Jak usunąć relacje z FB? Poradnik krok po kroku jak usuwać udostępnione relacje na Facebooku

Wielu internautów pyta jak usunąć relacje z FB. Jeśli udostępnimy coś, z czego nie jesteśmy zadowoleni to możemy usunąć nasze stories bardzo szybko. Wystarczy do tego kilka kliknięć.
jak usunąć relacje z fb

Nie wiesz, jak usunąć relacje z FB? Sprawdź poniższy artykuł, który powstał właśnie z myślą o takich osobach jak ty. Znajdziesz tu szczegółowo opisaną listę kroków, która pozwoli osiągnąć zamierzony cel.

Czym są relacje na żywo na portalu Facebook?

Relacje, zwane też stories powstały już w 2017 roku. Dają one możliwość udostępnienia jakieś materiału, którym chcesz podzielić się z innymi. Wewnątrz mogą się znaleźć:

 • zdjęcia wykonane przez autora relacji;
 • grafika pobrana z sieci;
 • linki do różnych postów czy plików multimedialnych;
 • pliki dźwiękowe;
 • materiały wideo oraz animacje.

Pamiętaj, że relacja nie jest zwykłym postem czy aktualnościami na Facebooku, czy Instagramie. Twoi znajomi, od momentu jej opublikowania mają 24 H na to, by wyświetlić treść. Po tym czasie serwis Facebook automatycznie sprawi, że materiał zniknie i nikt nie będzie mógł go wyświetlać.

Zapisane relacje – Jak sprawdzić archiwum relacji powiązanych z twoim kontem

Użytkownik aplikacji Facebook czy wersji przeglądarkowej może w każdej chwili sprawdzić historię swoich publikacji. Służy do tego sekcja archiwum, którą możesz sprawdzić tutaj:

 • Wejdź na swój profil po uprzednim zalogowaniu;
 • Znajdź i wciśnij symbol trzech kropek, który znajdziesz na pasku z zakładkami;
 • Kliknij pozycję „Archiwum relacji”.

Ostatecznie wyświetli się galeria składająca się z wszystkich udostępnionych materiałów. Możesz mieć dostęp do tego co zostało upublicznione nawet wiele lat temu.

Jak wyłączyć relacje na Facebooku?

Warto pamiętać, że możesz skorzystać z funkcji, która pozwala na ograniczenie lub zupełne wyłączenie relacji znajomych. Żeby ograniczyć widoczność, należy wyświetlić jedną z takich publikacji i nacisnąć przycisk w prawym górnym rogu. Następnie z listy wybierać należy pozycję “Wstrzymaj posty…”. Od tego momentu nie zobaczysz ani jednej relacji czy transmisji użytkownika Facebooka, którego w ten sposób zablokujesz.

Jak usunąć relacje z Fb?

Jeśli przez nieostrożność zdarzy ci się publikować jakieś treści i będziesz chciał usunąć zdjęcie, które znalazło się na portalu społecznościowym Facebook, powinieneś:

 1. Najpierw należy zalogować się na swoje konto;
 2. Znajdź sekcję „Co słychać?”, która znajduje się u góry strony;
 3. Kliknij pozycję ze swoją relacją;
 4. Teraz wystarczy odnaleźć ikonę kropek w prawym górnym rogu;
 5. Po wciśnięciu przycisku „Usuń zdjęcie” (z ikoną kosza) relacja zostanie skasowana.

Pamiętaj o tym, że decydując się na skasowanie facebookowego stories nie będziesz mógł cofnąć swojej decyzji. W takim wypadku konieczne jest tworzenie materiału od nowa. Wiązać się to będzie również z ponownym ozdobieniem gifami, naklejkami czy wprowadzeniem jakichkolwiek innych efektów.

Usuwanie treści relacji w Messenger

Ta opcja nie jest dostępna na platformie innej niż mobilna. Żeby kasować udostępniane materiały, trzeba posiadać zainstalowaną aplikację Messenger w systemie Android czy iOS. Procedura wygląda następująco:

 1. Uruchom aplikację i zaloguj się, jeśli jest taka potrzeba;
 2. Na dolnym pasku znajdź pozycję „Relacje”;
 3. Na ekranie dostrzeżesz swoją publikację, należy ją otworzyć;
 4. Wybierz symbol kropek z górnego rogu i kliknij „Usuń”.

Dzięki opcji usuwania publikowanych relacji możesz znacznie poprawić poziom prywatności w sieci. Jeśli przystąpisz do czynności kasowania publikacji w czasie wyświetlania ich przez znajomych to będą one wówczas dostępne. Natomiast znikną one po wyjściu z tejże pozycji. Ponowne wyświetlenie nie będzie już możliwe.

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć znajomych z fb

Jak usunąć znajomych z FB? Poradnik i instrukcja zablokowania i usunięcia kogoś znajomego z Facebooka

Następny artykuł
jak usunąć yahoo

Jak usunąć Yahoo z Google Chrome, Firefox i innych przeglądarek internetowych? Usuń wyszukiwarkę Yahoo w systemie Windows 10

Zobacz też