Jak usunąć konto PayPal? Opłaty za brak aktywności w 2022

Z racji zmieniających się opłat warto wiedzieć, jak usunąć konto PayPal. Od grudnia 2020 r zmienił się regulamin dotyczący zasad korzystania z serwisu. Poznaj metodę usuwania konta!
jak usunąć konto paypal

Jak usunąć konto PayPal? Generalnie cała procedura nie jest skomplikowana. Warto jednak wcześniej wykonać szereg czynności pozwalających na bezpieczne, bezproblemowe i trwałe usunięcie konta.

Czym jest PayPal i co powinieneś wiedzieć na jego temat?

Firma PayPal działa w sektorze płatności elektronicznych. Korzystając z systemu PayPal, możesz bardzo szybko wykonać przelew bankowy, zlecić stałe usługi płatnicze, zapłacić za zakupy w aplikacji mobilnej czy otworzyć wirtualny portfel. Do swojego konta PayPal możesz podłączyć inne konto bankowe lub też kartę kredytową. W każdej chwili możesz też wypłacić swoje oszczędności. Z systemu możesz korzystać poprzez:

  • aplikację na telefonach z systemem Android;
  • aplikacjach od Apple;
  • komputerach PC, tabletach i laptopach.

Wiele sklepów internetowych i portali pozwala na korzystanie z metody płatności, jaką jest PayPal. Przykładem są, chociażby: AliExpress, Amazon, Ebay i wiele innych.

Co zrobić przed zamknięciem konta?

Jeśli chcesz usunąć swoje konto PayPal, to warto wcześniej zadbać o parę kwestii. Przede wszystkim musisz:

  • wypłacić wszelkie dostępne środki lub przeznaczyć je do wykonania bieżących płatności internetowych;
  • usunąć dane dotyczące powiązanego konta i karty płatniczej;
  • skasować informacje dotyczące otwartego rachunku używanego do płatności online.

Na wszelki wypadek można usunąć ręcznie też inne informacje. Takie dane jak numer telefonu, dane personalne i inne informacje wprowadzone przez Ciebie powinny być usunięte automatycznie przy likwidacji profilu.

Likwidacja rachunku

Jeśli korzystałeś z usług omawianej tutaj firmy to niewykluczone, że posiadasz otwarty rachunek. Zanim przejdziesz do usuwania konta PayPal, powinieneś zdecydować się na likwidację rachunku. Czynność tę możesz wykonać w aplikacji mobilnej (na Android lub iOS) lub na komputerze poprzez przeglądarkę internetową. Postępuj więc zgodnie z instrukcjami:

  • zaloguj się na swoje konto;
  • odszukaj i kliknij przycisk Portfel;
  • znajdź swój rachunek;
  • naciśnij przycisk Usuń rachunek.

Należy wyjaśnić, że chcąc założyć nowe konto, będzie potrzeba ponownego podłączania rachunków oraz kart.

Kasowanie rachunków przez telefon

Zlikwidować rachunek można również poprzez witrynę paypal.com oraz aplikację na telefonie. W przypadku aplikacji należy odszukać zakładkę Rachunki bankowe i karty. Następnie cała procedura jest praktycznie taka sama jak w instrukcji opisanej powyżej. Korzystając z witryny PayPal, możesz uruchomić komputerową wersję strony i będziesz w stanie przejść tam całą procedurę zamykania rachunku.

Aktualizacja dotycząca opłat, salda i usunięcia swojego konta

Od grudnia 20′ zmienił się regulamin dotyczący ponoszenia opłat za posiadanie nieaktywnego konta. Użytkownicy, którzy posiadają dostęp do konta, ale z niego nie korzystają, będą zobligowani do wniesienia opłaty. Maksymalna kwota wynosić może 50 zł. Może być też tak, że opłata zostanie pobrana z salda konta. Dopiero po spełnieniu warunków konto zostanie udostępnione do ewentualnego usunięcia. Wysokość nałożonej opłaty może być zależna od różnych czynników. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz zaprzestać kontynuowania usuwania profilu i skontaktować się z obsługą klienta.

Jak usunąć konto PayPal? Instrukcja zamykania swojego konta

Jeśli sprawdziłeś, że saldo na swoim koncie pozwala na wyłączenie konta, to należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją. Oto co należy zrobić:

  • Uruchom Google Chrome, Firefox lub jakąkolwiek inną przeglądarkę, z której korzystasz każdego dnia;
  • Przejdź na oficjalną witrynę PayPal.com;
  • Odszukaj ikony koła zębatego, odpowiada ona za ustawienia;
  • Znajdź pozycję Opcje konta, w której możesz zmienić adres e-mail i wiele innych danych dotyczących profilu;
  • Następnie musisz kliknąć przycisk Zamknij konto.

Po wybraniu powyższej opcji będziesz musiał przejść przez kolejne etapy. Postępuj więc zgodnie z wszystkimi komunikatami, które będą wyświetlane na ekranie. Ostatecznym efektem będzie definitywne zamknięcie konta i całkowite rozwiązanie współpracy z firmą PayPal.

Czy jest możliwość likwidowania konta poprzez aplikację?

Niestety, ale usuwanie profilu Pay Pal możliwe jest jedynie poprzez komputerową wersję witryny. Nie ma możliwości kasowania konta z aplikacji pobranej ze Sklepu Play czy też App Store. Poprzez aplikację możesz jednak odłączyć rachunek czy przesyłać pieniądze. Tym samym przygotujesz profil do skasowania z bazy. Sam proces zrywania współpracy z PayPal musi jednak przebiegać z użyciem komputera lub po prostu przeglądarki z odpowiednią wersją strony.

Inne opcje usuwania

Pomimo tego, że najłatwiejszą opcją jest likwidacja konta online, to należy wspomnieć, że jest też inna opcja. Mowa tutaj wysyłaniu pisemnego wypowiedzenia do jednej z siedzib firmy. Wzór takiego wypowiedzenia jest łatwo dostępny w sieci. Przy wyborze takiej opcji też oczywiście należy pamiętać, że jeśli posiadasz jakieś środki na koncie, to trzeba ich się stamtąd pozbyć. Można to zrobić poprzez wysyłanie pieniędzy na inne konto lub też wykonując zakupy w sieci.

Kontakt z PayPal

W razie jakichkolwiek problemów dotyczących prowadzenia rachunku, obsługi aplikacji czy usuwania profilu, warto zgłosić się do usługodawcy. W tym celu można wykorzystać specjalną infolinię lub też zdecydować się na kontakt elektroniczny. W przypadku chęci nawiązania rozmowy telefonicznej warto przygotować sobie wcześniej kod dostępu, który można wygenerować w aplikacji. Infolinia dostępna jest w dni robocze.

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć konto na aliexpress

Jak usunąć konto na AliExpress? Instrukcja krok po kroku!

Następny artykuł
jak wyłączyć tryb incognito

Jak wyłączyć tryb Incognito w Google Chrome? Jak przeglądać Internet bezpiecznie?

Zobacz też