Jak wyłączyć Avasta? Czym jest program Avast Antivirus? Czy można tymczasowo wyłączyć program antywirusowy Avast? Tryb pasywny programu antywirusowego

Instrukcja jak wyłączyć Avasta — poradnik w pigułce. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, kiedy i dlaczego warto zrezygnować z ochrony antywirusowej, przeczytaj nasz poradnik!
jak wyłączyć avasta

Warto wiedzieć, że po wyłączeniu antywirusa nadal możesz bezpiecznie korzystać z komputera lub laptopa. Z tego powodu warto wiedzieć, jak wyłączyć Avasta, ponieważ jest to przydatna informacja dla każdego Internauty!

Czym jest program antywirusowy?

Program antywirusowy jest oprogramowaniem instalowanym na komputerach osobistych, którego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szkodliwym skutkom funkcjonowania wirusów. Programy te wykrywają, zwalczają, usuwają i odizolowują wirusy komputerowe różnego typu. Obecne programy antywirusowe są wielofunkcyjne, ponieważ posiadają dodatki, które są w stanie chronić urządzenie przed innymi zagrożeniami różnego typu. Głównymi modułami, które producenci implementują w programach antywirusowych są skanery i monitory/skanery rezydentne.

Zadaniem pierwszego jest badanie plików na żądanie użytkownika lub w wyznaczonych przez niego okresach czasu. Przeszukuje on zawartość urządzenia pod kątem znalezienia podejrzanego kodu za pomocą metod heurystycznych. W tym celu skanuje dyski twarde, pendrive i inne urządzenia pamięci masowej. Natomiast monitor lub skaner rezydentny automatycznie bada pliki i służy do kontroli bezpieczeństwa bieżących operacji komputera osobistego.

Zastosowanie programów antywirusowych

Antywirusy są wykorzystywane przede wszystkim do zabezpieczenia danych, które znajdują się na komputerze osobistym. Używa się go również do ochrony przed wirusami na systemie Windows. Wiele z nich samoczynnie uruchamia się wraz z uruchomieniem systemu operacyjnego, przez co ochrona działa praktycznie non-stop. Jego praca opiera się na dokładnej analizie kodu aplikacji i obserwacji innych programów w celu znalezienia nieprawidłowości. Po znalezieniu problematycznego fragmentu program przystępuje do ochrony komputera. Programy antywirusowe sterowane są przy pomocy systemu administracyjnego, a w ich skład wchodzą specjalne bloki funkcjonalne.

Antywirusy mogą stanowić również tarczę sieciową. Zawierają one własną implementację zapory sieciowej, przez co mogą zabezpieczać twoje działania w Internecie. W ten sposób możesz bezpiecznie korzystać z poczty elektronicznej, sprawdzać bezpieczeństwo pobranych plików, a także chronić bankowość elektroniczną i skorzystać z osłony przed włamaniami.

Najważniejszą zaletą i cechą współczesnych programów antywirusowych jest skanowanie, rozpoznawanie i wykrywanie z jednoczesnym usuwaniem złośliwego oprogramowania z pamięci komputera w sposób automatyczny. Co więcej, obecne programy antywirusowe korzystają z dobrodziejstw chmury obliczeniowej, dzięki czemu są odporne na działanie nowych wirusów jeszcze przed wydaniem zaktualizowanej ich definicji. W efekcie mogą one automatycznie dezaktywować nowe złośliwe oprogramowanie. Należy jednak pamiętać o regularnej aktualizacji.

Popularne programy antywirusowe na komputerze z systemem Windows

Obecnie na rynku znaleźć można wiele programów do ochrony antywirusowej. Większość z nich posiada darmową wersję próbną, która jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz tymczasowo sprawdzić działanie konkretnego oprogramowania. To bardzo istotne, ponieważ różnią się one przede wszystkim interfejsem użytkownika, który jest kwestią bardzo indywidualną. Do najpopularniejszych programów antywirusowych zaliczyć można:

  • Avast Antivirus;
  • Norton Commander;
  • Kaspersky;
  • Panda;
  • Bitfender;
  • Avira;
  • Intego.

