Czym są komentarze z dokumentów tekstowych? Jak usunąć komentarze w Wordzie? Microsoft Word — jak usuwać znaczniki?

Jak usunąć komentarze w Wordzie? Czy potrzeba płatnej wersji, by edytować dokumenty tekstowe? Co zrobić, by skasować notatki?
jak usunąć komentarze w wordzie

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak usunąć komentarze w Wordzie oraz w jaki sposób edytować poszczególne fragmenty tekstu, przeczytaj nasz artykuł, w którym wyjaśniamy wszystkie wątpliwości!

Czym jest program Word?

Program Microsoft Word jest procesorem tekstu, który rozwijany jest przez znane przedsiębiorstwo od lat 80. XX. wieku. Pierwotnie był samodzielnym programem, a aktualnie wchodzi w skład pakietu biurowego Microsoft Office. Jest on dystrybuowany w wersji trialware, czyli darmowej na czas okresu próbnego. Po upływie czasu na rejestrację pełnej wersji produktu jego funkcjonalność zostaje znacząco ograniczona. Producent udostępnił jednak aplikację na licencji freeware, która jest uproszczoną wersją Microsoft Word. W jej skład wchodzi Microsoft Word Viewer oraz Office Online. Co więcej, Microsoft Word jest dostępny w wersji uproszczonej na systemach operacyjnych Android i iOS, a także w pełnej wersji na komputerach macOS. Najnowszą wersją programu do edycji dokumentów tekstowych jest Microsoft Word 2021.

Zaawansowane narzędzia do edycji i recenzowania plików tekstowych w aplikacji Microsoft Word ułatwiają współpracę z innymi osobami w celu udoskonalania dokumentu. Idealnym przykładem jest tworzenie komentarzy i adnotacji do konkretnych fragmentów treści.

Do czego służy Word?

Microsoft Word jest programem służącym przede wszystkim do tworzenia dokumentów tekstowych na różne potrzeby. Aplikacja ta jest wyjątkowo wielofunkcyjna i jest wykorzystywana przez wiele grup społecznych w różnym wieku.

Czym są komentarze w dokumentach tekstowych?

Komentarze są częścią dokumentu, która nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. W większości przypadków konkretne fragmenty treści są zaznaczone, na przykład strzałką lub innym kolorem, a dopiero po kliknięciu pozycji pojawi się okno z komentarzem autora lub innego użytkownika. To bardzo przydatne w sytuacjach, gdy pracuje się z dokumentem, na przykład zawodowo lub tworząc pracę na studia. W ten sposób przełożony, promotor, współpracownik lub inna osoba może w proste sposób wpisać swoje uwagi, nie usuwając wątku.

Jak dodać i usuwać komentarze?

Proces komentowania dokumentów tekstowych w programie Microsoft Word jest banalnie prosty. Wystarczy przejść do zakładki komentarze lub przejść do karty z sekcją komentarzy i nacisnąć przycisk Dodaj komentarz. Co więcej, w równie prosty sposób komentarze można usuwać. Pamiętaj jednak, że najpierw należy zapoznać się z ich treścią, ponieważ w niektórych sytuacjach usunięcie pojedynczego komentarza może być nieodwracalne.

Jeśli komentarz do usunięcia nie jest już potrzebny, możesz wybrać pozycję Usuń i skasować go na zawsze. Po zaakceptowaniu czynności żaden zapis nie zostanie przechowany w dokumencie. Z tego powodu lepiej rozwiązywać komentarze, ponieważ mogą one pomóc autorowi śledzić zmiany i w skuteczny sposób pracować z tekstem. Rozwiązywanie komentarzy można porównać do tymczasowego ich usuwania lub schowania ich w mniej widoczne miejsce. W ten sposób możesz usunąć komentarze tak, aby recenzent lub autor mógł w razie potrzeby do nich wrócić.

Czy można usunąć wszystkie komentarze w Wordzie?

Program Microsoft Word daje możliwość usuwania wszystkich komentarzy, a także pojedynczych wątków. W celu skasowania adnotacji z konkretnego miejsca należy zaznaczyć fragment skomentowanego tekstu i wybrać opcję Recenzja. Następnie można przejść do usunięcia konkretnego komentarza. Zakładka recenzja daje również opcję skasowania wszystkich komentarzy. Jeśli chcesz usunąć wszystkie adnotacje, przejdź do zakładki Recenzja, gdzie znajdziesz odpowiednią funkcję. Warto wiedzieć, że komentarze są bardzo przydatne i wygodne, szczególnie gdy kilka osób pracuje z tekstem. Mogą one być wyświetlane lub ukrywane poprzez opcję Pokaż Mark.

W celu edycji pliku w większości przypadków wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w wybrany fragment tekstu. W ten sposób wiesz już, jak usunąć komentarze w Wordzie!

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć profil zaufany

Jak usunąć profil zaufany? W jaki sposób potwierdzać dokumenty? Czy można przedłużać PZ? Czy konieczna jest wizyta w urzędzie?

Następny artykuł
jak usunąć konto na allegro

Jak usunąć konto na Allegro? Sprawdź jak usuwać takie konta bez zbędnych formalności!

Zobacz też