto Messenger i skąd masowe rezygnacje?

Jest on obecnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Początkowo istniała ścisła integracja na linii Facebook Messenger. Pamiętaj, że obecnie można korzystać z tego drugiego bez posiadania profilu na portalu społecznościowym. Zarówno zakładanie jak i procedura usunięcia konta jest jednak prosta. Duży wpływ na masowe procesy usuwania kont miał skandal z Cambridge Analytica. Użytkownicy zaczęli bać się o bezpieczeństwo swoich danych i decydowali się na wyłączenie konta.

Dezaktywowanie Messengera a usunięcie swojego konta

Jeśli dostęp do Messengera uzyskujesz poprzez połączenie z Twoim profilem na Facebooku to musisz najpierw dezaktywować profil na FB. Musisz wiedzieć, że trzeba rozgraniczyć dwie kwestie:

 • Dezaktywacja – służy temu, aby chwilowo zrobić sobie przerwę od portalu. Możesz dezaktywować konto, odpocząć od mediów i ponownie aktywować je po jakimś czasie;
 • Usunięcie konta na Facebooku – w kilku krokach możesz usunąć konto na stałe.

Jak usunąć konto na Messenger? Instrukcja krok po kroku – Poradnik dla użytkowników Facebooka

Jeśli dysponujesz kontem na Facebook’u to automatycznie korzystasz z Messengera. Usuwanie drugiego wiąże się z usunięciem pierwszego. Można natomiast używać Messengera po dezaktywacji konta na samym Facebooku. Trwałe usunięcie kont przebiega następująco:

 • W po zalogowaniu do FB przez witrynę przejdź do zarządzania klikając zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu;
 • Wybierz opcję Ustawienia i prywatność a później Twoje informacje na Facebooku;
 • Kliknij po kolei Dezaktywacja i usunięcie>Usuń konto na stałe;
 • Podaj hasło i potwierdź proces.

Należy odczekać 30 dni. Logując się wcześniej do konta procedura usuwania zostanie przerwana. W przeciwnym razie warto wcześniej pobrać swoje dane (zdjęcia, dane z naszej strony firmowej czy twoich postów). Niekiedy pełne usunięcie danych wymaga odczekania 90 dni.

Korzystanie, dezaktywowanie i trwałe usunięcie konta bez Facebooka

Zakładając, że posiadasz konto w komunikatorze bez Facebooka, ale chciałbyś je wyłączyć to procedura wygląda następująco:

 • Przejdź do aplikacji Messenger na swoim urządzeniu i kliknij zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu ekranu;
 • Znajdź przycisk Ustawienia konta;
 • Wybierz opcję Własność konta i kontrola, a następie Dezaktywacja i usuwanie;
 • Na kolejnym ekranie wybierz opcję usuwania konta i postępuj zgodnie z komunikatami;
 • Po potwierdzeniu konto zostanie usunięte.

W przypadku chęci zawieszenia użytkowania Messengera należy wybrać opcję dezaktywacji swojego profilu. Po jakimś czasie możesz odzyskać dostęp i anulować zawieszenie konta.

Dezaktywacja konta i ochrona prywatności po śmierci użytkownika aplikacji

Wyłączanie konta osoby zmarłej wiąże się z koniecznością przesłania aktu zgonu danej osoby poprzez specjalny formularz. Może to zrobić ktoś z najbliższej rodziny lub opiekun posiadający pełnomocnictwo. Na Facebooku można ustawić też status “in memoriam”. W takim przypadku można przeglądać zdjęcia i wpisy umieszczone za życia właściciela konta.

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć opinie z google

Jak usunąć opinie z Google? Sposoby na usunięcie negatywnych opinii z wizytówki Google Maps – Poradnik dla firm

Następny artykuł
jak usunąć historię wyszukiwania w komputerze

Czyszczenie historii przeglądarki — jak usunąć historię wyszukiwania w komputerze? Jak bezpiecznie przeglądać witryny internetowe?

Zobacz też