Jak wyłączyć Adblocka? Blokowanie reklam w przeglądarce – Firefox, Opera, Edge i Chrome. Jak sprawdzić wtyczkę Adblock?

Czym jest Adblock? Po co używać blokady reklam w przeglądarce? Kiedy warto wyłączyć wtyczkę blokowania reklam? Jak ona działa? Jeśli masz jeszcze inne wątpliwości, rozwiejemy je. Dowiedz się wszystkiego z poniższego artykułu!
jak wyłączyć adblocka

Coraz częściej internauci używają różnego rodzaju dodatków i rozszerzeń. Dlaczego niektóre z nich są szczególnie popularne? Wszystko za sprawą reklam, które często są irytujące, a czasem mogą być zagrożeniem dla twojego bezpieczeństwa w sieci. W niektórych przypadkach konieczne może być jednak wyłączenie wtyczki. Jak wyłączyć Adblocka w przeglądarce? Jeśli chcesz poznać odpowiedź, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Czym jest Adblock?

Adblock jest wtyczką, którą można zainstalować w przeglądarce. To oprogramowanie, które ma na celu blokowanie reklam, inwazyjnych treści i wirusów, które mogą znajdować się na stronach internetowych. W związku z rozwojem internetu rozszerzenie Adblock zyskało ogromną popularność, a dla wielu interanutów używanie go jest wręcz oczywiste. Z programu korzysta ponad 40 milionów użytkowników, a w samym Google Chrome został pobrany ponad 200 milionów razy! Czasem jednak w niektórych sytuacjach blokadę reklam należy wyłączyć. Dlaczego to konieczne? Jak wyłączyć Adblocka w przeglądarce? Na te pytania odpowiemy nieco później.

Jak sprawdzić, czy Adblock działa w danej witrynie?

Na początku trzeba w ogóle wiedzieć, czy w twojej przeglądarce jest zainstalowane oprogramowanie blokujące wyświetlanie szkodliwych i niebezpiecznych reklam. Każda nowoczesna przeglądarka ma możliwość instalacji wtyczek. Najczęściej można je znaleźć w prawym górnym rogu lub w opcjach, które znajdują się pod przyciskiem trzech kropek. Jeśli chcesz sprawdzić, czy program do blokowania reklam działa, powinieneś kliknąć opcje rozszerzeń, a następnie znaleźć opcję Adblock, która ma czerwoną ikonkę przypominającą znak drogowy STOP. Należy kliknąć jego symbol i sprawdzić, czy jest aktywny w danej witrynie.

Blokowanie reklam – czy Adblock Plus jest lepszym rozwiązaniem?

Podstawowa wersja programu funkcjonuje na rynku od prawie 10 lat. Natomiast Adblock Plus to rozwiązanie, które jest dostępne na najpopularniejszych przeglądarkach. Zwiększa bezpieczeństwo oraz prywatność użytkowników za sprawą ochrony danych oraz dokładnej dokumentacji kodu źródłowego. Ponadto ta wersja pozwala reklamodawcom stworzyć listę reklam, które nie są natrętne, przez co obie strony są zadowolone.

Jak wyłączyć Adblocka?

W niektórych przypadkach warto jednak wyłączyć Adblock w swojej przeglądarce. To bardzo proste zadanie, z którym poradzi sobie nawet najmniej zaawansowany użytkownik internetu. Jak wyłączyć Adblocka? Można to zrobić na kilka sposobów.

  1. Jeśli chcesz wyłączyć Adblock, powinieneś znaleźć w prawym górnym rogu ikonę aplikacji lub opcję rozszerzeń w narzędziach przeglądarki.
  2. Możesz wstrzymać działanie wtyczki na wszystkich stronach do momentu ponownego jej uruchomienia (ręcznego).
  3. Program pozwala ręcznie znieść blokowanie reklam na danej stronie.
  4. Można również wyłączyć działanie aplikacji na konkretnej witrynie, a także w danej domenie. Jest to szczególnie przydatne w momencie, gdy często odwiedzasz daną stronę.

Ponadto można usunąć Adblock na stałe z przeglądarki internetowej.

Po co wyłączać blokowanie reklam?

Jednak po co w ogóle zastanawiać się, jak wyłączyć Adblocka, skoro jego zadaniem jest blokowanie niepotrzebnych reklam? Wszystko dlatego, że są wyjątki od reguły, szczególnie w momencie, gdy chodzi o zarabianie w internecie. Bardzo często serwisy marketingowe, a także inne portale czerpią zyski z reklam, a niektóre z nich nawet płacą użytkownikom za korzystanie z ich strony. W tym celu jest jednak potrzebne wyłączenie wtyczki Adblock, ponieważ w ten sposób ogranicza się przychody witryny. W trakcie blokowania ich za pomocą wtyczki nie będziesz oglądać reklam, a w efekcie właściciele strony nie otrzymają pieniędzy, a co za tym idzie, ty nie dostaniesz wynagrodzenia. Niektóre serwisy uniemożliwiają użytkownikowi dostęp do treści i odblokowują go wówczas, gdy wyłączy Adblocka.

Google Chrome, Mozilla Firefox, Edge, Opera czy Safari – jak wyłączyć wtyczkę w konkretnej przeglądarce?

Jak wyłączyć Adblocka lub usunąć go na stałe w różnych przeglądarkach?

  1. W przeglądarce Chrome na komputerze z systemem Windows należy kliknąć ikonę Adblocka i wybrać opcję „Usuń z Chrome”. W ten sposób całkowicie usuniesz wtyczkę.
  2. W przeglądarkach Microsoftu trzeba wejść w trzy kropki i wybrać zarządzanie aplikacją. Następnie należy zmienić opcję na „Wyłączone”.
  3. Mozilla Firefox wymaga uruchomienia opcji „Dodatki”. Następnie powinieneś wybrać „Rozszerzenia”, a ostatecznie wyłączyć dodatek.
  4. W Operze znajdziesz Adblock w prawym górnym rogu, podobnie jak w poprzednich przypadkach.

Wiesz już, jak wyłączyć Adblocka w przeglądarce. Proces ten jest bardzo prosty, ponieważ opiera się na kliknięciu odpowiedniej ikonki i zaznaczeniu właściwej opcji. To bardzo ważne, byś wiedział, w jaki sposób wyłączyć wtyczkę. W niektórych przypadkach korzystanie z witryny internetowej może być bowiem niemożliwe z włączonym Adblockiem.

Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny artykuł
jak edytować plik pdf

Jak edytować dokumenty PDF? Edytor PDF online. PDF za darmo. Jak edytować plik PDF na komputerze?

Zobacz też