Jak usunąć konto na Netflix i anulować subskrypcję? Poradnik

Jak usunąć konto na Netflix i wymazać wszystkie dane? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat. Praktyczny poradnik, dzięki któremu poznasz tajniki poruszania się po platformie serwisu Netflix.
jak usunąć konto na netflix

Z artykułu dowiesz się jak usunąć konto na Netflix, a także, w jaki sposób zakupić i anulować subskrypcję. Wbrew pozorom nie wszystkie te czynności są proste i intuicyjne, dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik.

Co daje ci członkostwo w serwisie Netflix?

Serwis Netflix to pierwsza w Polsce platforma streamingowa, za pomocą której otrzymujesz dostęp do światowych produkcji dostępnych na życzenie. Umożliwia użytkownikom oglądanie filmów, seriali oraz programów za pomocą urządzenia połączonego z internetem. Produkcje dostępne na platformie są najwyższej jakości. Przypuszcza się, że to głównie za sprawą HBO oraz Netflix spopularyzowano w Polsce oglądanie seriali wśród wszystkich grup wiekowych.

Wcześniej sitcomy kojarzono głównie z operami mydlanymi rodem z Ameryki Południowej i USA. To dzięki obu wymienionym platformom Polacy otrzymali dostęp do takich kultowych produkcji jak na przykład: „Breaking Bad”, „Gra o Tron”, czy „Rick i Morty”. Serwisy przykładają ogromną wagę do zacierania różnic klasowych i rasowych, a także oswajają użytkowników z różnorodnością płci i orientacji seksualnej. Z dalszej części artykułu dowiesz się jak usunąć konto na Netflix.

W jaki sposób zrezygnować z subskrypcji Netflixa lub usunąć formę płatności?

Podczas rejestracji w serwisie Netflix należy podać dane karty płatniczej, adres e-mail i dane niezbędne do założenia profilu. Po wypełnieniu wszystkich danych serwis automatycznie pobiera środki z konta wraz z każdym nowym okresem rozliczeniowym, aż do momentu rezygnacji. Rezygnacja z subskrypcji jest bardzo prosta, aby tego dokonać, należy wejść na swoje konto, a następnie zalogować się za pomocą adresu e-mail oraz hasła.

Następnie należy kliknąć przycisk swojego awatara, wybrać opcję „konto” i wybrać górny przycisk „Anuluj członkostwo”. W kolejnym etapie pojawi ci się możliwość rezygnacji lub zmiany planu. Całość nie zajmie ci dłużej niż pięć minut. Pamiętaj jednak, że jeśli korzystałeś do tej pory z bezpłatnego okresu, to rezygnacji należy dokonać przed jego upływem, aby uniknąć naliczenia dodatkowych opłat. Większości użytkowników wystarczy rezygnacja z subskrypcji, ale w dalszej części artykułu wyjaśniamy jak usunąć konto na Netflix wraz z historią przeglądania i wszystkimi danymi.

Jak usunąć swoją kartę płatniczą lub dokonać jej zmiany?

W każdym momencie trwania subskrypcji masz także możliwość zmiany metody płatności lub planu. Pierwsza czynność będzie wymagana, jeśli zgubiłeś swoją dotychczasową kartę płatniczą, zmieniłeś bank lub zgubiłeś swoją kartę. Żeby wykonać tę czynność, w pierwszej kolejności należy zalogować się do swojego profilu Netflix. Następnie należy przejść do opcji płatności i dodać swoją aktualną kartę płatniczą, podając jej numer, datę ważności oraz specjalny kod zabezpieczający.

Jak usunąć konto na Netflix?

Usunięcie profilu wraz z historią oglądania to mniej popularna metoda rezygnacji z usług, jednak niektórzy się na nią decydują. Wyjaśnimy krok po kroku jak usunąć konto na Netflix. Możesz usunąć profil na dwa sposoby. Pierwszy jest automatyczny i polega na anulowaniu odnawiania się subskrypcji i przestaniu używania konta. Takie porzucone konto zostanie automatycznie usunięte po 10 miesiącach braku aktywności. Metoda nie jest najszybsza, ale też nie wymaga od ciebie wykonania żadnych dodatkowych czynności.

Jeśli nie chcesz czekać, powinieneś skontaktować się z administratorami i wysłać prośbę o usunięcie twojego konta. Niestety Netflix nie udostępnił możliwości samodzielnego usunięcia profilu wraz ze wszystkimi danymi. Pamiętaj jednak, że taka prośba musi zostać wysłana z powiązanego z profilem adresu e-mail. W przypadku, kiedy na twoim koncie jest aktywna subskrypcja, nie musisz czekać, aż przestanie obowiązywać. Usuwanie kont przed końcem okresu rozliczeniowego jest możliwe, ale również wymaga kontaktu z administratorami pod adresem [email protected].

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć konto na linkedin

Jak usunąć konto na LinkedIn? Praktyczny poradnik o serwisie

Następny artykuł
pinsy na zamówienie realizowane przez MCC Medale

Jak zwiększyć przynależność i identyfikację pracowników z firmą?

Zobacz też