Jak usunąć Avasta? Czy warto usunąć oprogramowanie antywirusowe? Czym zastąpić ten program?

Korzystanie z programu antywirusowego nie jest koniecznie. Specjaliści IT polecają jednak instalacje programu, który ochroni sprzęt komputerowy przed wirusami i niebezpiecznymi plikami. Sprawdź, jak usunąć Avasta!
jak usunąć avasta

Avast Antivirus to oprogramowanie, które znane jest wśród użytkowników komputerów stacjonarnych i laptopów. Producentem jest czeska firma, która działa już sprawnie od 1991 roku. Obecnie antywirus dostępny jest aż w 186 krajach i 43 wersjach językowych. Oprogramowanie udostępniane jest w wersji darmowej i płatnej dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Nie chcesz już korzystać z programu tego dostawcy? Dowiedz się, jak usunąć Avasta ze swojego komputera.

Bezpieczeństwo komputera a oprogramowanie antywirusowe Avast

W dzisiejszych czasach kwestie bezpieczeństwa w sieci są bardzo ważne. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż coraz więcej plików pobieranych z sieci i stron internetowych zawiera groźne wirusy. Avast to jeden z najczęściej wybieranych programów antywirusowych przez użytkowników komputerów. Zwiększa prywatność, bezpieczeństwo i jednocześnie cechuje się największą wykrywalnością zagrożeń w sieci. Dużym atutem tego oprogramowania jest brak konieczności opłacania usługi abonamentowej. Wersja podstawowa programu Avast dostępna jest całkowicie za darmo.

Jak usunąć Avasta? Krótki poradnik

Wbrew pozorom proces usunięcia oprogramowania antywirusowego z komputera jest bardzo prosty. Chcesz wiedzieć, jak usunąć Avasta ze swojego urządzenia? Oto kilka czynności, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się programu. Możesz to zrobić za pomocą dedykowanego oprogramowania Avast Uninstall Utility. Zapisz je na swoim komputerze, a następnie uruchom plik instalacyjny jako administrator. Na etapie usuwania programu Avast z komputera zostaniesz poproszony o włączenie sprzętu w trybie awaryjnym. Dzięki temu deinstalator będzie w stanie wyczyścić wszystkie pliki oprogramowania Avast znajdujące się na twoim urządzeniu. 

Wskaż lokalizację oprogramowania

Po ponownym uruchomieniu komputera Avast Uninstall Utility poprosi o wskazanie lokalizacji zainstalowanego oprogramowania, które przeznaczone jest do usunięcia. Jeśli wcześniej zainstalowałeś program w domyślnej lokalizacji, nie musisz już nic robić. Kolejno wybierz opcję deinstalacji programu i poczekaj kilka minut na przeprowadzenie całego procesu. Po pozytywnym zakończeniu usuwania plików zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie komputera. Wiesz już, jak usunąć Avasta? To prosty proces, z którym poradzisz sobie nawet bez zaawansowanej wiedzy technicznej o komputerach.

Program antywirusowy Avast usuniesz też bezpośrednio z menu instalatora Windows 

Wystarczy, że w menu start wejdziesz w zakładkę dotyczącą programów, a następnie klikniesz przycisk odinstalowania oprogramowania. Następnie uruchomi się kreator deinstalacji Avast. Sam proces usunięcia plików w tym przypadku również nie trwa więcej niż kilka minut.

Jak usunąć Avast i nie stracić ochrony komputera przed wirusami?

Uruchomienie dwóch programów antywirusowych jednocześnie to zły pomysł. Chcesz zmienić oprogramowanie chroniące twój komputer przed zagrożeniami płynącymi z sieci i nie tylko? Dowiedz się, jak usunąć Avasta jeśli wciąż korzystasz z tego programu. Najlepiej wybierz od razu nowy program, który przeznaczony jest do ochrony przed wirusami. W sieci znajdziesz wiele propozycji od dostawców zarówno darmowych, jak i płatnych rozwiązań.

Kiedy już pozbędziesz się Avasta ze swojego komputera, czym prędzej zainstaluj nowe oprogramowanie. Pamiętaj, że każda chwila bez ochrony antywirusowej w komputerze to ogromne ryzyko dla plików, które na nim przechowujesz. Sposobów, jak usunąć Avasta jest kilka. Wybierz najkorzystniejszy dla siebie i w ciągu kilkunastu minut zmień oprogramowanie antywirusowe na innego dostawcę.

Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak sprawdzić czy telefon jest kradziony

Jak sprawdzić, czy telefon jest kradziony? Jak działają czarne listy numerów IMEI? Gdzie szukać numeru IMEI urządzenia?

Następny artykuł
jak sprawdzić mikrofon

Jak sprawdzić mikrofon? W jaki sposób podłączyć mikrofon do komputera? Czy konfiguracja mikrofonu w systemie Windows jest trudna?

Zobacz też