Jak usunąć wiadomości z Messengera u odbiorcy?

Jak usunąć wiadomości z Messengera u odbiorcy? Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły obsługi jednego z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Krótki poradnik dotyczący wysyłania, usuwania i blokowania wiadomości na czacie.
jak usunąć wiadomości z messengera u odbiorcy

Każdemu zdarza się wysłać nieprzemyślaną lub napisaną z błędami wiadomość. Z artykułu dowiesz się jak usunąć wiadomości z Messengera odbiorcy, tak aby ich nie zobaczył oraz w taki sposób, żeby nie były widoczne jedynie u ciebie. Poznasz również kilka przydatnych funkcji komunikatora.

Messenger – do czego służy ta aplikacja?

Messenger to mobilny komunikator ściśle powiązany z serwisem Facebook. To dzięki tym koligacjom zyskał swoją popularność, ponieważ umożliwia wysyłanie sms-ów, zdjęć, małych plików, prowadzenie rozmów głosowych i wideo wraz ze swoimi znajomymi z portalu społecznościowego. Do pewnego momentu można było też korzystać z komunikatora, bez konieczności rejestracji na Facebooku, ale producenci uniemożliwili to rozwiązanie.

Według niektórych badań Messenger jest drugim pod względem popularności komunikatorem na świecie, dlatego na różnych forach i grupach pada pytanie, jak usunąć wiadomości z Messengera u odbiorcy. Wyjaśnimy to szerzej w dalszej części artykułu.

Opcja blokowania kontaktów

Messenger został wyposażony w wiele przydatnych funkcji, dzięki którym możesz pozbyć się niechcianych wiadomości i rozmówców. Jedną z nich jest zablokowanie danej osoby. W takim przypadku nie będzie ona mogła się z tobą kontaktować w żaden sposób. Zniknie jej możliwość wysyłania do ciebie SMS-ów, wykonywania połączeń głosowych oraz wideo. Pamiętaj jednak, że nie pozostanie to przez nią niezauważone.

W oknie czatu, na samym dole pojawi się informacja „Osoba jest niedostępna” zamiast okna umożliwiającego pisanie. Komunikat taki pojawia się też w sytuacji, gdy ktoś całkowicie skasuje swój profil FB, ale najczęściej świadczy ona o blokadzie z drugiej strony.

Musisz jednak wiedzieć, że nawet jeśli zablokujesz kogoś w aplikacji Messenger, osoba ta nadal będzie mogła komentować twoje posty na Facebooku, wyświetlać twój profil, ale też będzie widziała wiadomości wysyłane przez ciebie na wspólnych grupach. Jeśli chciałbyś zablokować użytkownika w obu aplikacjach, należy wybrać opcję blokady na Facebooku oraz Messengerze. Jest to skuteczna alternatywa na przyszłość w momencie, kiedy zastanawiasz się jak usunąć wiadomości z messengera u odbiorcy, a poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku.

W pierwszej kolejności należy otworzyć aplikację Messenger i odnaleźć czat z osobą, którą chcesz zablokować. W górnym rogu znajdziesz ikonę trzech kropek, którą należy kliknąć i wybrać opcję „Zablokuj w Messengerze” i ponownie „Zablokuj”.

Jak usunąć wiadomości z messengera u odbiorcy?

Twórcy aplikacji umożliwili kilka metod usuwania wiadomości. Jedną z nich jest wykasowanie całej konwersacji, jednak ta opcja nie spowoduje, ze wiadomości znikną u Twojego odbiorcy. Jedyną na to możliwością jest usunięcie każdego SMS-a po kolei. Do niedawna można było usuwać wiadomości wysłane nie później niż 10 minut, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, czas ten przestał mieć jakiekolwiek ograniczenia, dzięki czemu możesz usunąć wiadomości w messengerze nawet sprzed kilku lat.

Jeśli zdecydowałeś się usnąć konwersację lub pojedynczą wiadomość otwórz aplikację i odszukaj interesującą cię rozmowę, a następnie konkretnego SMS-a. Jak usunąć wiadomości z messengera u odbiorcy? Niestety nie ma możliwości skasowania wszystkich jednym kliknięciem. Jeśli odszukałeś już tekst, który chcesz wykasować, kliknij go i przez kilka sekund przytrzymaj palcem do momentu, kiedy z dolnej części okna wyświetli się opcja „Usuń”.

Jeśli chcesz usunąć wiadomość tak, aby nie była widoczna dla odbiorcy, należy kliknąć „Cofnij wysyłanie wiadomości”, po najechaniu i kliknięciu powinna pojawić się informacja „Cofnięto wysyłanie wiadomości”. Dla pewności możesz wyłączyć i włączyć aplikację, co sprawi, że się odświeży i sprawdzić, czy na pewno wiadomość zniknęła. Pamiętaj, że wybierając opcję „Usuń u siebie” dany tekst zniknie jedynie z twojej konwersacji, pozostanie jednak u odbiorcy.

Już wiesz, jak usunąć wiadomości z Messengera u odbiorcy i jak zapewne zauważyłeś, nie jest to skomplikowane. Warto zagłębić się w opcje dodatkowe komunikatora, ponieważ poprawi to komfort prowadzenia rozmów z przyjaciółmi.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć kogoś z messengera

Jak usunąć kogoś z Messengera i Facebooka? Sprawdź!

Następny artykuł
jak usunąć wiadomości z messengera

Jak usunąć wiadomości z Messengera? Krótki poradnik

Zobacz też