Jak otworzyć plik 7z z hasłem? Czy wypakowanie dokumentów z archiwum na hasło jest trudne? Jakie oprogramowanie jest potrzebne?

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i często otrzymujesz od klientów zabezpieczone hasłem pliki? Masz problem z otwarciem zahasłowanego archiwum? Dowiedz się, jak otworzyć plik 7z z hasłem!
jak otworzyć plik 7z z hasłem

Pliki 7z z hasłem są często używane do wysyłki obszernej dokumentacji w jednym archiwum. Jeśli chcesz przesłać duże pliki, które jednocześnie powinny być zabezpieczone, koniecznie wykorzystaj oprogramowanie archiwizujące. Pliki 7z rozpakujesz bez problemu za pomocą programów 7-zip i WinRAR. Chcesz wiedzieć, jak otworzyć plik 7z z hasłem? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w poniższym artykule.

Jak otworzyć plik 7z z hasłem? Jakie oprogramowanie będzie potrzebne?

Otrzymałeś plik 7z i nie wiesz, w jaki sposób go otworzyć? Potrzebujesz dedykowanego oprogramowania komputerowego, które umożliwia obsługę archiwów. Wystarczy, że wejdziesz w wyszukiwarkę internetową i znajdziesz program obsługujący pliki z rozszerzeniem 7z lub RAR. Pobierz aplikację na swój komputer i zainstaluj ją. Następnie przejdź do wypakowywania archiwum, które jest zabezpieczone hasłem.

Pliki 7z, na które zostało nałożone hasło, najczęściej zawierają poufne dane

Nikt bez powodu nie zabezpiecza utworzonych archiwów. Otwieraj tylko sprawdzone pliki, które otrzymałeś od zweryfikowanych osób. Często zdarza się, że na twoją skrzynkę e-mail zostaną dostarczone pliki 7z z hasłem dostępu, które zawierają w sobie groźne wirusy komputerowe.

Otwieranie plików 7z z hasłem – krok po kroku

Chcesz wiedzieć, jak otworzyć plik 7z z hasłem? To proste. Wystarczy, że masz już właściwe oprogramowanie. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na archiwum i wybierz opcję wypakowania plików. Na typ etapie program poprosi cię o podanie hasła dostępu. Jeśli wpiszesz prawidłowe, otrzymasz dostęp do danych. Kiedy jednak podasz błędne hasło, program odrzuci proces wypakowywania danych na dysk.

Wskazanie lokalizacji zapisania pliku

Po podaniu prawidłowego hasła do pliku 7z aplikacja komputerowa zapyta o miejsce, gdzie zostaną wypakowane dane z archiwum. Najlepiej wskaż nowy folder o takiej samej nazwie, jaką ma archiwum. W ten sposób szybko odnajdziesz pliki wypakowane z zabezpieczonej paczki danych. Kiedy proces wypakowywania zakończy się sukcesem, zostaniesz powiadomiony o tym fakcie stosownym komunikatem.

Jak otworzyć plik 7z z hasłem – czy bez kodu dostępu da się otworzyć archiwum?

Otwieranie plików 7z lub innych z hasłem jest dość proste. Pamiętaj, że warunkiem sprawnego otworzenia pliku jest posiadanie aktualnego kodu dostępu. W przeciwnym razie archiwum będzie niemożliwe do otwarcia. Ciągle zastanawiasz się, jak otworzyć plik 7z z hasłem? Proces ten niewiele różni się od zwykłego rozpakowywania danych bez zaszyfrowanego hasła w archiwum.
Wiesz już, jak otworzyć plik 7z z hasłem. Zapomniałeś hasła dostępu i nie masz kontaktu z właścicielem archiwum? Chcesz wiedzieć, czy jesteś w stanie złamać hasło do paczki danych? Oczywiście istnieją sposoby na łamanie haseł, jednakże takie metody nie są legalne. Jeśli chcesz otworzyć zabezpieczone pliki hasłem, zawsze poproś właściciela o kod dostępu. Pamiętaj, że bez odpowiedniego oprogramowania otwieranie plików 7z z hasłem oraz innych paczek danych będzie praktycznie niemożliwe.

Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak zabezpieczyć plik hasłem

Jak zabezpieczyć plik hasłem? W jaki sposób zaszyfrować prywatne pliki na komputerze? Jakie hasło ustawić?

Następny artykuł
jak zrobić obraz płyty

Jak zrobić obraz płyty w systemie Windows? Czym są pliki ISO? Do czego służą obrazy płyty?

Zobacz też