Jak udostępnić plik na Dysku Google? Kto może mieć dostęp do dokumentów na dysku? Czy to bezpieczne?

Zarządzanie zasobami Dysku Google jest przede wszystkim wygodne i intuicyjne. Zarówno duże korporacje, jak i osoby prywatne korzystają dysku sieciowego. Sprawdź, jak udostępnić plik na Dysku Google i nadać konkretne uprawnienia.
jak udostępnić plik na dysku google

Posiadanie konta Google to wiele przywilejów i udogodnień. Dzięki funkcjom dostępnym w ramach Dysku Google możesz wygodnie udostępniać zasoby w sieci praktycznie każdemu. Nawet odbiorcy, którzy nie posiadają konta w Google, mogą wygodnie przeglądać udostępnione przez ciebie pliki. Sprawdź, jak udostępnić plik na Dysku Google. Zadbaj o przyznanie właściwych uprawnień. Dzięki temu unikniesz ryzyka, że nieautoryzowane osoby będą mieć wgląd w twoje dokumenty na dysku w chmurze.

Dysk Google i udostępnianie plików. Jak udostępnić plik na Dysku Google i jakie uprawnienia wybrać?

Zarządzanie zasobami na dysku sieciowym stało się obecnie niezwykle popularne. Cechą takiego rozwiązania jest głównie bezpieczeństwo oraz swoboda działania. Masz już konto Google i dostęp do dysku? W takim razie skończ z mozolnym przesyłaniem załączników lub linków w korespondencji e-mail. Nowoczesny Dysk Google pozwala na udostępnianie linków do zasobów znajdujących się bezpośrednio w chmurze. Zastanawiasz się, jak udostępnić plik na Dysku Google? To proste. Zanim jednak wyślesz link drugiej osobie, nadaj mu właściwe uprawnienia. Jako właściciel pliku nadaj osobom posiadającym link takie uprawienia, jak:

  • wyświetlanie;
  • komentowanie;
  • edycja.

To trzy podstawowe uprawnienia, jakie przyznasz osobom posiadającym link do twoich zasobów. Generujesz link do konkretnego pliku lub folderu na Dysku Google? Pamiętaj, że każdy, kto go otrzyma, będzie mieć dostęp do udostępnionych danych. Chcesz przyznać uprawnienia tylko konkretnym osobom bez możliwości rozpowszechniania? W tym przypadku wystarczy, że wpiszesz w zakładce udostępniania konkretne adresy e-mail. Dzięki temu tylko przydzielone konta będą przeglądać, komentować lub wyświetlać udostępnione dla nich zasoby.

Jak udostępnić plik na Dysku Google? Krok po kroku

Chcesz wiedzieć, jak udostępnić plik na Dysku Google? To proste. Takie czynności wykonasz:

  • na komputerze;
  • na urządzeniu mobilnym;
  • w przeglądarce Internetowej.

Wystarczy, że otworzysz aplikację Dysku Google i wybierzesz pliku lub foldery do udostępnienia. Następnie kliknij przycisk udostępniania, zaznacz osoby, które otrzymają dostęp i zatwierdź operację. Przydzielone do udostępnionych zasobów adresy e-mail otrzymają stosowne powiadomienie o przyznaniu nowych uprawnień. Samo udostępnianie plików i folderów jest proste. Zawsze pamiętaj, aby nadać właściwe uprawnienia. Na edytowanie plików pozwól tylko osobom, którym naprawdę ufasz.

Czy udostępnianie plików na Dysku Google jest bezpieczne?

Udostępnianie plików jest w pełni bezpieczne pod warunkiem, że nowym użytkownikom nadasz właściwe uprawnienia. Ograniczaj je do komentowania lub wyświetlania, a twoje dane na pewno będą bezpieczne. Pamiętaj o tym, gdyż przy nadmiernej swobodzie uprawnień okazuje się, że nieautoryzowane osoby otrzymują dostęp do zasobów twojego dysku, co może być opłakane w skutkach.

Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak zmienić plik pdf na jpg

Jak zmienić plik PDF na JPG? Czy konwersja plików PDF na obrazy JPG jest możliwa? Jakie oprogramowanie jest potrzebne?

Następny artykuł
jak skopiować kontakty z telefonu na komputer

Jak skopiować kontakty z telefonu na komputer? Kiedy warto przenieść kontakty i jak można je przywrócić?

Zobacz też