Czy firma musi posiadać stacjonarną siedzibę?

biurowce w Warszawie

Własna firma to ogromna satysfakcja, ale także spore wyzwanie, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. Wysokie ceny wynajmu lokali biurowych sprawiają, że wiele osób rezygnuje z ciekawych pomysłów na własny biznes. Czy firma musi posiadać stacjonarną siedzibę? Czy możliwe jest obniżenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej? 

Siedziba firmy, a przepisy prawne

Początkujący przedsiębiorcy zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na wynajem powierzchni biurowej w Warszawie i innych dużych miastach. W przypadku freelancerów, których działalność nie wymaga codziennego przebywania w siedzibie firmy i bezpośredniej obsługi klienta, koszt lokalu biurowego jest nie tylko zbyt wysoki, ale również zbędny. W świetle obowiązujących przepisów każda zarejestrowana działalność gospodarcza musi posiadać adres siedziby i do korespondencji. Czy zatem konieczne jest wynajęcie biura lub zarejestrowanie firmy pod miejscem zamieszkania? 

Wirtualne biuro – nowoczesne rozwiązanie dla przedsiębiorców

Rozwój nowoczesnych technologii wpływa na zmiany w prowadzeniu biznesu oraz zwiększone zapotrzebowanie na usługi związane z marketingiem internetowym. Wirtualne biuro na warszawskim Targówku to idealne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców i freelancerów oferujących takie usługi jak: projektowanie stron internetowych, copywriting, obsługa mediów społecznościowych, wirtualne wsparcie przedsiębiorców, grafika komputerowa, pozycjonowanie stron www, obsługa sklepów internetowych czy tłumaczenia. Wirtualny adres to znacznie tańsze rozwiązanie, które umożliwia rejestrację firmy w ZUS, US, GUS i KRS bez ponoszenia wysokich kosztów wynajmu biura w Warszawie. Możliwość wynajęcia adresu do rejestracji, korespondencji i celów marketingowych pozwala nie tylko znacznie zmniejszyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej, ale wpływa na zwiększone możliwości pozyskiwania klientów, wyższą pozycję firmy w wyszukiwarkach internetowych oraz korzystne interpretacje podatkowe. 

Czy wirtualny adres jest legalny?

Wirtualne biuro Warszawa Targówek to atrakcyjna oferta wynajmu prestiżowego adresu siedziby firmy, obsługa korespondencji firmowej oraz pakiety usług w konkurencyjnych cenach. E-biuro to nowoczesne rozwiązanie dla przedsiębiorców, które pozwala realnie zredukować koszty prowadzenia własnego biznesu i jednocześnie budować pozytywny wizerunek marki. Czy wirtualny adres firmy jest legalnym rozwiązaniem? Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2014 roku, przedsiębiorca ma prawo zarejestrować działalność gospodarczą, wykorzystując wirtualny adres. Z usług wirtualnego biura można również skorzystać, rejestrując spółkę cywilną, jawną, handlową, komandytową, akcyjną i spółkę z o.o. Wybierając ofertę wirtualnego biura do rejestracji spółki, warto wiedzieć, że urząd skarbowy wymaga, aby pod adresem siedziby była prowadzona działalność gospodarcza umożliwiająca obsługę korespondencji przedsiębiorstwa.

Jakie korzyści daje wirtualne biuro?

Wirtualne biuro na Targówku pozwala zredukować koszty prowadzenia firmy i cieszyć się prestiżowym adresem siedziby w atrakcyjnej lokalizacji. W ofercie e-biura dostępne są również dodatkowe usługi w konkurencyjnych cenach. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z usług wirtualnego sekretariatu, obsługi prawnej, usług księgowych czy wsparcia w rejestracji spółek. Doradztwo podatkowe Warszawa Targówek to najnowsza propozycja dla klientów wirtualnego biura, oferująca profesjonalne wsparcie w zakresie prawa podatkowego najtaniej na rynku.

Prowadzenie własnego biznesu nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami wynajmu lokalu biurowego. Skorzystaj ze sprawdzonego rozwiązania dla przedsiębiorców i wybierz atrakcyjne pakiety usług dla firm oraz adres siedziby w prestiżowej lokalizacji w najniższej cenie w Warszawie i okolicach.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

3 kompetencje miękkie, które pomogą ci rozwinąć karierę w IT

Następny artykuł

Jak ułatwić sobie pracę zdalną? Ciekawe porady

Zobacz też