Jak usunąć konto na Snapie? Sprawdź nasz poradnik krok po kroku!

Masz konto na Snapchacie, z którego nie korzystasz od dłuższego czasu? Być może więc zastanawiasz się, jak usunąć konto na Snapie. Nie wiesz jednak, jak tego dokonać i szukasz poradnika krok po kroku? Idealnie trafiłeś! Zobacz, jak to zrobić.
jak usunąć konto na snapie

Jeszcze niedawno aplikacja Snapchat, czyli popularny komunikator internetowy, cieszył się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród nastolatków. Umożliwia on wysyłanie krótkich filmików i zdjęć. I choć Snap wciąż nie może narzekać na brak użytkowników, to jednak wielu osobom ta aplikacja mobilna zwyczajnie się znudziła, dlatego niektórzy poszukują informacji, jak usunąć konto na Snapie. Wiemy, jak to zrobić szybko i skutecznie. Sprawdź nasz krótki poradnik!

Czym jest i na co pozwala Snapchat?

Snapchat to aplikacja mobilna, która zaliczana jest do grupy najpopularniejszych mediów społecznościowych. Powstała w 2011 roku i oferuje swoim użytkownikom innowacyjną metodę publikacji zdjęć i filmów. To właśnie Snapchat jako pierwszy wprowadził Stories – publikacje, które można oglądać na profilu użytkownika przez jedynie 24 godziny. Jest to także aplikacja, która pozwala na prywatne czatowanie na Snapchacie. Korzystający z niej mogą wysyłać zdjęcia, które są widoczne jedynie przez 10 sekund od otwarcia. Dodatkowo wiadomości przesyłane w formie pisanej bezpowrotnie znikają tuż po zamknięciu czatu.

Dlaczego Snapchat traci popularność?

Snapchat odniósł wielki sukces, aczkolwiek został on zaburzony przez inną aplikację, a mianowicie – Instagrama, który skopiował mnóstwo jego funkcji. Przede wszystkim mowa tutaj o story, czy przesyłaniu zdjęć i relacji. Z tego względu większość osób uznała, że Instagram zapewnia więcej możliwości i jest atrakcyjniejszy. Niektórym nie spodobały się również zmiany wprowadzone w aplikacji. Dlatego coraz więcej użytkowników zaczęło się zastanawiać, jak usunąć konto na Snapie? Jednocześnie warto podkreślić, że odinstalowanie aplikacji nie oznacza trwałego usunięcia konta na snapie, czy też jego dezaktywacji.

Usunięcie konta na Snapchacie a konsekwencje

Twoja decyzja o usunięciu Snapa na stałe nie powinna być pochopna, ponieważ spowoduje to, że utracisz wszystkie dane zgromadzone na tej aplikacji. Zatem, jeśli nie masz pewności, czy na pewno chcesz uciec ze Snapchata, to po prostu odinstaluj aplikację. Gdy natomiast nie masz wątpliwości, że trwałe usunięcie to najlepsza opcja to wiedz, że stracisz wszystkich dodanych znajomych, czaty, wysłane snapy i stories. Co więcej, po 30 dniach od złożenia prośby o usunięcie konta niemożliwe będzie jego odzyskanie.

Jak usunąć konto na Snapie w aplikacji?

Jak usunąć konto na Snapie z poziomu aplikacji? Otwórz aplikację, a następnie postępuj według poniższych kroków:

 1. Dotknij ikonę swojego konta.
 2. Kliknij ,,Ustawienia”, przejdź do sekcji ,,Pomoc” i wybierz opcję ,,Potrzebuję pomocy”.
 3. Odszukaj następny przycisk ,,My Account & Security” i kliknij opcję ,,Delete My Account”.
 4. Pojawi się instrukcja usunięcia konta w aplikacji. W sekcji ,,How to Delete Your Snapchat Account” znajdź wyrażenie ,,Accounts Portal” i kliknij w nie.
 5. Na podstronie musisz podać nazwę użytkownika lub adres e-mail i hasło, a następnie kliknąć ,,Continue”.
 6. W wyniku takiego działania konto jest dezaktywowane, a dopiero po 30 dniach zostanie trwale usunięte.

Jak usunąć konto na Snapchacie w przeglądarce?

Jak usunąć konto na Snapie, korzystając ze strony internetowej?

 1. Wejdź na stronę www.accounts.snapchat.com.
 2. Następnie należy się zalogować poprzez podanie nazwy użytkownika lub adresu e-mail i hasła.
 3. Kolejnym krokiem jest znalezienie zakładki ,,Ustawienia” i wybranie opcji ,,Usuń konto”.
 4. Teraz musisz ponownie się zalogować, a następnie kliknąć ,,Kontynuuj”.
 5. Po wykonaniu tych czynności możesz usunąć aplikację z urządzenia mobilnego.

Podobnie jak w przypadku usuwania konta w aplikacji mobilnej, twoje konto zostanie dezaktywowane na 30 dni, a dopiero po tym czasie trwale usunięte.

Czy da się usunąć konto na Snapchacie, zachowując dane?

Podjąłeś już decyzję o zniknięciu ze Snapchata, ale chciałbyś zachować dane z aplikacji? Na szczęście jest to możliwe! Wejdź w ustawienia konta, znajdź zakładkę ,,Czynności na koncie” i wybierz ,,Moje Dane”. Na samym dole znajdziesz opcję ,,Złóż wniosek”. Wystarczy, że ją klikniesz, a Snapchat w ciągu doby wyśle ci wszystkie zapisane dane w formie pliku ZIP. Gdy już je pobierzesz, możesz szybko i sprawnie usunąć konto, korzystając z powyższych instrukcji, jak usunąć konto na Snapie.

Gdy nie korzystasz już z konta Snapchat, to warto rozważyć jego skasowanie. Z naszym poradnikiem, który mówi, jak usunąć konto na Snapie krok po kroku, na pewno nie sprawi ci to najmniejszych problemów, a dodatkowo zyskasz dodatkowe miejsce na telefonie. Pamiętaj jednak, że ten proces trwa 30 dni. Jeśli w tym czasie stwierdzisz, że znów chcesz wysyłać snapy, to wystarczy, że ponownie się zalogujesz.

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć historię wyszukiwania w komputerze

Czyszczenie historii przeglądarki — jak usunąć historię wyszukiwania w komputerze? Jak bezpiecznie przeglądać witryny internetowe?

Następny artykuł
jak usunąć tło ze zdjęcia

Jak usunąć tło ze zdjęcia bez Photoshop? Poznaj darmowy program na Windows i IOS do usuwania tła ze zdjęcia!

Zobacz też