Jak wyłączyć touchpad? Poznaj prosty sposób!

Używasz laptopa do pracy i wielu innych zadań? W takim razie koniecznie sprawdź, jak wyłączyć touchpad, ta umiejętność może się przydać!
jak wyłączyć touchpad

Sprzęt elektroniczny jest obecny w życiu każdego człowieka. Z pewnością nie wyobrażasz sobie codziennego funkcjo wania bez laptopa, telefonu, bezprzewodowych słuchawek i wielu innych gadżetów. Internet w dzisiejszych czasach jest źródłem informacji, zabawy i kreowania swojej tożsamości. Zdecydowanie można powiedzieć, że wymienione produkty ułatwiają wykonywanie wielu czynności. Możesz pracować i kontaktować się z innymi ludźmi niezależnie do miejsca, w którym przebywasz. Oczywiście nie każdy musi świetnie znać się na sprzęcie, aby móc z niego korzystać. Jeśli zastanawiasz się, jak wyłączyć touchpad – za chwilę wszystkiego się dowiesz!

Nowoczesne technologie

Jesteś w stanie wyobrazić sobie współczesny świat bez internetu, smartfona, komputera i różnych innych gadżetów? Nie da się zaprzeczyć, że to bardzo trudne zadanie. Sprzęty elektroniczne i nowe technologie na stałe wpisały się w naszą codzienność. Wpływają zarówno na życie zawodowe, jak i osobiste – między innymi ułatwiają pracę i kontakty z innymi ludźmi. Choć oczywiście nie brakuje również negatywnych stron korzystania z nowych technologii. Najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie umiaru i odnalezienie równowagi. 

Laptop – narzędzie do pracy i rozrywki!

Komputer to urządzenie, bez którego w dzisiejszych czasach nie da się wykonywać wielu obowiązków związanych z pracą zawodową. Służy również do rozrywki – oglądania filmów, grania w gry komputerowe, może być również narzędziem do nauki i uczestnictwa różnych szkoleniach online. Jednak laptop, w porównaniu do komputera stacjonarnego daje użytkownikowi znacznie większą mobilność. Właśnie dlatego wiele osób korzysta właśnie z takiego rozwiązania. 

Co to jest touchpad?

Laptopy coraz częściej zastępują komputery stacjonarne. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż posiadanie laptopa ma wiele zalet. Przede wszystkim to małe urządzenia, która można wszędzie ze sobą zabrać. Nie potrzebujesz dużego biurka, możesz pracować lub oglądać filmy leżąc na kanapie. Laptopy wyposażone są w touchpad, który nazywany jest również gładzikiem lub panelem dotykowym. To element laptopa, który zastępuje klasyczną myszkę. Wykonując odpowiednie ruchy palcem po gładziku, uzyskasz dokładnie taki sam efekt, jak operując myszką. Zazwyczaj touchpad w laptopie wyposażony jest dodatkowo w dwa przyciski. Oczywiście wiele zależy od konkretnego modelu i marki urządzenia. Touchpad to świetne rozwiązanie, szczególnie gdy często korzystasz z laptopa na przykład w pociągu i innych miejscach, w których po prostu nie masz miejsca na używanie klasycznej myszki do komputera. 

Jak wyłączyć touchpad?

Touchpad, czyli panel dotykowy funkcjonuje na takiej same zasadzie, jak ekrany dotykowe. Jednak w niektórych sytuacjach może się okazać, że touchpad będzie przeszkadzał Ci w pracy. Na szczęście w każdej chwili możesz go wyłączyć, a potem włączyć ponownie. Chcesz wiedzieć, jak wyłączyć touchpad w laptopie? Najprostszym sposobem na wyłączenie panelu dotykowego jest użycie odpowiedniego skrótu klawiszowego: Fn+F6. Natomiast jeśli w Twoim laptopie nie ma takiej możliwości, możesz wejść w ustawienia, a następnie w panel sterowania – touchpad – wyłącz. Konkretna metoda zależy od producenta i modelu Twojego laptopa. 

Laptop to urządzenie, które można wykorzystywać między innymi do pracy lub rozrywki. Taki sprzęt wyposażony jest w touchpad, który pełni funkcję myszki. Najprostszym sposobem na wyłączenie panelu dotykowego jest użycie odpowiedniego skrótu klawiszowego. Oczywiście to, czy dana metoda zadziała, zależy od modelu i marki Twojego sprzętu. 

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak wyłączyć kamerę w laptopie

Jak wyłączyć kamerę w laptopie i mikrofon? Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku!

Następny artykuł
jak podzielić dysk na partycje

Jak podzielić dysk na partycje? Poznaj szczegółową instrukcję!

Zobacz też