Jak usunąć wiadomości z Messengera? Krótki poradnik

Jak usunąć wiadomości z Messengera? Przeczytaj artykuł i poznaj różne sposoby usuwania wiadomości zarówno w aplikacji Messenger, jak i poprzez platformę Facebook w przeglądarce internetowej.
jak usunąć wiadomości z messengera

Jak usunąć wiadomości z Messengera? Dowiesz się tego z lektury naszego tekstu. Wielu użytkowników korzysta z co najmniej kilku różnych komunikatorów, dlatego ilość wiadomości przechowywanych na urządzeniach mobilnych może być przytłaczająca. Zdarza się, że niektóre informacje nie powinny wpaść w niepowołane ręce i należy je wykasować. Przygotowaliśmy dla ciebie krótki poradnik zarządzania czatem w jednym z popularniejszych na świecie komunikatorów.

Messenger – skąd taka popularność tego komunikatora?

Niewątpliwie na wzrost popularności aplikacji Messenger ma wpływ ścisłego powiązania jej z Facebookiem. Użytkownicy najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie, mogą za pomocą wbudowanego komunikatora wysyłać wiadomości tekstowe, przeprowadzać rozmowy głosowe oraz wideo czy wysyłać sobie zdjęcia. Z Messengera korzysta też wiele firm, dla których przygotowano możliwość korzystania ze specjalnych botów, pozwalających na automatyzację konwersacji z klientami.

Obecnie nie ma możliwości korzystania z Messengera bez założenia konta na Facebooku, dlatego, jeśli jesteś nowym użytkownikiem i chcesz używać komunikatora, musisz założyć konto na Facebooku. Z czasem może się okazać, że ilość czatów i informacji przechowywanych w aplikacji zaczyna utrudniać korzystanie z niej i pojawia się pytanie, jak usunąć wiadomości z Messengera. Możliwości jest kilka, możesz usunąć pojedyncze SMS-y lub całe konwersacje.

Co zrobić w przypadku, kiedy otrzymujesz niechciane wiadomości?

Jeśli zastanawiasz się jak usunąć wiadomości z Messengera, ponieważ otrzymujesz niechciane SMS-y, istnieje sposób na ich zablokowanie. Masz możliwość zablokowania osoby zarówno w portalu Facebook, jak i w aplikacji Messenger lub w obu. Po dokonaniu takiej blokady, dana osoba nie będzie mogła się z Tobą kontaktować w żaden sposób. Aby nałożyć na kogoś taką blokadę, w pierwszej kolejności otwórz okno konwersacji i kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu, a następnie wybierz opcję „Zablokuj w Messengerze” oraz „Zablokuj”.

Jeśli wybierzesz opcję blokady zarówno w Messengerze, jak i w serwisie Facebook, nie będziesz widział także postów, komentarzy i profilu zablokowanej osoby. Jeśli zablokujesz daną osobę jedynie w aplikacji Messenger, nadal będzie mogła ona wyświetlić twój profil, komentować twoje posty, wyświetlać wiadomości grupowe, jeśli należycie do tych samych grup i komunikować się z tobą z innego konta. Po dokonaniu tych czynności możesz również usunąć całą konwersację z tą osobą.

Jak usunąć wiadomość z Messengera za pomocą aplikacji mobilnej

W tym akapicie odpowiemy na pytanie, jak usunąć wiadomość Z Messengera po omyłkowym jej wysłaniu. Każdemu czasem zdarza się wysłać wiadomość z błędem lub pod wpływem emocji. Na szczęście wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu użytkowników, czas na usunięcie wysłanej wiadomości uległ zmianie. Kiedyś było to maksymalnie 10 minut, aktualnie nie ma żadnego ograniczenia. W aplikacji możesz usuwać wiadomości zarówno swoje, jak i innych użytkowników. Musisz jednak pamiętać, że usunięcie twojej wiadomości spowoduje, że nie będzie widoczna zarówno u ciebie, jak i u rozmówcy. Natomiast usunięcie wiadomości wysłanej przez rozmówcę spowoduje, że zniknie ona tylko u ciebie.

Jak usunąć wiadomość z Messengera? Jest to bardzo łatwe, wystarczy odszukać interesującego cię SMS-a, kliknąć w niego i przez kilka sekund przytrzymać palcem, po czym z podręcznego menu wybrać opcję „Usuń”, jeśli chcesz, aby treść wiadomości zniknęła tylko u ciebie, kliknij „cofnij wysyłanie wiadomości”.

Jak usunąć całą konwersację z messengera?

Niestety nie ma możliwości usunięcia wszystkich wiadomości na Messengerze jednym kliknięciem, ale podpowiemy, jak usunąć wiadomość z Messengera konwersacja po konwersacji. Jest to bardzo łatwe, w aplikacji mobilnej należy odszukać interesującą cię rozmowę, a następnie dłużej przytrzymać ją palcem do momentu aż pojawi się opcja „Usuń”, po przyciśnięciu wszystkie SMS-y w tej rozmowie zostaną usunięte.

Trochę inaczej wygląda sytuacja w aplikacji przeglądarkowej. Najpierw należy najechać na ikonkę Messengera i ją kliknąć. Następnie należy wybrać „Pokaż wszystko w messengerze”, najechać na czat, który chcesz usunąć i wybrać opcję „Usuń czat”.

Jak widzisz, w łatwy sposób możesz usunąć konwersację lub pojedyncza wiadomość w Messengerze. Warto jednak po wszystkim sprawdzić czy wszystko poszło zgodnie z planem, ponieważ czasem aplikacja nie odpowiada lub się zawiesza.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć wiadomości z messengera u odbiorcy

Jak usunąć wiadomości z Messengera u odbiorcy?

Następny artykuł
jak usunąć zdjęcie profilowe na fb

Jak usunąć zdjęcie profilowe na FB? Facebook – poradnik

Zobacz też