Jak usunąć konto na Twitterze? Z reguły nie jest to nic trudnego, ale bywają wyjątki. W poniższym artykule znajdziesz informacje co zrobić, by zlikwidować swój profil nawet wtedy gdy nie znasz hasła. Sprawdź!
Czym jest Twitter?
Platforma Twitter to jeden z wielu serwisów społecznościowych. W odróżnieniu od Facebooka tutaj wpisy nie są zwane postami, a tweetami. Posiadając aktywny profil, możemy pisać tweety o długości nieprzekraczającej 280 znaków. Z usług tegoż serwisu korzysta wiele osób ze świata polityki, show-biznesu czy sportu. Po wypełnieniu formularza każdy może posiadać aktywny profil upoważniający do udostępnienia wpisów. Można też założyć Twittera do obserwowania tweetów innych osób.
Czy można usunąć swoje konto na Twitterze bez logowania w przeglądarce lub aplikacji z Android?
Niestety, ale nie ma takiej możliwości. Procedura usuwania konta wymaga zalogowania się na swoje konto nazwą użytkownika i hasłem. Jeśli go nie pamiętasz, to należy odzyskać dostęp do konta poprzez reset hasła. W związku z tym:
- Wejdź na serwis poprzez przeglądarkę lub aplikację mobilną;
- Przejdź do zakładki logowania;
- Wybierz pozycję „Nie pamiętam hasła”;
- Podaj swój adres e-mail;
- Na ten adres wysłany zostanie link do zresetowania hasła.
Dopiero po takim zabiegu możesz zdezaktywować lub trwale wyłączyć swoje konto. Poniżej znajdziesz szczegółową listę kroków pozwalających na wykonanie takich czynności.
Jak usunąć konto na Twitterze w przeglądarce? Poradnik krok po kroku!
Pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać, by rozpocząć proces dezaktywacji profilu, jest oczywiście uzyskanie dostępu. W związku z tym należy:
- Wejść na stronę twitter.com i się zalogować;
- Kliknij przycisk „Więcej”, który znajduje się w lewym górnym rogu w menu bocznym, obok ikony trzech kropek;
- Kliknij ikonę kół zębatych, czyli „Ustawienia i prywatność”;
- Przejdź do zakładki „Twoje konto”;
- Wybierz pozycję „Dezaktywuj swoje konto”.
Ostatnia opcja będzie otoczona charakterystyczną czerwoną ramką. Przed usunięciem warto przeczytać informacje dotyczące następstw swoich działań. Część użytkowników Twittera nie przegląda tych informacji i później ma problem z przywróceniem swoich tweetów.
Instrukcja dezaktywacji konta w aplikacji mobilnej
Likwidowanie konta w aplikacji wygląda w zasadzie podobnie jak w przypadku korzystania z tej samej funkcji na komputerze. Oto kroki do wykonania:
- Włącz aplikację i jeśli jest taka potrzeba, to się zaloguj;
- Przesuń palcem w prawo, aby odsłonić boczne menu;
- Odnajdź pozycję „Ustawienia i prywatność”;
- Przejdź do zakładki „Twoje konto”, a następnie wybierz opcję „Dezaktywuj swoje konto”.
Na samym końcu zostaniesz poproszony o potwierdzenie chęci wyłączenia konta. Jeszcze przez pewien czas Twitter będzie przechowywał twoje dane. Pamiętaj o tym, że jeśli chcesz korzystać z tej samej nazwy użytkownika na innym koncie, to należy ją zmienić przed ostatecznym zatwierdzeniem chęci dezaktywowania profilu. W przeciwnym wypadku takie użycie będzie niemożliwe.
Zapisanie i pobranie danych przed usunięciem konta
Serwer Twittera stale zapisuje wszystko, co robisz ze swoim kontem. Wielu użytkowników nie chce zostawiać żadnych śladów w sieci po korzystaniu z Twittera. Interesują się więc pobraniem danych przed wyłączeniem konta. W przypadku omawianego tutaj serwisu społecznościowego nie ma możliwości generowania linku do pobrania danych odnośnie twoich tweetów. Konieczne jest więc wypełnienie i przesłanie wniosku o przygotowanie danych. Dane dotyczące profilu należy koniecznie pobrać jeszcze przed dezaktywacją. Warto o tym pamiętać.
Tymczasowe i trwałe usunięcie konta na Twitterze – Różnice
Zarówno na Twitterze jak i w innych mediach społecznościowych spotykać się można z dezaktywacją konta przed jego ostatecznym usunięciem. Ma to na celu danie czasu do namysłu co do ewentualnego powrotu do tego samego konta. W ten sposób portal chroni się przed tworzeniem dodatkowych kont. W przypadku Twittera jest tak, że okres dezaktywacji trwa 30 dni. W tym czasie możemy w każdej chwili wrócić do usług portalu.
Co się stanie po miesiącu?
Jeśli w ciągu 30 dni od momentu rozstania z Twitterem zdecydujesz się na zalogowanie to możesz reaktywować swój profil i znów z niego korzystać. Wprowadzono taką opcję ze względu na ewentualne, przypadkowe dezaktywowanie konta. Algorytm ten uniemożliwia niechciane, stałe pożegnanie z Twitterem. Jeśli jednak przez miesiąc nie zalogujesz się do konta to po prostu przestanie ono istnieć na dobre. Znikną wszelkie informacje, które publikowałeś, tweety ze zdjęciami czy filmy.
Automatyczne usuwanie po 30 dniach? To nie zawsze działa!
Niektórzy użytkownicy Twittera twierdzą, że można po prostu przestać korzystać z portalu na dłuższy czas i wówczas nastąpi automatyczna destrukcja profilu. Z reguły tak się dzieje, ale nie można tutaj ślepo ufać informacjom mówiącym o tym, że nastąpi to po miesiącu. Czasami konta są usuwane z automatu po upłynięciu pół roku, roku lub nawet dwóch. Trzeba przyznać, że tutaj programiści Twittera się nie popisali i algorytm nie działa jeszcze tak jak powinien. Warto też dodać, że po automatycznym usuwaniu profili czasami zostają w sieci pozostałości po tweetach. W związku tym należy samodzielnie zadbać o ewentualne rozstanie z Twitterem.