Jak otworzyć plik xlsx? Co to za rozszerzenie dokumentu? Czy arkusze kalkulacyjne otwierają się tylko w programie Excel?

Pracujesz na komputerze i tworzysz arkusze kalkulacyjne? Pliki z rozszerzeniem xlsx to twoja codzienność? Koniecznie sprawdź, jak otworzyć plik xlsx i czy jest to możliwe bez użycia programu Excel.
jak otworzyć plik xlsx

Pliki w formacie xlsx otwierane są najczęściej przez aplikacje zestawu Microsoft Office lub bezpośrednio na Dysku Google. Dokumenty z tym rozszerzeniem otworzysz też bez problemu na swoim telefonie z systemem Android i aplikacją Arkusze. Format xlsx jest doskonałym przykładem podstawowego pliku dla arkuszy kalkulacyjnych. Zastanawiasz się, jak otworzyć plik xlsx? Obecna technologia pozwala na przeglądanie tego typu plików nawet bez użycia programu Excel.

Pliki xlsx – co to takiego?

Pliki z rozszerzeniem xlsx to nic innego, jak dokumenty arkuszy kalkulacyjnych. Ich otwieranie możliwe jest w innych programach niż Excel. Otwierasz takie dokumenty w zewnętrznych narzędziach? W takim razie mogą wystąpić pewne problemy z poprawnością wyświetlanych danych. Dokumenty w formacie xlsx to najczęściej występujące pliki, które dotyczą arkuszy kalkulacyjnych. Chcesz wiedzieć, jak otworzyć plik xlsx? Poniżej znajdziesz wiele ciekawych informacji na ten temat.

Programy do otwierania plików xlsx. Jak otworzyć plik xlsx w praktyce?

Zastanawiasz się, jak otworzyć plik xlsx? To proste. Nie potrzebujesz do tego dedykowanego programu MS Excel, choć jest to wskazane dla poprawności wyświetlanych danych. W zewnętrznych aplikacjach obsługujących ten typ plików będziesz mieć dostęp do:

  • przeglądania;
  • komentowania;
  • drukowania.

Niestety edycja pliku arkusza kalkulacyjnego poza dedykowanym oprogramowaniem będzie utrudniona. Kiedy już chcesz edytować wybrany plik z rozszerzeniem xlsx, koniecznie zainstaluj program MS Office lub jego bezpłatny zamiennik np. LibreOffice. Do samego wyświetlania danych zawartych w arkuszu wystarczy ci program taki, jak Microsoft Excel Viewer. Ta aplikacja na komputer pozwala na wyświetlanie plików xlsx zapisanych w programie Excel nowszym niż 2007 rok. 

Pliki xlsx a Dysk Google – jak otworzyć plik xlsx w chmurze?

Oprócz stacjonarnego otwierania plików xlsx na stacji roboczej możesz wygodnie wrzucić dokument z tym rozszerzeniem na swój Dysk Google. Dzięki temu szybko przekonwertujesz plik do rozszerzenia obsługiwanego przez chmurę. Po wrzuceniu dokumentu na dysk otworzysz go bez problemu nawet w ciągu kilku sekund i to z możliwością pełnej edycji. Pamiętaj, że dokumentu MS Excel są w pełni kompatybilne z arkuszami Dysku Google.

Otwieranie plików xlsx jest proste i nie wymaga od użytkownika skomplikowanej wiedzy z zakresu IT i nowoczesnych technologii. Osoby pracujące na co dzień z arkuszami kalkulacyjnymi powinny wiedzieć, jak otworzyć plik xlsx nawet bez dedykowanych aplikacji dla tego typu dokumentów.

Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak wyłączyć aktualizację windows 7

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 7? Czy dezaktywacja aktualizacji jest bezpieczna? Czym są aktualizacje w Windows?

Następny artykuł
jak otworzyć plik xml w pdf

Jak otworzyć plik XML w PDF? Czym są pliki XML i jakie programy nadają się do ich konwersji?

Zobacz też