Avast Antivirus — co warto wiedzieć o osłonie Avast?

Avast Antivirus jest programem, którego głównym zadaniem jest zabezpieczenie twojego komputera przed złośliwym oprogramowaniem. To jeden z najskuteczniejszych oprogramowań tego typu, które charakteryzuje się wysoką skutecznością w wykrywaniu złośliwych aplikacji. Jednakże Avast Antivirus posiada wersję darmową i płatną, która dla wielu nie jest warta swojej ceny. Wszystko ze względu na fakt, że wyróżnia się przede wszystkim usługą dynamicznego VPN, narzędzia Data Shredder itp., które dostępne są również w innych programach w niższych cenach.

Na uwagę zasługuje fakt, że Avast Antivirus jest uniwersalnym narzędziem, ponieważ jest kompatybilny z systemem operacyjnym Windows, Android, Mac oraz iOS. Do tego instalacja programu zajmuje dosłownie kilka minut, więc każdy w krótkiej chwili jest w stanie zainstalować program na dysku twardym urządzenia.

Jak tymczasowo wyłączyć program Avast?

Avast daje możliwość tymczasowego wyłączenia usługi ochrony. Możesz wyłączyć oprogramowanie do ochrony sieci, jeśli chciałbyś przetestować aplikację online. W tym czasie nie musisz rezygnować z aktywnej ochrony offline. Jesteś również w stanie wyłączyć oprogramowanie na określony czas lub dla konkretnych aplikacji.

W celu wyłączenia programu Avast powinieneś kliknąć lewym przyciskiem myszy na ikonę Avast, by na ekranie wyświetlił się interfejs użytkownika. Następnie powinieneś włączyć tryb Ochrona i wybrać opcję Core Shields. W tym miejscu jesteś w stanie tymczasowo wyłączyć program Avast Antivirus. Następnie zobaczysz wyskakujące okienko z prośbą o potwierdzenie. W tym miejscu jesteś w stanie również wybrać przedział czasowy, w którym chcesz wyłączyć Avast dla tej osłony.

Jak wyłączyć Avasta?

Avast Antivirus jest programem, który możesz również całkowicie wyłączyć. W tym celu należy kliknąć ikonę Avast na pasku zadań i wybrać ustawienia. Następnie powinieneś przejść do zakładki Rozwiązywanie problemów z podmenu. Kolejnym krokiem będzie wyłączenie funkcji auto ochrony, dzięki czemu będziesz mógł wyłączyć proces Avast Antivirus w Menedżerze zadań.

Dlaczego użytkownicy chcą tymczasowo wyłączyć Avast?

Niektóre programy lub czynności wykonywane na komputerze mogą wiązać się z koniecznością wyłączenia antywirusa. Jeśli masz problemy z konkretną aplikacją, chciałbyś przetestować oprogramowanie bez wpływu czynników zewnętrznych lub dany program jest blokowany przez funkcję tarczy, powinieneś dezaktywować antywirus, ponieważ może on wpływać na wydajność komputera. Warto jednak wiedzieć, że nie musisz odinstalować aplikacji, gdyż wystarczy tylko dezaktywacja.

Czym jest tryb pasywny w Avaście?

Tryb pasywny w aplikacji Avast wyłącza całkowicie aktywną ochronę, jednocześnie nie zakłócając działania komputera i niezawodności wykrywania wirusów. W trybie pasywnym program Avast Antivirus nadal otrzymuje wszystkie aktualizacje definicji wirusów.

Wiesz już, jak wyłączyć Avasta i kiedy warto zrezygnować z aktywnej ochrony tymczasowo lub na stałe.

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć yahoo

Jak usunąć Yahoo z Google Chrome, Firefox i innych przeglądarek internetowych? Usuń wyszukiwarkę Yahoo w systemie Windows 10

Następny artykuł
jak wyłączyć mikrofon w laptopie

Jak wyłączyć mikrofon w laptopie? Słuchawki i mikrofon w systemie Windows 10. Jak włączyć i poprawić działanie peryferiów?

Zobacz też