Jak włączyć AdBlocka? Co to za oprogramowanie? Czy blokowanie reklam to dobry pomysł?

Obecnie każda przeglądarka ma możliwość zainstalowania dodatkowych rozszerzeń. Jednym z nich jest właśnie AdBlock. Sprawdź, jak włączyć AdBlocka w Google Chrome lub Firefox.
jak włączyć adblocka

Jako użytkownik przeglądarek internetowych na pewno chcesz wiedzieć, jak włączyć AdBlocka. Tego typu dodatkowe oprogramowanie umożliwia zablokowanie niechcianych reklam. Dzięki temu ograniczysz ilość wyświetlanych treści reklamowych do minimum. Pamiętaj, że instalacja tego rozszerzenia często uniemożliwia otwieranie stron www. Agresywne działanie programu do blokowania reklam często niesie ze sobą odwrotne skutki niż w założeniach. Wystarczy, że klikniesz odpowiedni przycisk, a włączysz lub wyłączysz AdBlocka w razie potrzeby. Czytaj dalej!

AdBlock – co to takiego?

Zanim dowiesz się, jak włączyć AdBlocka, przeczytaj, na czym polega działanie tego programu. Tego typu narzędzia służą przede wszystkim do blokady niechcianych treści w przeglądarce internetowej. Niezależnie od tego, z jakiej przeglądarki www korzystasz, bez problemu zainstalujesz na niej dodatkową wtyczkę AdBlocka. Aktualnie z możliwości blokowania reklam na stronach internetowych poprzez wtyczkę do przeglądarki Firefox i innych korzysta już około 40 mln użytkowników. Rozszerzenie AdBlock pobrano łącznie ponad 200 mln razy. Chcesz wiedzieć, jak włączyć AdBlock na swoim komputerze? Poniżej znajdziesz istotne wskazówki na ten temat.

AdBlock – gdzie można z niego korzystać? Na jakich urządzeniach działa AdBlock?

Bloker reklam AdBlock dostępny jest na różnych platformach. Jako użytkownik, który chce blokować reklamy w przeglądarce, możesz pobrać oprogramowanie praktycznie na każdy system. Wyskakujące okna i reklamy zablokujesz za pomocą AdBlocka w:

  • smartfonie z systemem Android lub iOS;
  • przeglądarce na komputerze np. Chrome, Firefox, MS Edge.

AdBlock to funkcjonalne narzędzie, z którego może korzystać praktycznie każdy. Pamiętaj, iż jest to darmowe oprogramowanie, które blokuje reklamy i w razie potrzeby odblokowuje je. Wystarczy, że wiesz, gdzie znajduje się przycisk aplikacji, a bez problemu wyłączysz blokowanie reklam w dowolnym momencie.

Jak włączyć AdBlocka w Chrome, Mozilla Firefox lub Operze? Krok po kroku

Szukasz najlepszej opcji, aby zablokować irytujące reklamy w internecie? Jest jeden prosty sposób. Dowiedz się, jak włączyć AdBlocka w Chrome i nie tylko. Oto krótki poradnik, dzięki któremu szybko przeprowadzisz proces instalacji tego rozszerzenia.

  1. Wejdź na stronę, z której pobierzesz oprogramowanie.
  2. Ściągnij rozszerzenie na swój komputer i zainstaluj je w przeglądarce.
  3. Odszukaj przycisk funkcyjny na pasku opcji w swojej przeglądarce.

To wszystko, co musisz zrobić. Skorzystaj z funkcjonalności, jakie oferuje ci rozszerzenie AdBlock. Włączenie blokady reklam jest proste i wygląda podobnie we wszystkich przeglądarkach komputerowych. Proces instalacji programu AdBlock wygląda nieco inaczej w przypadku urządzeń mobilnych. W celu pobrania stosownej aplikacji zaloguj się do Google Store lub innego serwisu z aplikacjami i pobierz AdBlocka.

Odblokowywanie reklam w AdBlock – kiedy to zrobić i w jaki sposób?

Nawet jeśli blokujesz skutecznie reklamy Internetowe, pamiętaj, że niektóre strony www wymagają odblokowania opcji wyświetlania reklam. W przeciwnym razie nie wejdziesz na adres wybranego serwisu ze względu na wykrycie oprogramowania do blokady reklam. Wiesz już, jak włączyć AdBlocka, ale czy wiesz też, jak odblokować reklamy? To równie proste, jak instalacja samej wtyczki blokującej irygujące cię treści.

Wystarczy, że klikniesz przycisk dotyczący AdBlocka w przeglądarce. Następnie przejdź do ustawień i wyłącz całkowicie blokowanie reklam. W ustawieniach określisz także wyjątki stron www, dla których działanie aplikacji AdBlocka będzie dezaktywowane.

Czy instalacja AdBlocka jest w pełni darmowa? Jak włączyć AdBlocka na swoim komputerze?

Chcesz blokować wyskakujące okienka w przeglądarce Google Chrome, Mozilla Firefox lub jakiejkolwiek innej? Obecnie bez najmniejszego problemu pozbędziesz się niechcianych reklam. Zainstaluj wtyczkę do przeglądarki lub aplikację mobilną na swoim smartfonie o nazwie AdBlock. Pamiętaj, że ten program dostępny jest dla każdego w 100% za darmo. Nie będziesz zobowiązany do opłacenia żadnego abonamentu lub subskrypcji wtyczki. To w dużej mierze ta cecha sprawia, że coraz więcej użytkowników przeglądarek www decyduje się na zainstalowanie oprogramowania do blokowania reklam w Chrome i nie tylko.

Czy warto zainstalować AdBlocka na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym?

Teraz już wiesz, jak włączyć AdBlocka w swojej przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Kwestia opłacalności instalacji takiego oprogramowania jest często sporna. Wynika to głównie ze względu na fakt, iż niektóre strony www nie zostaną poprawnie otworzone, jeśli reklamy są zablokowane. Na szczęście nawet po instalacji wtyczki blokującej możesz ustalić w jej ustawieniach wyjątki dla poszczególnych serwisów internetowych. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do wszystkich zasobów internetu, a jednocześnie zablokujesz niechciane reklamy.

Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak zablokować reklamy

Jak zablokować reklamy w przeglądarce na komputerze i telefonie?

Następny artykuł
jak podłączyć router

Jak podłączyć router? Jak działa bezprzewodowy router Wi-Fi? Czy możliwa jest samodzielna konfiguracja sieci bezprzewodowej w domu?

Zobacz też