Jak otworzyć plik PDF w Wordzie? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Chciałbyś otworzyć i edytować plik PDF w Wordzie, lecz nigdy tego nie robiłeś i zupełnie nie wiesz, jak tego dokonać? Na spokojnie – podpowiemy ci, jak otworzyć plik PDF w Wordzie. Z naszą pomocą zajmie ci to dosłownie kilka chwil!
Jak otworzyć plik PDF w Wordzie

Zapewne już niejednokrotnie spotkałeś się z plikami w formacie DOCX lub PDF. Są one w końcu najpopularniejsze. Pewnie korzystasz z nich bardzo często – to właśnie w tych formatach zwykle zapisuje i przesyła się m.in. dokumenty urzędowe. Zatem prędzej czy później możesz mieć potrzebę otworzenia pliku PDF w Wordzie. Wówczas możesz zastanawiać się, jak otworzyć plik PDF w Wordzie? Na szczęście nie jest to skomplikowane. Poniżej przedstawimy ci kilka najlepszych sposobów. Zachęcamy do krótkiej lektury.

Jak otworzyć plik PDF w Wordzie? Wykorzystaj konwerter w Internecie!

Gdy zastanawiasz się, jak otworzyć plik PDF w Wordzie, to być może przyszedł ci na myśl pomysł, aby skorzystać z konwertera w Internecie. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza metoda. 

Doskonale sprawdza się np. narzędzie online Adobe Acrobat, które pozwala w prosty sposób konwertować pliki PDF na dokumenty programu Word. Jedyne co musisz zrobić, to przeciągnąć i upuścić wybrany dokument PDF, a po chwili pobrać przekonwertowany plik programu Word. Następnie bez żadnego problemu możesz go edytować w programie Microsoft Word. 

Możesz skorzystać także z innych narzędzi takich jak np. Smallpdf, iLovePDF, Foxit, czy Konwerter PDF. 

Czy to na pewno dobra metoda? 

Choć z powyższego sposobu na to, jak otworzyć plik PDF w Wordzie, korzysta mnóstwo osób, to jednak warto wiedzieć, że nie jest on całkowicie bezpieczny. Warto zastanowić się nad nim, zwłaszcza gdy masz dokument prawny lub plik zawiera dane osobowe. Wówczas bowiem istnieje ryzyko wycieku danych i ich przechwycenia. Poza tym nierzadko dzieje się tak, że pliki konwertowane online z PDF do DOCX ,,rozjeżdżają się”. Oznacza to, że elementy pliku (teksty czy obiekty graficzne) po konwersji i otwarciu w Wordzie mogą znajdować się w całkowicie innym miejscu. 

Jak otworzyć plik PDF w programie Word?

Innym sposobem jest wykorzystanie po prostu programu Word. To dużo bezpieczniejsze rozwiązanie. Warto z niego skorzystać także z tego powodu, że rzadziej dochodzi do ,,rozjechania się” pliku. Jak otworzyć plik PDF w Wordzie, wykorzystując tę metodę?

  1. Otwórz program Word.
  2. Wybierz opcję ,,Plik” znajdującą się w górnej części ekranu.
  3. Następnie przejdź do ,,Otwórz” i ,,Przeglądaj”.
  4. Wybierz dokument w formacie PDF.
  5. Po tej czynności wyświetli się komunikat mówiący o tym, że program będzie konwertował dokument. Wystarczy, że klikniesz ,,Ok” i gotowe!

Ten prosty i szybki sposób pozwala na otrzymanie dokładnie takiego samego pliku z prawidłowo dopasowanymi elementami, dlatego warto go wykorzystać. 

Z powyższego tekstu dowiedziałeś się, jak otworzyć plik PDF w Wordzie. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z przedstawionymi przez nas sposobami na otwieranie i edycję plików PDF w Wordzie, nie będziesz miał z tym już najmniejszego problemu!

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
l4 programiści

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu programistów?

Następny artykuł
Jak otworzyć plik ZIP z haslem

Jak otworzyć plik ZIP z hasłem w bezpieczny sposób?

Zobacz też