Jak otworzyć plik EPUB w najprostszy sposób?

Skoro tutaj trafiłeś, to zapewne masz plik EPUB, który chciałbyś otworzyć, lecz całkowicie nie wiesz, jak to zrobić. Czytając nasz artykuł, uzyskasz odpowiedź na pytanie, jak otworzyć plik EPUB w szybki i prosty sposób.
Jak otworzyć plik EPUB

Czytanie książek w postaci elektronicznej jest dzisiaj bardzo popularne. Te natomiast są zapisywane zwykle w postaci plików EPUB. To format, który opiera się o znaczniki definiujące strukturę e-booka, przechowuje wszystkie pliki, które są elementem książki w jednym skompresowanym pliku. Jeśli i ty chciałbyś sięgać po książki w takiej formie, to zapewne prędzej czy później będziesz się zastanawiać, jak otworzyć plik EPUB? Potrzebny Ci będzie do tego odpowiedni program. Dowiedz się więcej!

Dlaczego nie możesz otworzyć pliku EPUB?

Jeśli masz problem z otworzeniem pliku EPUB, to najprawdopodobniej po prostu nie masz zainstalowanej odpowiedniej aplikacji na swoim urządzeniu. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni program i go zainstalujesz. Po wykonaniu tej czynności komputer sam powiąże zainstalowane oprogramowanie z plikiem EPUB.

Jakie programy służą do otwierania pliku EPUB?

Jak otworzyć plik EPUB? Aby to zrobić, możesz skorzystać jednego z poniższych programów. Przedstawiamy ci te najpopularniejsze, które pozwolą ci na swobodną pracę z plikami posiadającymi rozszerzenie EPUB.

 • Calibre;
 • Sony Reader;
 • Comic Book Reader;
 • Adobe InDesign;
 • FBReader;
 • Sigil;
 • QuarkXPress.

Co ważne: pobieraj programy do obsługi plików EPUB wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. 

Jak otworzyć plik EPUB w Calibre w systemie Windows?

Jednym z najpopularniejszych programów do otwierania plików EPUB w systemie Windows jest Calibre. Na jego przykładzie pokażemy ci, jak otworzyć plik EPUB.

 1. Pobierz i zainstaluj program Calibre na swoim urządzeniu.
 2. Otwórz aplikację i wybierz opcję ,,Dodaj książki”.
 3. Poszukaj pliku EPUB, który chcesz otworzyć, a następnie kliknij ,,Otwórz”, aby kontynuować.
 4. Zaznacz plik EPUB w panelu głównym i skorzystaj z opcji ,,Wyświetl” u góry.
 5. W rezultacie plik EPUB otworzy się w nowym oknie. 

Wiesz już, jak otworzyć plik EPUB w bardzo szybki sposób. Może jednak się zdarzyć, że nawet mimo poprawnie zainstalowanego programu z powyższej listy nie będziesz mógł otworzyć pliku EPUB. Wówczas musisz sprawdzić, czy plik nie jest uszkodzony lub zainfekowany – to najczęstsze przyczyny takiego problemu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym cennym poradom już nigdy nie będziesz miał problemu z otworzeniem pliku EPUB. 

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak otworzyć plik XML w Excelu

Jak otworzyć plik XML w Excelu w szybki sposób?

Następny artykuł
Jak otworzyć plik DWG

Jak otworzyć plik DWG w prosty i szybki sposób?

Zobacz też